Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Bożonarodzeniowy spektakl
Szkolne jasełka przygotowane przez czwartą klasę pod kierunkiem p. Joanny Wójcik-Kaczor były prawdziwym świątecznym spektaklem, pełnym radości, wzruszeń i tradycyjnych bożonarodzeniowych akcentów. Na scenie pojawiły się dzieci wcielające się w postacie z opowieści o narodzinach Jezusa: Maryję, Józefa, anioły, pasterzy i królów. Młodzi aktorzy z zaangażowaniem odgrywali swoje role, przyciągając uwagę publiczności i wprowadzając ją w atmosferę pierwszych chwil narodzin Zbawiciela.
Jasełka były przeplatane występami chóru szkolnego prowadzonego przez p. Beatę Dębiec, który śpiewał klasyczne kolędy i pastorałki. Wśród utworów nie zabrakło znanych kolęd, takich jak „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” czy „Przybieżeli do Betlejem”. Chór brzmiał niezwykle harmonijnie, a dzieci w pięknych, świątecznych strojach wprowadzały w radosny nastrój.
Występy instrumentalne stanowiły dodatkowy, wyjątkowy element jasełek. Uczniowie przygotowali kolędy na różnych instrumentach – keyboardzie, fletach i dzwonkach. Ich muzyka doskonale współbrzmiała z chórem, tworząc prawdziwie magiczną atmosferę. Nie zabrakło także tańca, który dodał jasełkom wyjątkowego charakteru. Dzieci zatańczyły do rytmu świątecznych melodii, wprowadzając element lekkości i radości.
Całe przedstawienie było pełne ciepła, magii i świątecznej radości, a połączenie gry na instrumentach, śpiewu, tańca i aktorstwa sprawiło, że jasełka były niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestników, jak i dla publiczności. Taki wspólny, artystyczny moment stworzył prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę, w której każdy mógł poczuć się częścią tej niezwykłej chwili.
Dodały: Joanna Wójcik-Kaczor, Beata Dębiec
73
Wigilia w przedszkolu
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, spotykamy się z bliskimi, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy i zjadamy świąteczne potrawy.
W naszym przedszkolu też nastał wspaniały czas. Najpierw obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu starszych dzieci, a następnie usiedliśmy, w odświętnych strojach do pięknie udekorowanego stołu. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i zjedliśmy tradycyjne wigilijne potrawy.
Bardzo dziękujemy Rodzicom dzieci za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia.
Dodała: Grażyna Byra
16
Klasy 1-3 przy wigilijnym stole
Dzień Wigilii to nie - zwykły sobie dzień – jak co dzień.
W każdym sercu, wierzcie mi, życzliwość się rodzi.
I choć ludzie w dzień Wigilii tacy zagonieni,
mają uśmiech - i z kimś drugim pragną go wymienić.Halina Szayerowa
Dzień 20 grudnia 2024 był niezwykle uroczysty i nastrojowy w naszej szkole. W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. Jak nakazuje tradycja, pod białe obrusy położyliśmy sianko. Dekorację stołu stanowiły zielone gałązki, serwetki i świeczki. Klasowe Wigilie rozpoczęliśmy tradycyjnie modlitwą i czytaniem fragmentu Ewangelii opowiadającym o narodzeniu Pana Jezusa. Potem składaliśmy sobie życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Wyczekiwanym punktem świątecznych spotkań były pierogi. Dzieci z apetytem pałaszowały wyśmienite pierożki i przepyszne ciasteczka. W tym uroczystym dniu śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. W serdecznej i rodzinnej atmosferze spędziliśmy piątkowy dzień. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom: Magdalenie Michalak, Monice Słota, Bernadecie Rymar i Monice Rymar za pomoc i pyszne smakołyki.
Dodały: Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
31
Ozdabianie pierniczków w punkcie przedszkolnym
W minionym tygodniu w naszym przedszkolu ozdabialiśmy pierniczki. Chociaż w grupie było mniej dzieci, to i tak wspólne ozdabianie pierniczków sprawiło wszystkim dużo radości. Dzieci miały możliwość dekorowania swoich pierniczków kolorowym lukrem, posypkami i różnymi ozdobami. Każde ciastko wyglądało inaczej, a maluchy z chęcią dzieliły się swoimi pomysłami. Ozdabianie pierniczków było świetnym sposobem na spędzenie czasu w świątecznym nastroju, pełnym uśmiechów i radości.
