• Egzamin Ósmoklasisty 2024
          • Egzamin ósmoklasisty 2024

• W dniach od 14.05.2024 do 16.05.2024 uczniowie klasy 8 przystępowali do egzaminu ósmoklasisty. Zadania w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzały poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w wymaganiach egzaminacyjnych określonych przez Ministra Edukacji i Nauki.

Pierwszego dnia ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z języka polskiego, drugiego z matematyki, a w kolejnym, trzecim dniu egzaminu, z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami i osiągną wysokie wyniki, które pozwolą im dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

Wyniki zostaną ogłoszone 3 lipca 2024.

• Mikołaj Brzęk finalistą Konkursu z Języka Polskiego

• 16 marca 2024 r. odbył się wojewódzki etap konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Brali w nim udział najlepsi uczniowie z województwa podkarpackiego, przechodząc wcześniej przez etap szkolny i rejonowy.

Jesteśmy dumni, że uczeń naszej szkoły, Mikołaj Brzęk, znalazł się w gronie najlepszych młodych polonistów!

Mikołaj wykazał się ogromną wiedzą, znacznie wykraczającą poza podstawę programową szkoły podstawowej i uzyskał tytuł finalisty Konkursu z Języka Polskiego.

Gratulujemy Mikołajowi i życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia w wymarzonej szkole średniej.

Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

• Konkurs ,,Matematyka nie jest trudna ani nudna” rozstrzygnięty!

• W kwietniu br. zorganizowaliśmy w naszej szkole dla uczniów klas IV – VIII Szkolny Konkurs Matematyczno – Plastyczny ,,Matematyka nie jest trudna ani nudna”. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności matematycznej uczniów, wdrażanie do myślenia wizualnego oraz wspieranie postaw twórczych dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu, który w ciekawy, przystępny sposób objaśni wybrane zagadnienie matematyczne i pokaże innym, że matematyka ,,nie jest trudna ani nudna”.

Ku naszemu miłemu zaskoczeniu do konkursu zgłoszonych zostało dziewiętnaście prac. Jury w składzie: Edyta Smolak, Beata Boczar, Anna Pęk oceniało plakaty pod kątem poprawności merytorycznej, zgodności z tematem konkursu, kreatywności oraz estetyki wykonania. Poziom wykonania prac był wysoki, choć nie wszystkie spełniały założenia formalne konkursu. Ostatecznie jury postanowiło nagrodzić pięciu uczniów przyznając ex aequo trzy I miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:ex aequo: Alicja Dąbrowska (kl. IV), Filip Szajna (kl. IV) i Nikola Przybylska (kl. VIII)

wyróżnienia: Antoni Penar (kl. IV) i Lena Klara (kl. V)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a jego laureaci również drobne upominki rzeczowe (notesy, tęczowe kredki, linijki, słodycze).

Jeszcze raz gratuluję wszystkim laureatom konkursu!

Dodała: Edyta Smolak

• Odkrywamy talenty pisarskie

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do projektu pt. „Polak ma essę” pod patronatem honorowym  Ministerstwa Edukacji i Nauki. Głównym założeniem tego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego jest utrwalanie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci, a także nauki przez zabawę. Dodatkowo - doskonalenie  umiejętności swobodnej wypowiedzi, w tym naturalnego wyrażania uczuć. Założenia projektu są zgodne z wybranymi podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa  w roku szkolnym 2023/2024.

Jednym z zadań, zrealizowanych na zajęciach kółka dziennikarskiego, było napisanie bajek zawierających określone motywy. Uczniowie 6 klasy włączyli się w ten sposób do świętowania Światowego Dnia Poezji. Uczniowie odkryli swoje talenty pisarskie, a powstałe prace są bardzo kreatywne i humorystyczne.

• Gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Święto Narodowe 3 Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej.

Z okazji tego ważnego dla każdego Polaka święta dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli, uczniów i poczet sztandarowy naszej szkoły brali udział w gminnych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Rymanowie.

Obchody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu z udziałem pocztów sztandarowych, Rymanowskiej Orkiestry Dętej i mażoretek do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie złożono kwiaty przy Pomniku Ofiar Systemów Totalitarnych. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali kina „Sokół”.

• Święto Konstytucji 3 Maja w oddziale przedszkolnym

• Obchody uroczystości w naszej szkole związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji z 1791 roku były doskonałą okazją do kształtowania od najmłodszych lat postawy patriotyzmu i rozbudzania szacunku dla symboli narodowych. Przedszkolaki z wielką powagą, przyjmując postawę „na baczność” odśpiewały Hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Taka lekcja patriotyzmu na długo pozostanie w pamięci naszych małych Polaków.

Dodała: Grażyna Byra

• Dyskoteka w klasach 4-8

• Uczniowie klas 4 – 8 postanowili rozpocząć długi majowy weekend szkolną dyskoteką. W dobrych już humorach, nastawieni na odpoczynek i zabawę spędzili wtorkowe popołudnie tańcząc, śpiewając i przyjemnie spędzając razem czas. Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie dyskoteki, a wszystkim życzymy udanej majówki :)

Dodali: Natalia Penar, Krzysztof Telega

• Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym

• Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie włączyły się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Przedszkolaki dowiedziały  się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na zakończenie wykonały kolorowe prace plastyczne i makietę naszej Ziemi.

Dodała: Grażyna Byra