• Witaj, Majowa Jutrzenko
          • Witaj, Majowa Jutrzenko

          • W związku ze zbliżającą się 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy IV z wychowawczynią panią Agatą Barzyk oraz chór szkolny prowadzony przez  panią Beatę Dębiec przygotowali uroczystą akademię poświęconą temu ważnemu symbolowi niepodległej Polski. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Boczar, po czym chór szkolny zaintonował hymn państwowy,  uczniowie włączyli się w jego odśpiewanie. Z kolei narratorzy prowadzący uroczystość przybliżyli koleżankom i kolegom kontekst historyczny wydarzenia, a aktorzy wcielający się w rolę Króla, Marszałka oraz Posłów zebranych w sali sejmowej Zamku Królewskiego w Warszawie odegrali scenkę głosowania nad ustawą zasadniczą. Następnie wysłuchaliśmy pieśni pt.„Witaj, Majowa Jutrzenko” i „Polska flaga” wykonanej przez chórzystów, Martynka pięknie zaśpiewała utwór ”Konstytucja”. Atmosferę majowej uroczystości podkreślały też wiersze S. Aleksandrzaka pt. „Trzeci Maja”, M. J. Skaleckiej pt. „Biją dzwony” zaprezentowane przez Marysię, Jagodę, Sandrę, Laurę, Julkę i Dominikę. Na zakończenie Lena wykonała pieśń pt. „Żeby Polska”.

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej i ważnej uroczystości. Szczególne słowa uznania przekazujemy Pani Barbarze Rajnik za wsparcie i życzliwą pomoc.

            Dodały: Beata Dębiec, Agata Barzyk

        • Święto Konstytucji 3 Maja w punkcie przedszkolnym
          • Święto Konstytucji 3 Maja w punkcie przedszkolnym

          • Zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja stało się dla przedszkolaków z punktu przedszkolnego okazją do zgłębienia wiedzy o naszej Ojczyźnie. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o patriotyzmie oraz znaczeniu symboli narodowych. Uczestniczyły również w pokazie mody patriotycznej. W pięknych strojach galowych prezentowały się niezwykle uroczyście.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Obchody majowych świąt w klasie drugiej
          • Obchody świąt majowych w klasie 2

          • Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja, to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, podczas którego czcimy polskie barwy narodowe. Święto 3 maja upamiętnia przyjęcie bardzo ważnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 Maja z 1971 r.

            Uczniowie klasy drugiej aktywnie włączyli się w obchody majowych świąt. Na zajęciach dydaktycznych poszerzali posiadane już wiadomości na temat swojej Ojczyzny. Dzieci z ciekawością słuchały legendy „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”, czytały wiersze, oglądały film edukacyjny „Majowe święta”. Na zajęciach plastycznych drugoklasiści malowali symbole narodowe, którymi ozdobili swoją klasę. Z dumą odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, a później uczestniczyli w szkolnej akademii przygotowanej przez starszych kolegów. Ten uroczysty dzień drugoklasiści podkreślili odświętnymi ubraniami i kotylionami w narodowych barwach.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Kornelia Bek finalistką Konkursu Chemicznego
          • Kornelia Bek finalistką Konkursu Chemicznego

          • W sobotę 13 kwietnia 2024 roku odbył się wojewódzki etap konkursu chemicznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Do trzeciego etapu awansowało 65 najlepszych chemików z całego województwa. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Kornelia Bek. Zadania konkursowe obejmowały nie tylko całą podstawę programową z chemii w klasach 7 i 8, ale również wiele zagadnień daleko wykraczających poza program szkoły podstawowej np. obliczanie stężeń molowych roztworów, sporządzanie roztworów o określonym stężeniu molowym, ustalanie wzorów empirycznych i rzeczywistych związków chemicznych, określanie utleniacza i reduktora w reakcjach chemicznych, porównanie aktywności metali na podstawie interpretacji szeregu aktywności metali, przeliczanie stężeń procentowych na molowe, okres połowicznego rozpadu itp.

            Kornelia uzyskała bardzo dobry wynik w konkursie i zdobyła tytuł Finalisty Konkursu Chemicznego. Do tytułu laureata zabrakło jej jedynie 5 punktów. Kornelia jest najlepszym chemikiem w szkołach podstawowych powiatu krośnieńskiego.

            Dziękujemy Kornelii za wytrwałą pracę w czasie przygotowań do kolejnych etapów konkursu, gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy powodzenia w wymarzonej klasie liceum.