Dodała: Lucyna Kotas
7
Klasa III dekoruje pierniczki
Dnia 17 grudnia 2024 w klasie III zapanowała przedświąteczna atmosfera. Dzieci w tym dniu dekorowały wspaniałe, pachnące pierniczki. Uczniowie od samego rana z niecierpliwością oczekiwali, kiedy przystąpią do pracy. Zanim zabraliśmy się do dekoracji ciasteczek, przygotowaliśmy stanowiska pracy, założyliśmy fartuszki i dokładnie umyliśmy ręce. Następnie każde dziecko dostało porcję pierniczków i z wielkim zapałem i radością zabrało się do dekoracji. Ileż było przy tym emocji, czyje pierniczki będą piękniejsze!
W ruch poszły cukrowe pisaki, posypki, koraliki, perełki dekoracyjne oraz lukier w kolorze różowym i zielonym. Pachnące ciasteczka przybrały piękny świąteczny wystrój. Wszystkie pierniczki wyszły prześlicznie! Następnie zapakowaliśmy pierniczki do celofanowych woreczków, aby dzieci mogły swoje dzieła pokazać domownikom.
Bardzo dziękujemy Pani Bernadecie Rymar za upieczenie pierniczków dla wszystkich dzieci.
Serdeczne podziękowania składamy również Panu Tadeuszowi Śliweckiemu za dostarczenie do szkoły różnych materiałów dekoracyjnych, które z wielką radością wykorzystujemy na zajęciach plastyczno-technicznych.
Dodała: Lucyna Nogaj
4
XXIV Konkurs Kolęd i Pastorałek
W dniu 12 grudnia 2024r. w Bibliotece w Targowiskach odbyły się przesłuchania XXIV Konkursu Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu była promocja i kultywowanie tradycji kolędowania oraz wymiana doświadczeń artystycznych w atmosferze radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Klasa 1: Patrycja Michalak i Oliwia Michalak
Klasa 2: Liliana Olszyńska i Dawid Wietecha
Serdecznie gratulujemy uczniom pięknego występu i zachęcamy do udziału w kolejnych artystycznych zmaganiach.
Dodała: Kinga Bardowska
Teatr Iluzji MAGIC
12 grudnia uczniowie z klas 4-6 wraz z opiekunami udali się do kina Sokół w Rymanowie na pokaz iluzji pt. „Magia czarownicy”.
Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia atmosfery pełnej magicznych efektów wizualnych, które wciągnęły młodą publiczność. Podczas występu dzieci mogły uczestniczyć w pokazie lewitacji, z zapartym tchem obserwując, jak jedna z postaci unosi się w powietrzu, zdając się przełamywać prawa fizyki. Pokaz obfitował w grę światłem, które zmieniało się w rytm muzyki i iluzji.
Po pokazie na dzieci czekała kolejna niespodzianka – mogły zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem 😊
Dodały: Joanna Wójcik-Kaczor, Agata Barzyk
4
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych 4 grudnia 2024 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy wyjątkowe zajęcia edukacyjne i warsztaty dla uczniów. Wydarzenie to miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz promowanie postaw tolerancji, empatii i zrozumienia.
Podczas pierwszej części zajęć rozmawialiśmy z dziećmi o tym, czym jest niepełnosprawność, jakie wyzwania stoją przed osobami z różnymi ograniczeniami oraz jak ważną rolę pełnią pomoce, takie jak biała laska czy pies przewodnik. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dzięki materiałom edukacyjnym, które przybliżyły im codzienne życie osób z niepełnosprawnościami.
Druga część zajęć miała formę warsztatów, podczas których dzieci mogły osobiście doświadczyć wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Uczniowie próbowali m.in. przejść ścieżkę sensoryczną z zasłoniętymi oczami, korzystając z pomocy drugiej osoby, oddzielać makarony w grubych rękawicach, oglądać świat przez specjalne okulary symulujące problemy ze wzrokiem, a także odgadywać przedmioty ukryte w tajemniczej skrzyni wyłącznie za pomocą dotyku.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie podczas zajęć. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenia będą towarzyszyć Wam każdego dnia. Razem tworzymy szkołę pełną tolerancji, zrozumienia i szacunku!
