• Rodzina Szkół im. Jana Pawła II

Ogólnopolska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II została utworzona 20 listopada 1998 roku w Radomiu, gdzie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli szkół noszących imię Jana Pawła II. W spotkaniu tym uczestniczył ówczesny dyrektor szkoły Marian Penar, który do dzisiaj jest aktywnym członkiem Rady Rodziny i bierze udział w corocznych zjazdach i spotkaniach przedstawicieli szkół.

Z inicjatywy Dyrektora w szkole został zorganizowany:

- XI Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II (2002),

- Regionalny Konkurs Wiedzy o Patronie (2009),

- Ogólnopolski Konkurs na znaczek XII Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę (2012).

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie szkoły wyjeżdżali na pielgrzymki i spotkania z Ojcem Świętym do Łowicza (14.06.1999 – VI Pielgrzymka Apostolska Jana Pawła II do Ojczyzny. W spotkaniu uczestniczyło 3000 przedstawicieli Rodziny Szkół) i Krakowa (18.08.2002 – VII Pielgrzymka Apostolska Jana Pawła II do Ojczyzny. W spotkaniu uczestniczyło ponad 8000 przedstawicieli Rodziny Szkół).

Ważnymi wydarzeniami w działalności Rodziny Szkół były pielgrzymki do Rzymu i audiencje u Ojca Świętego (4.11.2002, 3.02.2003) oraz udział w uroczystościach beatyfikacyjnych naszego Patrona na Placu Św. Piotra w Rzymie 1 maja 2011 roku.