            Link do: Zadania konkursu chemicznego etap wojewódzki 2023/24

            Dodał: Krzysztof Telega

        • Kwietniowe zajęcia świetlików
          • Kwietniowe zajęcia świetlików

          • Na początku kwietnia w naszej świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji świetliki wysłuchały pięknego czytania baśni pt. „Kot w butach”. Następnie wzięły udział w konkursie plastycznym, wykonując portret głównego bohatera. Na zajęciach  świetlicowych dzieci wspólnie zastanawiały się, co to znaczy być dobrym kolegą lub dobrą koleżanką. Uczniowie wymieniali cechy dobrych kolegów, a później zapraszali ich do wspólnej zabawy „w dwójkach”. Ważnym wydarzeniem obchodzonym w świetlicy były obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji przygotowaliśmy plakat oraz kolorowanki, które pięknie ozdobiły naszą gazetkę ścienną. Podczas zajęć o tematyce ekologicznej świetliki dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Ostatnie dni kwietnia poświęciliśmy zbliżającym się świętom majowym. Była to dobra okazja do pogadanek i rozmów o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu. Jak zwykle, nie zabrakło zajęć w kącikach zainteresowań, gier stolikowych, zajęć plastycznych i zabaw muzyczno-ruchowych.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Polak ma essę
          • Polak ma essę

          • Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Polak ma essę”. Uczniowie klasy 5 i 6 w ramach projektu wykonali trzy zadania. Na początek klasa 5 zrealizowała zadanie numer 3. Uczniowie poznali historię pisma i druku, a następnie pracując w dwóch grupach samodzielnie wykonali pieczątki z ziemniaków i stemplowali znak Polski Walczącej.

            Kim byłby Mikołaj Kopernik w dzisiejszych czasach? Na to pytanie, po przypomnieniu życiorysu mistrza i jego zasług, odpowiedzieli uczniowie klasy 6. Muzyk, siłacz, sprzedawca, kosmonauta, detektyw to tylko kilka z propozycji. W tym zadaniu uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i fantazją zwłaszcza dziewczynki, które namalowały Mikołaja Kopernika jako kobietę, a także postać z bajek.

            Realizacją kolejnego zadania zajęła się klasa 5, która brała udział w szkolnej uczcie u Wierzynka. Na uczcie gościli królowie, książęta, księżniczki i szlachta. Oprócz wspólnego biesiadowania uczniowie przypomnieli sobie postać Kazimierza Wielkiego i jego zasługi dla Polski. Na zakończenie wspólnie z nauczycielem grali w historyczne 5 sekund.

            Dodała: Justyna Barć

        • Moja planeta – Ziemia
          • Moja planeta – Ziemia

          • Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

            W tym roku klasa pierwsza rozpoczęła obchody tego dnia od zbiórki makulatury zorganizowanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie we współpracy z Nadleśnictwem Rymanów. Za każde 10 kg dzieci w nagrodę otrzymywały symboliczne drzewko.

            Kolejnym krokiem była realizacja cyklu tematycznego „Moja planeta – Ziemia”. Uczniowie poznawali nowe pojęcia takie jak: recykling, segregacja, ekolog, ekologia, bio, eko i szereg innych. Zapoznaliśmy się również z czytanką „Jak dbać o planetę?”

            Kolejnym etapem było wspólne śpiewanie piosenek o planecie i oglądanie filmików edukacyjnych: Co szkodzi, a co pomaga naszej planecie?

            Na koniec dzieci w grupach wykonywały prace plastyczne „Jak zostać przyjacielem Ziemi?” Prace te zostały umieszczone jako wspólne plakaty i wywieszone na korytarzu szkoły.

            Po skończonych zajęciach wszyscy zgodnie stwierdzili, że będziemy dbać o czystość na naszej planecie.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Łączy nas pamięć
          • Łączy nas pamięć

          • Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w akcji “Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.  W tym roku klasa 8 poprowadziła program artystyczny mający na celu upamiętnienie 81. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Do udziału w akcji zaproszone zostały również klasa 7 i 6 wraz z panią wicedyrektor i opiekunami.

            Na początku spotkania uczennice klasy 8 rozdały swoim młodszym kolegom i nauczycielom własnoręcznie wykonane żonkile jako symbole pamięci o tym trudnym wydarzeniu. Dokonując prezentacji uczniowie klasy 8 starali się stopniowo wprowadzać uczestników spotkania w świat i rzeczywistość w jakiej znaleźli się Żydzi podczas II wojny światowej. Zostały przedstawione realia ich życia w getcie, najważniejsze fakty historyczne i ciekawostki. Apel urozmaicony został krótką scenką teatralną, a także piosenkami w wykonaniu uczennic z klasy 6, które zaśpiewały współczesne utwory takie jak „Mamo tyś płakała”, „Nie, Nie, Nie” czy w zmienionej formie „Płoną góry, płoną lasy”, a jednak wpisujące się w tamte, wojenne czasy.

            Na koniec uczniowie obejrzeli film „Zdążyć przed Panem Bogiem” na podstawie reportażu Hanny Krall. Narracja w filmie opartym na motywach książki pod tym samym tytułem toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w okresie II wojny światowej, gdzie poznajemy losy młodego Edelmana członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu. Powstanie w Getcie Warszawskim wciąż pozostaje mało znane. Chcemy, aby to się zmieniło, aby pamięć o Powstaniu stała się jednym z elementów kształtujących tożsamość i wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów.