Dodały: Anna Pęk, Dominika Skiba
31
I miejsce Nikoli Rymar w Gminnym Konkursie Plastycznym
Nikola Rymar, uczennica III klasy zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Szkoła jak z bajki” organizowanym z okazji jubileuszu 30-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim oraz 15-lecia nadania szkole imienia.
Celem konkursu było wzbudzanie zaciekawienia szkołą, pobudzanie fantazji, wyobraźni i kreatywności dzieci, zapoznanie się nauczycieli z wyobrażeniami i oczekiwaniami dzieci względem szkoły oraz promocja uczniów uzdolnionych plastycznie.
Serdecznie gratulujemy Nikoli pięknego wykonania rysunku i życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.
Dodała: Lucyna Nogaj
2
Awans Julii Ziemiańskiej do etapu rejonowego Konkursu z Chemii
25 listopada 2024 r. odbył się szkolny etap konkursu chemicznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Pytania konkursowe sprawdzały umiejętności z zakresu budowy materii, właściwości składników powietrza, metali, tlenków, wodorotlenków i kwasów. Badały umiejętność obliczeń stechiometrycznych, stężenia procentowego i rozpuszczalności roztworów. W konkursie wzięła udział Julia Ziemiańska – uczennica klasy VIII. Dzięki zainteresowaniu przemianami chemicznymi, rozwijaniu swoich umiejętności, rozwiązaniu setek zadań Julia awansowała do rejonowego etapu konkursu i jest najlepszym chemikiem wśród uczniów szkół podstawowych gminy Rymanów.
Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy awansu do etapu wojewódzkiego.
Dodał: Krzysztof Telega
20 lat Polski w Unii Europejskiej
W tym roku przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W naszej szkole zaplanowano kilka działań mających na celu upamiętnienie tej ważnej rocznicy. Na szkolnym korytarzu przygotowana została gazetka o Unii Europejskiej, będąca streszczeniem wiedzy o tej organizacji. Dla uczniów klas 4-8 zorganizowany został Konkurs Literacko - Plastyczny ,,20 lat Polski w Unii Europejskiej” na folder o takim tytule. Na podsumowanie tych działań 29 listopada 2024 odbył się uroczysty apel będący świętem Unii Europejskiej. Wydarzenie to było nie tylko okazją do świętowania, ale także momentem refleksji nad rolą Polski w zjednoczonej Europie. Uczniowie klas 4-8 zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić to ważne wydarzenie.
Uroczystość, którą poprowadziły uczennice klasy 7 Laura Kubas i Kamila Juź rozpoczęła się od krótkiego przemówienia wygłoszonego przez panią dyrektor Agnieszkę Groblewską. Następnie wybrzmiał hymn Unii Europejskiej – “Oda do radości” wykonany na flecie przez uczennicę klasy 6 Lenę Klarę.
W trakcie apelu zaprezentowany został krótki program artystyczny. Znalazły się w nim:
- Prezentacja multimedialna opisująca najważniejsze wydarzenia, postacie i daty dotyczące Unii Europejskiej.
- Krótki film przedstawiający ciekawostki o Unii Europejskiej oraz taki, który pokazywał, co byłoby gdyby Polska opuściła Unię Europejską.
- Wykonania muzyczne w tym występ Martyny Hyli z klasy 5, która zaprezentowała “Piosenkę o Unii Europejskiej “, wykonanie “Ody do radości” na Bum Bum rurkach przez uczniów klasy 7, oraz odśpiewanie hymnu przez szkolny chór pod kierunkiem pani Beaty Dębiec na koniec uroczystości.
Prowadzące apel przypomniały, że Polska stała się członkiem Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku, co było kluczowym momentem w naszej historii. Podkreśliły znaczenie tego wydarzenia dla rozwoju naszego kraju, w tym możliwość swobodnego podróżowania, studiowania i pracy w innych państwach członkowskich oraz jak ważne jest rozwijanie współpracy międzynarodowej i pielęgnowanie europejskich wartości, takich jak wolność, solidarność i demokracja.
