• Kącik Patrona

Jest to szczególne miejsce w szkole, w którym znajduje się olejny obraz Andrzeja Samborowskiego przedstawiający Papieża prowadzącego chłopca polnymi ścieżkami. Nad obrazem widnieją słowa św. Jana Pawła II skierowane do młodzieży: Nie dajcie się zniewolić! Nie dajcie się skusić pseudowartościami, półprawdami, urokiem miraży, od których później będziecie się odwracać z rozczarowaniem.

Oprócz obrazu w Kąciku Patrona znajduje się sztandar szkoły, błogosławieństwo Ojca Świętego dla uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły na okoliczność otwarcia nowego budynku szkoły w dniu 3 września 1998 roku oraz gabloty zawierające dokumenty związane z nadaniem imienia, otwarciem szkoły, korespondencję z Watykanem, pamiątkowe medale i zdjęcia.