            Dodała: Justyna Barć

        • Akcja zbiórki makulatury zakończona!
          • Akcja zbiórki makulatury zakończona!

          • Jak co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi nasza szkoła włączyła się do akcji zbiórki makulatury organizowanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie przy współpracy z Nadleśnictwem Rymanów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów udało nam się zebrać aż 2650 kg makulatury.

            Wśród uczniów, którzy wyróżnili się w akcji byli:

            - Jakub Barud, klasa 5 – 320 kg
            - Dominik Graboń, klasa 2 – 170 kg
            - Miłosz Rygiel, klasa 7 – 130 kg
            - Szymon Krukar, klasa 8 – 120 kg


            Natomiast wyniki zbiórki w klasach przedstawiają się następująco:

            I miejsce – klasa 5 – 33,63 kg na 1 ucznia
            II miejsce – klasa 1 i klasa 2 – 17,50 kg na 1 ucznia
            III miejsce – klasa 3 – 17,27 kg na 1 ucznia

            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w tej ekologicznej akcji!

            Dodała: Beata Boczar

        • Dzień Ziemi z Misiem Uszatkiem
          • Dzień Ziemi z Misiem Uszatkiem

          • Kolejne zadanie Ogólnopolskiego Projektu  Edukacyjnego „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!” zostało zrealizowane w punkcie przedszkolnym. Tym razem dotyczyło ono obchodów Dnia Ziemi, w których nasz główny bohater również uczestniczył. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Podziękowania od Fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS
          • Podziękowania

          • Podziękowania od Fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS za udział w III Ogólnopolskim Dniu Piżamy

            Jesteście naszymi Aniołami w Piżamach! ❤️❤️❤️ Liczymy, że spotkamy się jeszcze raz nie tylko w Piżamach 😀 Mamy wspaniałe plany. Niech anioły uciskają was od nas 😇😇😇 Przesyłamy wam piękne dyplomy z podziękowaniami i magiczną odznakę małego czarodzieja Mogwartu - Mogę i Jestem tego Wart! Naszego magicznego ośrodka, który budujemy wspólnymi siłami!

            Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy,

            ekipa Biegu i Dnia w Piżamach

        • Spotkanie z archeologiem
          • Spotkanie z archeologiem

          • Nasza szkoła organizuje w ciągu roku szkolnego wiele ciekawych i interesujących spotkań. Jednym z takich wydarzeń było spotkanie uczniów klas 4-8 z dr. Pawłem Kocańdą – archeologiem z zawodu i powołania. Pan Paweł Kocańda jest dyrektorem Muzeum Ziemi Bieckiej w Bieczu oraz wykładowcą w Instytucie Archeologii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rozpoczynając swoją zawodową karierę wybrał studia archeologiczne. Ukończył licencjat i studia magisterskie z zakresu archeologii i muzeologii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zajmował się badaniami powierzchniowymi, a później wyjeżdżał na różne wykopaliska, znajdujące się nie tylko na terenie Polski, ale i na terenie Europy. Brał udział w wyprawach do Ukrainy, Czech, Rumunii, Bułgarii i Słowacji. Jego zamiłowanie do wyjazdów na wykopaliska trwa do dnia dzisiejszego i czynnie stara się w nich realizować. Pan Paweł z pasją opowiadał uczniom o swoim zawodzie, o najciekawszych odkryciach archeologicznych i wielu przygodach, które przeżył wraz z grupą towarzyszy. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się archeolog, co powinien umieć, jakie posiadać kompetencje i jak wygląda droga edukacyjna do tego zawodu. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu zadając co jakiś czas  pytania, na które nasz gość starał się skrupulatnie odpowiedzieć.

            Dodała: Justyna Barć

        • Charytatywny Dzień Piżamy
          • Charytatywny Dzień Piżamy

          • 25 kwietnia 2024 mimo ważnego celu był wyjątkowo radosnym dniem w naszej szkole. Włączyliśmy się bowiem w III Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy pod patronatem fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Wkładając piżamy i kapcie solidaryzowaliśmy się z dziećmi chorymi na raka, które właśnie w takich strojach spędzają mnóstwo czasu na szpitalnych oddziałach onkologicznych.

            Dodatkowo zorganizowaliśmy kiermasz słodkości, z którego dochód (1468,00 zł) przeznaczamy w tegorocznej edycji na budowę magicznego bajkowego centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci MOGWART – Mogę i jestem tego wart.

            Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom i przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie słodkości na kiermasz, a wszystkim za wsparcie tej charytatywnej akcji. Jesteście wielcy! :)

            Dodała: Natalia Penar

        • Klasa 2 świętuje Dzień Ziemi
          • Klasa 2 świętuje Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia to szczególna data w kalendarzu, w tym dniu na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie to „Planeta kontra plastik”. Uczniowie klasy drugiej w wyjątkowy sposób uczcili święto naszej planety. Na początku zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Dzień Ziemi”. Dzieci dowiedziały się, jakie są zagrożenia dla naszej planety i co możemy zrobić, aby pomóc Ziemi. Następnie uczniowie wykonywali samodzielnie i w grupach różne zadania: wykreślanki, uzupełniali zdania wybranymi wyrazami, pisali życzenia dla Ziemi, kolorowali obrazki. Drugoklasiści wykonali też plakat, który pięknie ozdobił naszą klasę. Wyjątkowy charakter zajęć podkreśliły elementy ubrań drugoklasistów w kolorze zielonym. Zajęcia przyczyniły się do promowania postaw proekologicznych od najmłodszych lat i budowania wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Z wizytą w bibliotece
          • Z wizytą w bibliotece

          • W poniedziałek, 22 kwietnia, uczniowie klasy drugiej wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie filia w Klimkówce. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Wizyta w bibliotece zbiegła się z Dniem Książki, który przypada na dzień 23 kwietnia. Bibliotekarka, pani Ania, w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła księgozbiór dla młodych czytelników. Przypomniała także, jak należy dbać o wypożyczone lektury. Uczniowie, którzy posiadali karty czytelnika, mogli wypożyczyć interesujące ich książki. Pozostałych uczniów pani bibliotekarka zachęciła do przyjścia z rodzicem i zapisania się do tutejszej biblioteki. Wizyta w bibliotece była dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Bardzo dziękujemy pani Ani za miłe przyjęcie i interesującą pogadankę.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Poeci o zdrowiu
          • Poeci o zdrowiu

          • 23 kwietnia 2024 w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Poeci o zdrowiu” dla uczniów klas III. Z naszej szkoły wystąpiły Magdalena Sechman i Amelia Ostoia-Tomaszewska. Madzia prezentowała wiersz Stanisława Karaszewskiego pt. „Witaminowe abecadło”, a Amelka utwór „Dla każdego coś zdrowego” tego samego autora. Dziękujemy dziewczynkom za trud włożony w przygotowanie recytacji i za godne reprezentowanie naszej szkoły.

            Dodała: Natalia Penar

        • Przedszkolaki w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego
          • Przedszkolaki w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego

          • 19.04.2024 dzieci z punktu przedszkolnego spędziły poza murami szkoły. Wyjechały na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej. Celem wycieczki było rozbudzanie u dzieci zainteresowania światem przyrodniczym, kształtowanie postawy badawczej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Podczas uczestnictwa w warsztatach dzieci miały możliwość oglądać eksponaty dzikich zwierząt leśnych, eksponaty chrząszczy, motyli oraz owadów. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o zwierzętach. Przez mikroskopy oglądaliśmy małe owady i muszle, bawiliśmy się idąc tropami zwierząt na tablicy interaktywnej, wykonaliśmy własne przyrodnicze magnesy, które dzieci na pamiątkę mogły zabrać do domu. Pani również przez kamerę LIVE pokazała dzieciom gniazdo bocianów, których funkcjonowanie może każdy obserwować wchodząc na stronę centrum https://cdpzarszyn.naszaplacowka.pl/o-centrum To był dzień pełen emocji i wrażeń. Za przyjemne przyjęcie i wspaniałe podejście pani prowadzącej do najmłodszych dzieci bardzo dziękujemy!

            Dodała: Joanna Krukar

        • IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie
          • IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie

          • 19.04.2024r. odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Wzięli w niej udział Burmistrz Wojciech Farbaniec, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pitrus i radny Krzysztof Buczek. Sesję poprowadził przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Paweł Rajnik. W sesji uczestniczyli również radni z naszej szkoły - Kacper Gazda i Kamil Kasperkowicz.

            Na początku sesji młodzi radni odebrali certyfikaty za udział w szkoleniu z zakresu organizowania wydarzeń i pracy projektowej, które było zorganizowane w marcu przez Akademię Młodego Aktywisty przy Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

            Kolejnym punktem programu była prelekcja pana Krzysztofa Buczka na temat agresji w szkole i sposobów radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi, po której młodzi radni brali udział w warsztatach dotyczących rozwiązywania konfliktów i mediacji rówieśniczych. Ostatnim punktem spotkania było wykonanie plakatu do hasła: ,,Gmina moich marzeń”.

            Na koniec pan Burmistrz podziękował wszystkim za współpracę i życzył dalszych sukcesów.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz

        • Klimkowskie Ekoludki na konkursie ekologicznym
          • Klimkowskie Ekoludki na konkursie ekologicznym

          • 19 kwietnia 2024 w Zespole Szkół Publicznych im. Anny z Działyńskich Potockiej w Posadzie Górnej odbył się I Gminny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas II i III. Naszą szkołę reprezentowała drużyna „Klimkowskie Ekoludki” w składzie: Wiktoria Walus (kl. II) oraz Karol Kozak i Aleksander Karczmarski (kl. III). Zmierzyli się oni w trzech konkurencjach: test wiedzy, plakat do wylosowanego hasła ekologicznego oraz tor przeszkód połączony z sortowaniem śmieci. Z radością informujemy, że nasza drużyna zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy :)