Na zakończenie apelu nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursie Literacko - Plastycznego ,,20 lat Polski w Unii Europejskiej”. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Oliwia Wójcik klasa 8
II miejsce - Jakub Barud klasa 6
III miejsce - Maja Śliwecka klasa 6
Udział w konkursie wzięli również Kacper Klara klasa 5, Julia Barud, Lena Klara, Wiktoria Macnar klasa 6, Maja Uliasz, Karolina Michalak klasa 7, Julita Zajdel, Zofia Krukar, Zofia Wojtuń, Anna Wojtuń klasa 8.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i symbolicznego “Grześka”, natomiast laureaci trzech pierwszych miejsc dodatkowo nagrody rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Dodała: Justyna Barć
19
Czy dzieci są bezpieczne w sieci?
5 grudnia 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I –III wzięły udział w „Lekcji w kinie” w Kinie Sokół w Rymanowie. Tematem lekcji było „Czy dzieci są bezpieczne w sieci?” Podczas zajęć dzieci przekonały się, że nie zawsze mamy pewność z kim rozmawiamy w sieci. Zrozumiały, dlaczego nie warto zdradzać zbyt wielu informacji na swój temat w Internecie. Dowiedziały się jak działają plotki w sieci i dlaczego darmowe aplikacje wcale nie są darmowe. Jednym słowem uczyły się dobrych manier w Internecie.
Podsumowaniem lekcji była projekcja filmu animowanego pt. „Mała Wielka Stopa 2”, opowiadającego o sile rodziny i potrzebie ochrony przyrody i zwierząt.
Dodała: Grażyna Byra
3
Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej
4 grudnia 2024 uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez panią Magdalenę Pawłowską i pana Pawła Ciska - wolontariuszy i ratowników medycznych z Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej Legion Gerarda. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób postępować z osobami potrzebującymi pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Mieli okazję poćwiczyć na sprzęcie ratowniczym pod okiem fachowców. Wiedza i doświadczenie zdobyte poprzez ćwiczenia mogą być przydatne w przyszłości i uratować komuś życie.
Dziękujemy gościom za lekcję i cenne wskazówki.
Dodała: Małgorzata Jakubowicz
24
Spotkanie z doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Krośnie
W dniu 4 listopada 2024 uczniowie klasy 8 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z panią Martą Kandefer-Frydrych, doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Krośnie. Celem spotkania było wsparcie młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się:
- jak określić swoje predyspozycje zawodowe,
- jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane na rynku pracy,
- jak zaplanować swoją karierę, by uwzględniała zarówno zainteresowania, jak i potrzeby rynku pracy.
Młodzież brała udział w ćwiczeniach oraz testach, które pomogły im lepiej poznać swoje mocne strony i zainteresowania. Doradca zawodowy podzielił się również praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podejmowania decyzji edukacyjnych oraz odpowiedział na pytania uczestników.
Dzięki współpracy z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej uczniowie otrzymali cenne rady, które pomogą im podejmować świadome decyzje dotyczące swojej przyszłości. Spotkanie było bardzo inspirujące i z pewnością okaże się pomocne w dalszym planowaniu ścieżki kariery.
Serdecznie dziękujemy pani Marcie za przeprowadzenie zajęć oraz zaangażowanie w pracę z młodymi ludźmi.
Dodała: Justyna Barć
I miejsce pani Joanny Wójcik-Kaczor w Plebiscycie Edukacyjnym Nowin
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pani Joanna Wójcik-Kaczor zajęła I miejsce w powiecie krośnieńskim w Plebiscycie Edukacyjnym Nowin „Nauczyciel Roku 2024” w kategorii klas IV-VIII i tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na panią Joannę i prosimy o głosy w finale wojewódzkim. Głosowanie będzie trwać do środy, 18 grudnia 2024 r. do godz. 20:30.
Link do głosowania zamieszczamy poniżej.
