• Patron szkoły

Nasz Patron - św. Jan Paweł II

Nasza szkoła otrzymała imię JANA PAWŁA II 1 września 1997 roku.

W trakcie pielgrzymki Jana Pawła II do Dukli i Krosna, w dniach 9, 10 czerwca 1997 roku, papież poświęcił Sztandar Szkoły i kamień węgielny. Ponieważ Ojciec Święty w okresie młodości wędrował pięknymi szlakami Beskidu Niskiego, uczniowie podarowali mu drewnianą płaskorzeźbę przedstawiającą kościółek pod wezwaniem Świętego Krzyża, który znajduje się w Klimkówce pod lasem.

Kącik Patrona

Jest to szczególne miejsce w naszej szkole. Znajdują się w nim:

- olejny obraz Andrzeja Samborowskiego (artysty plastyka z Głowienki) - przedstawiający Papieża prowadzącego chłopca polnymi ścieżkami. W tle rozpościera się piękny polski krajobraz.  Nad obrazem widnieje motto Nie dajcie się zniewolić! Nie dajcie się skusić pseudowartościami, półprawdami, urokiem miraży, od których później będziecie się odwracać z rozczarowaniem ... (słowa Ojca Świętego skierowane do młodzieży w Poznaniu). Obraz ufundowali Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna.

- sztandar szkoły, poświecony osobiście przez Papieża dnia 10.06.1997 roku w Krośnie. Sztandar wykonała siostra Margaritta z Przemyśla. Fundatorem Sztandaru jest Rada Rodziców.

- błogosławieństwo Ojca Świętego na okoliczność otwarcia szkoły w dniu 3.09.1998 roku dla uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

- gabloty zawierające dokumenty związane z nadaniem imienia, otwarciem szkoły, korespondencję z Watykanem, pamiątkowe medale i zdjęcia zwycięzców turnieju wiedzy o patronie.