            Dodały: Lucyna Nogaj, Natalia Penar

        • Kwietniowe urodzinki
          • Kwietniowe urodzinki

          • W czwartek 18.04.2024 w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy kolejne urodziny. Tyma razem Oliwia skończyła 5 lat i z tej okazji tradycyjnie złożyliśmy solenizantce życzenia, odśpiewaliśmy „Sto lat”, wręczyliśmy prezent oraz uwieczniliśmy ten wyjątkowy dzień wspólną sesją podczas zabaw z chustą animacyjną i tańców. Oliwce życzymy dużo zdrówka, uśmiechu i spełnienia marzeń.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Kubusiowi Przyjaciele Natury
          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

          • Uczniowie klas I-III zakończyli realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu była nauka zasad życia w zgodzie z naturą: podstawowych zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. Realizując program, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, kładły również nacisk na wskazanie tego, co każdy z nas może zrobić w swoim otoczeniu, aby dbać o dobro natury. Takiego podejścia pełnego szacunku do otaczającego nas świata przyrodniczego, a także świadomości roli, jaką mamy do spełnienia, powinniśmy uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Program Kubusiowi Przyjaciele Natury jest niezwykle interesujący i atrakcyjny dla najmłodszych uczniów, zawiera ciekawe filmy i gry edukacyjne, audiobooki i wiele inspiracji metodycznych, które wykorzystywaliśmy w całości lub we fragmentach na zajęciach dydaktycznych. Mamy nadzieję, że realizacja tego programu przyczyniła się do zwiększenia wiadomości i kształtowania postaw proekologicznych u najmłodszych uczniów.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Sukcesy uczniów w konkursach językowych
          • Sukcesy uczniów w konkursach językowych

          • Cieszymy się bardzo z licznego udziału naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych EDI „Pingwin” zoraz w konkursie DELTA „Orzeł Języka Angielskiego”. Konkursy te polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru i były okazją do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursów.

            Najlepsi okazali się:

            Konkurs EDI „Pingwin”

            Lena Starościak – kl. 4 – Laureat konkursu, 1 miejsce w kraju

            Konkurs DELTA „Orzeł Języka Angielskiego”

            Lena Starościak – kl. 4 – Laureat, 9 miejsce w kraju

            Dominik Graboń – kl. 2 – Laureat, 19 miejsce w kraju

            Laura Kubas – kl. 6 – Laureat, 20 miejsce w kraju

            Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy uznania. Laureatom gratulujemy wysokich wyników!

            Dodała: Małgorzata Czelny

        • Mali ogrodnicy z oddziału przedszkolnego
          • Mali ogrodnicy z oddziału przedszkolnego

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego wcieliły się w małych ogrodników. Pięknie pomalowały doniczki, następnie napełniły je ziemią i wysiały kwiatki. W ten sposób powstał w naszej sali kącik przyrodniczy. Poprzez codzienną pielęgnacje i obserwacje przedszkolaki przekonają się jak wygląda cykl rozwoju rośliny oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Wiosenne sprzątanie Klimkówki
          • Wiosenne sprzątanie Klimkówki

          • 10 kwietnia 2024 r. uczniowie klas V, VI i VII z wychowawcami, wybrali się na teren Klimkówki, aby pozbierać śmieci. Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie dostarczył worki, rękawiczki oraz kamizelki, a Restauracja „Jaś Wędrowniczek” ufundowała napoje i wafelki dla wszystkich uczestników. Klasa V była odpowiedzialna za teren wokół szkoły i domu ludowego oraz drogę w kierunku Dworu Ostoia. Klasa VI za otoczenie kościoła i cmentarza, klasa VII za drogę od kościoła do kościółka. Uczniowie bardzo zaangażowali się w powierzone obowiązki i zebrali ponad 20 worków śmieci.

            Mamy nadzieję, że za rok nasza miejscowość będzie bardziej czysta i nie poprawimy tegorocznego rekordu.

            Dodał: Krzysztof Telega

        • Plakaty z bąbelkami
          • Plakaty z bąbelkami

          • 11 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Oddychania. Dla logopedów to szczególny dzień, w którym podkreśla się znaczenie prawidłowego oddychania jako czynnika warunkującego prawidłowy rozwój mowy dzieci. Utrwalony nieprawidłowy tor oddychania w konsekwencji powoduje m.in. utrudnienia w zakresie pionizacji języka co w dalszej perspektywie skutkuje nieprawidłową wymową głosek sz, ż, cz, dż. Ponadto powoduje wiotkość mięśni żwaczy, napięcie mięśni, skróconą fazę wdechową i wydechową, a także międzyzębową realizację głosek. By stymulować prawidłowy rozwój mowy dziecka w punkcie przedszkolnym w tym dniu postanowiliśmy wykonać piękne dzieła malowane przy pomocy ćwiczeń oddechowych i rurki. Zabawa była fantastyczna, a efekty naszej pracy uwiecznione w postaci plakatów z bąbelkami.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Tydzień eksperymentów w punkcie przedszkolnym
          • Tydzień eksperymentów w punkcie przedszkolnym