🎁Odwiedziny Św. Mikołaja🎁
6 grudnia 2024 roku od rana czekaliśmy z niecierpliwością na wizytę Św. Mikołaja. I ku naszej radości nie zawiedliśmy się. Ten wyjątkowy gość odwiedził przedszkolaków i uczniów naszej szkoły obdarowując ich prezentami. Jak się okazało, również nauczyciele byli w tym roku grzeczni, bo i oni otrzymali upominki. Bardzo dziękujemy Św. Mikołajowi za prezenty, a Radzie Rodziców za zadbanie, aby ten dzień był pełen radości : )
Dodała: Natalia Penar
Święty Mikołaj w szkole
32Święty Mikołaj w przedszkolu
19
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2024 swoje święto obchodził przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Ulubione misie zagościły w punkcie i oddziale przedszkolnym. Powstały prace plastyczne z misiem w roli głównej, były prezentacje, zadania z kodowania, quizy, opowiadania i bajki. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć.
Dodały: Lucyna Kotas i Grażyna Byra
23
Zabawy andrzejkowe w szkole
28 listopada 2024 uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabaw andrzejkowych. Przed południem uczniowie kl. 1 – 3 tańczyli do utraty tchu i wzięli udział we wróżbach przygotowanych przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Podobnie po południu starsi uczniowie dowiedzieli się czy w przyszłości czeka ich bogactwo, miłość, wspaniała praca czy sportowy samochód. Tańcom również nie było końca… Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie dekoracji sali, wróżb oraz wspaniałej muzyki.
Dodała: Natalia Penar
75
Andrzejki u przedszkolaków
Andrzejki w naszych grupach przedszkolnych to już tradycja. Nastrojowa muzyka, kolorowe światła i „czarodziejskie” dekoracje przeniosły nas w świat wesołej zabawy. Andrzejkową atmosferę dopełniły piękne stroje, w które dzieci były przebrane.
Dzieci z punktu przedszkolnego zrobiły magiczną miksturę , a starszaki wykonały piękne, magiczne drzewka, które mają przynosić szczęście i spełniać marzenia. Andrzejkowe zabawy przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce i słodkim poczęstunkiem.
Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
Dodały: Lucyna Kotas i Grażyna Byra
41
Awans Miłosza Penara do etapu rejonowego Konkursu z Biologii
20 listopada 2024 r. odbył się etap szkolny Konkursu z Biologii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Pytania konkursowe sprawdzały umiejętności z zakresu: organizacja i chemizm życia, szczeble organizacji materii żywej, klasyfikacja organizmów, przegląd różnorodności organizmów, bakterii, protistów, roślin i zwierząt. W konkursie wziął udział Miłosz Penar – uczeń klasy V. Dzięki zainteresowaniu biologią, przeczytaniu wielu książek, zaangażowaniu i rozwiązaniu wielu zadań Miłosz awansował do rejonowego etapu tego konkursu i jest tam jedynym przedstawicielem Gminy Rymanów.
Gratulujemy wysokiego wyniku i trzymamy kciuki za awans do etapu wojewódzkiego.
Dodał: Krzysztof Telega
I miejsce Dominiki Sołtysik w Powiatowym Konkursie Plastycznym
27 listopada 2024 został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Kiedy myślę Polska…” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Krośnieńskiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kopytowej.
Do konkursu zgłoszono ponad 150 prac plastycznych. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV – VIII. W kategorii wiekowej IV-VI z naszej szkoły została nagrodzona Dominika Sołtysik z klasy V , która zajęła zaszczytne I miejsce za przygotowanie rzeźby Józefa Piłsudskiego.
Serdecznie gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy przygotowali piękne prace i wzięli udział w konkursie: Maja Uliasz, Julia Kamila Nycz, Julita Zajdel, Julia Puchalska, Julia Ziemiańska, Julia Godzik, Zofia Wojtuń i Karol Krypla.
Dodała: Beata Dębiec
6
Wyróżnienie dla Patrycji Michalak
27 listopada 2024 roku w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu odbyły się rejonowe eliminacje Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem „Duszki, skrzaty, krasnoludki…”. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Michalak z klasy 1 śpiewając piosenkę „Duchy łakomczuchy”. Nasza uczennica zaprezentowała się cudownie i zdobyła wyróżnienie :) Serdecznie gratulujemy!
Dodała: Natalia Penar
2
Magia życzliwości
21 listopada 2024 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Dobre słowo, uśmiech, miły gest to najkrótsza droga do serca drugiego człowieka. Pamiętamy o tym zawsze, dlatego uczymy już najmłodsze dzieci być miłymi, pomocnymi, dobrymi i wrażliwymi. Małe radości i drobne gesty są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności.