          • Podczas tego tygodnia dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły w realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mała fabryka eksperymentów”. Poznawały właściwości wody obserwując jej przemieszczanie się w szklankach zabarwionych na podstawowe kolory. Wykonaliśmy również eksperyment pod hasłem „deszczowa chmurka” wykorzystując piankę oraz barwniki spożywcze. W kolejnych dniach dzieci miały możliwość eksperymentowania z magnesem, bańkami, a także zrozumiały dlaczego świeczka przykryta szklanką gaśnie, a barwnik wokoło rozlany wsiąka w gąbkę. Czas poświęcony na eksperymentowanie jest czasem pełnym fascynacji, zaskoczenia oraz pozytywnych emocji.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Zielniki drugoklasistów
          • Zielniki drugoklasistów

          • Wiosna już w pełni. Na łąkach pojawiły się rośliny zielne, dlatego dzieci z klasy drugiej z ochotą przystąpiły do realizacji kolejnego zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. Zadaniem uczniów było wykonanie „mini zielnika”. Korzystając z ładnej pogody dzieci, nazbierały wiele różnych roślin rosnących na łączce w okolicy szkoły. Następnie w grupach tworzyły zielniki na świeżym powietrzu. Przy okazji uczniowie zdobyli cenne wiadomości o znaczeniu roślin dla ludzi i zwierząt oraz poznali właściwości lecznicze niektórych z nich. Drugoklasiści wykonanymi pracami ozdobili swoją klasę.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Dzieci z oddziału przedszkolnego w bibliotece szkolnej
          • Dzieci z oddziału przedszkolnego w bibliotece szkolnej

          • Wprowadzenie dziecka w świat literatury od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszej grupy przedszkolnej. We współpracy z naszą szkolną biblioteką i panią Agatą Barzyk zorganizowaliśmy spotkanie naszych podopiecznych z oddziału przedszkolnego w bibliotece szkolnej. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Przypomnieliśmy o „życzeniach książki”, czyli jak należy o nie dbać.

            Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani Agatka przeczytała dzieciom opowieść o Fenku z książki „Przygody Fenka” .

            Każdy przedszkolak wyszedł z naszej biblioteki z uśmiechem na twarzy i ciekawą książką do czytania.

            Dodały: Agata Barzyk, Grażyna Byra

        • Spotkanie z farmaceutką
          • Spotkanie z farmaceutką

          • W poniedziałek 08.04.2024 w punkcie przedszkolnym mieliśmy przyjemność gościć panią Ewelinę Wietecha-Grysztar, która poprowadziła warsztaty dotyczące zawodu farmaceuty. Dzięki niej, dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na zdrowie, stworzyły maść i płyn na rany oraz z uwagą słuchały jakie zadania wykonuje osoba pracująca w aptece. Dzieci również aktywnie uczestniczyły w zadaniach przygotowanych przez panią Ewelinę, a na koniec mile spędzonego dnia otrzymały zdrowe upominki. Pani Ewelinie dziękujemy za obecność i sumiennie przygotowane warsztaty i zajęcia.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Ruch to zdrowie!
          • Ruch to zdrowie!

          • Klasa druga, realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie” wykonała zadanie nr 6 „Zabawy i gry w terenie”. Wykorzystując piękną wiosenną pogodę, wybraliśmy się na wiosenny spacer po najbliższej okolicy. Podczas wycieczki obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Świeże powietrze i wysiłek fizyczny sprawiły, że dzieci rozpierała energia, a na twarzach nie zabrakło uśmiechów. Na boisku sportowym uczniowie bawili się w różne zabawy bieżne. Zadowoleni, ale troszkę zmęczeni wróciliśmy do klasy. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważny dla naszego zdrowia, jest ruch na świeżym powietrzu. 

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Robimy gniotki
          • Robimy gniotki

          • Wdrażanie od najmłodszych lat u dzieci potrzeby odkrywania, szukania i wykorzystywania składników dostępnych w domu, a przez to rozbudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci, to oprócz innych, jest jednym z najprzyjemniejszych zadań, jakie wykorzystywane są w pracy z dziećmi w przedszkolu. Tym razem pod ręką nauczyciela była mąka ziemniaczana i balony i pierwszą myślą było stworzenie stworków – gniotków, które będą dodatkowo wspaniałym narzędziem do ćwiczenia mięśni ręki, palców i nadgarstka. Tak oto prezentują się dzieła naszych przedszkolaków.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Sukcesy uczennic w konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej
          • Sukcesy uczennic w konkursie poezji i piosenki obcojęzycznej

          • W dniach 9 i 10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było m.in. motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie umiejętności językowych oraz uzdolnień muzycznych.

            Naszą szkołę reprezentowali:
            - w kategorii - piosenka : Lena Starościak z klasy IV, Laura Kubas z klasy VI, Zofia Wojtuń z klasy VII, Kornelia Bek z klasy VIII
            - w kategorii - poezja: Paweł Fajkiel z klasy VII

            Największy sukces w swoich kategoriach wiekowych odniosły  Zofia Wojtuń i Kornelia Bek, które w duecie wyśpiewały II miejsce oraz Laura Kubas zdobywając III miejsce.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wielkiego talentu i życzymy dalszych sukcesów.

            Dodała: Beata Dębiec

        • Zdrowe gofry w klasie III
          • Zdrowe gofry w klasie III

          • 12 kwietnia 2024 uczniowie klasy III zrealizowani kolejne zadanie w ramach innowacji pedagogicznej „Zdrowo i aktywnie - dla uczniów pozytywnie”. Były to zajęcia kulinarne, na których własnoręcznie przygotowali gofry. Nie były to jednak tak zupełnie tradycyjne gofry, gdyż cukier zastąpiliśmy erytrytolem, a składnikiem części z nich był nawet szpinak : ). Zwróciliśmy tym samym uwagę na to, że desery mogą być zdrowe, kiedy użyjemy do ich przygotowania zdrowych składników. Podczas zajęć korzystaliśmy ze sprzętów pozyskanych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, co znacznie ułatwiło nam pracę. Dziękujemy również bardzo mamie Olka za pomoc w realizacji tych smacznych zajęć :)

            Dodała: Natalia Penar

          • Rekrutacja 2024/2025

          • Informujemy, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli potwierdzenie woli przyjęcia, zostały przyjęte do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

        • Martyna Rozborska mistrzem ortografii!
          • Martyna Rozborska mistrzem ortografii!

          • 10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wróbliku Szlacheckim odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Rozborska i Miłosz Litwin. Wraz z szesnastoma uczniami innych szkół z naszej gminy zmierzyli się oni z przygotowanym dyktandem wykazując się znajomością i praktycznym zastosowaniem reguł ortograficznych. Bardzo miło nam poinformować, że Martyna pokonała wszystkich uczestników i zdobyła tytuł Mistrza Ortografii :) Serdecznie gratulujemy Martynie zwycięstwa, a Miłoszowi udziału i zaprezentowania swoich umiejętności w tym ważnym konkursie.

            Dodała: Natalia Penar

        • Akcja zbiórki makulatury
          • Akcja zbiórki makulatury

          • Jak co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi na terenie Gminy Rymanów, Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza akcję zbiórki makulatury. Akcja jest skierowana nie tylko do uczniów, ale również do innych mieszkańców Klimkówki.

            Za udział w akcji przewidziane są następujące nagrody:

            - jedno drzewko, ufundowane przez Nadleśnictwo Rymanów, za każde dostarczone 10 kg papieru dla ucznia lub mieszkańca,

            - nagroda dla szkoły z terenu Gminy Rymanów, która zbierze największą ilość makulatury (w przeliczeniu na 1 ucznia),

            - pizza dla klasy, która zbierze największą ilość makulatury (w przeliczeniu na 1 ucznia).

            Uczniów prosimy o przynoszenie makulatury do szkoły do dnia 15 kwietnia 2024 do dnia 22 kwietnia 2024 i zostawianie jej do zważenia u panów konserwatorów.

            Mieszkańców Klimkówki prosimy o przynoszenie makulatury w dniu 22 kwietnia 2024 w godzinach od 8.00 do 11.00.

            Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji. Poprzez to działanie wpłyniemy na poprawę ekosystemu na naszym terenie oraz ograniczymy ilość odpadów komunalnych. Oddając makulaturę przyczynimy się również do możliwości przetworzenia i ponownego wykorzystania papieru.

        • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.Plus
          • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.Plus

          • 10 kwietnia br. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny ,,Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Matematyka”. Organizatorem konkursu było wydawnictwoAmermedia – wydawca kursów językowych oraz serii popularnonaukowych.

            Konkurs składał się z jednego etapu. Przystąpiło do niego 25 uczniów naszejszkoły. Uczniowie z klas III – VIII przez 45 minut rozwiązywali zestaw zadań konkursowych (inny dla każdej klasy), składający się z 25 zadań zamkniętychwielokrotnego wyboru, a następnie kodowali swoje rozwiązania na karcie odpowiedzi. Wszystkie karty odpowiedzi zostały już odesłane do organizatora olimpiady, a my musimy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na wyniki konkursu do czerwca.

            Dodała: Edyta Smolak

        • Sukces Kornelii Bek w wojewódzkim konkursie literackim
          • Sukces Kornelii Bek w wojewódzkim konkursie literackim

          • Kornelia Bek, uczennica 8 klasy, zajęła II miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych” w kategorii: poezja.

            Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów z całego województwa podkarpackiego, a jego celem jest przybliżenie sylwetek żołnierzy drugiej konspiracji, którzy oddali życie w imię słusznej sprawy, nie doczekawszy się godnego pochówku.