Dodała: Anna Pęk
2
Przedszkolaki świętują Dzień Kredki
22 listopada 2024 obchodziliśmy Dzień Kredki. Rysowanie to ogromna frajda, a kredki to najlepsi przyjaciele każdego dziecka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazje oraz wyobraźnie. Za pomocą kredki przedszkolaki mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. W ten dzień dzieci przyszły ubrane w swoje ulubione kolory. Podczas zabawy poznały różne rodzaje kredek, obejrzały film edukacyjny. Ozdabiały swoje papierowe kredki włóczką i plasteliną. Na zakończenie bawiliśmy się w „Kodowanie na dywanie” z kredkami i kolorami w roli głównej.
Dodały: Lucyna Kotas i Grażyna Byra
32
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
18 listopada 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, tak bardzo przydatnej w matematycznej edukacji i w życiu codziennym.Kilka dni wcześniej szkolny korytarz przyozdobiła gazetka promująca obchody XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
W klasie IV świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia wykorzystując różne gry i zagadki. Pierwszą konkurencją, w której uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu było układanie wieży z plastikowych kubeczków i ustawianie ich od najmniejszego do największego wyniku. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły budowle, jednak o kilka sekund szybsza była grupa chłopców w składzie: Krystian, Miłosz i Jan. Zagadki z tabliczki mnożenia okazały się nie lada wyzwaniem. Na koniec ogromnym zainteresowaniem cieszyła się gra z łyżeczkami. Uczniowie losowali z pudełka łyżki na których widniały działania z mnożenia, wśród łyżek znajdowały się też niespodzianki, które powodowały utratę wszystkich zdobytych punktów lub utratę kolejki. Wszyscy uczniowie sprawdzaliodpowiedzi swoich kolegów, gdyż każdy punkt był na wagę złota. W pierwszym etapie zwycięzcą został Jan, z kolei w drugim jednakową ilość punktów uzyskali: Maja, Natalia, Krystian, Jan i Martyna.
W klasach III oraz V-VIII koordynator akcji wraz ze swoimi asystentami - egzaminatorami przeprowadzili mini egzamin. Klasę III egzaminowano w zakresie 30, a klasy V – VIII w zakresie 100. Każdy z uczniów wybierał sobie 1 los, na którym trzeba było poprawnie uzupełnić kilka działań sprawdzających umiejętność mnożenia i dzielenia. Następnie Komisja Egzaminacyjna zbierała losy. Poprawność uczniowskich odpowiedzi sprawdzali wyznaczeni egzaminatorzy – uczniowie klasy VII i VIII, którzy perfekcyjnie opanowali już tabliczkę mnożenia. Osoby, które zdały bezbłędnie egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskiwały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywały specjalną odznakę z tabliczkową sówką oraz „bon matematyczny”.
Świetną znajomością tabliczki mnożenia wykazali się następujący uczniowie naszej szkoły:
- z klasy III: Dominik Graboń, Emilia Hap, Nina Kasperkowicz, Emilia Litwin, Jan Michalak, Maja Patrylak, Julia Pelczar, Emilia Raś, Nikola Rymar, Marcel Śliwecki, Wiktoria Walus
- z klasy V: Aleksandra Hanus, Martyna Hyla, Sandra Kozik, Kacper Klara, Adam Krukar, Julia Litwin, Dominika Sołtysik, Lena Starościak, Filip Szajna
- z klasy VI: Mikołaj Gazda, Mikołaj Kielar, Lena Klara, Wiktoria Macnar, Filip Słota, Maja Śliwecka, Katarzyna Turek
- z klasy VII: Franciszek Buczek, Julia Dobrowolska, Kamila Juź, Laura Kubas, Julia Nycz, Karolina Michalak, Krystian Penar, Piotr Strzelecki, Maja Uliasz
- z klasy VIII: Paweł Fajkiel, Kacper Gazda, Zofia Krukar, Gabriela Kuś, Patryk Leśniak, Julia Puchalska, Miłosz Rygiel, Wojciech Wilusz, Zofia Wojtuń, Oliwia Wójcik, Julia Ziemiańska
Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnej zabawy.
Dodały: Anna Kosiba, Beata Boczar
19
Archiwum Aktualności