            Podczas oceny prac jury zwracało szczególną uwagę na zgodność merytoryczną z tematem konkursu, oryginalny pomysł na tekst, kompozycję utworu i jego przesłanie, a także wyraz artystyczny, ukształtowanie stylistyczne, językowe oraz poprawność w zapisie w zakresie ortografii i interpunkcji.


            Gratulujemy Kornelii i życzymy dalszych sukcesów literackich!

            Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

        • Słodka lekcja matematyki
          • Słodka lekcja matematyki

          • Czy matematyka może pachnieć mandarynkami i mieć smak czekolady? Okazuje się, że tak! Przekonali się o tym uczniowie klasy IV, którzy mieli za zadanie przynieść na lekcję matematyki swoje ulubione słodycze lub owoce. Warunek był jeden: muszą umieć podzielić je na równe części.

            Pierwszym zadaniem uczniów było ustalenie na ile części, np. kostek podzielili swój smakołyk i jaką część całości stanowi jeden jego kawałek. Następnie próbowaliśmy z naszych słodyczy uzyskać różne ułamki - najpierw te najbardziej charakterystyczne: połowę i ćwierć całości. Szybko okazało się, że ,,Grześki - Dziel na sześć” idealnie sprawdzą się jako modele ułamków o mianowniku 3 lub 6. Następnie z batonikiem ,,Kinder country” w ręku zajęliśmy się ułamkami o mianowniku 10, a ,,Kinder bueno” było przydatne przy ułamkach o mianowniku 4 lub 8. Mandarynki były dobrymi modelami ułamków o nieparzystych mianownikach 9 i 11, ale największą popularnością cieszyły się czekolady: Schogetten z 18 już wydzielonymi kostkami i inne klasyczne, które można było połamać na 24 kostki.

            Po tych ułamkowych zmaganiach przyszła pora na degustację i częstowanie kolegów. Następnie każdy z uczniów ustalił, jaka część jego smakołyka już została zjedzona i ile mu jeszcze zostało. Bawiąc się ukształtowaliśmy pojęcie ułamka zwykłego jako części całości. Co więcej, w czasie lekcji zrodziło się wiele mądrych pytań. Szukając na nie odpowiedzi wyjaśniliśmy zasadę porównywania ułamków o jednakowych licznikach bądź mianownikach, a także poznaliśmy pojęcie ułamka niewłaściwego i liczby mieszanej.

            W klasie pachniało mandarynkami, w ustach mieliśmy smak czekolady, a lekcja tym razem trwała tylko trzy czwarte godziny. W ten sposób, będąc na początku nieco wyboistej drogi, jaką jest nauka o ułamkach zwykłych, zabieramy ze sobą w podróż miłe wspomnienia. ,,Oswoiliśmy” ułamki, a zdobyta w praktyczny sposób wiedza przyda nam się na pewno na kolejnych lekcjach matematyki i w życiu codziennym.

            Dodała: Edyta Smolak

        • Środa z profilaktyką
          • Środa z profilaktyką

          • W tym tygodniu uczniowie  klasy 6 i  7 naszej szkoły udali się na wycieczkę edukacyjną do Krosna celem odwiedzenia Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

            Pierwszym punktem na mapie wycieczki była Komenda Miejska Policji w Krośnie. W ramach programu Profilaktyczno-Prewencyjnego „Policyjne środy z profilaktyką” w rzeczowy i ciekawy sposób omówione zostały tematy takie jak: odpowiedzialność prawna nieletnich, czy zagrożenie płynące z używania przez nieletnich substancji psychotropowych, alkoholu i wyrobów tytoniowych. Uczniowie uzyskali również cenne rady i wskazówki, jak nie popaść w konflikt z prawem.

            Kolejnym punktem wycieczki była Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu dzieci miały okazję zwiedzić budynek straży, poznać charakter pracy strażaka, zapoznać się ze sprzętem, który jest niezbędny w trakcie pracy oraz wziąć aktywny udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie, które uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska. Strażacy zapoznali uczniów z zagrożeniami mogącymi wystąpić w domu, szkole czy miejscu publicznym, uczyli ich bezpiecznych zachowań. Dzieci dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu – dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze, które pozwala szybko i sprawnie odnaleźć, nawet w gęstym dymie, poszkodowanego. Na koniec uczniowie mogli również dopytać o interesujące tematy związane z pracą strażaka oraz przymierzyć ubiór i sprzęt, z którym na co dzień pracują. Zdobyta podczas wycieczki wiedza jest niezwykle ważna i z pewnością może być wykorzystana w życiu codziennym.

            Dodała: Justyna Barć

          • Rekrutacja 2024/2025

          • Informujemy, że na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie zostały wywieszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

            Prosimy rodziców o dostarczenie do sekretariatu, w terminie od 05.04.2024 do 09.04.2024, potwierdzenia woli przyjęcia dziecka.

        • Dzień Gofra w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Gofra

          • Pod koniec marca wśród innych nietypowych świąt wzbogacających zajęcia dydaktyczne, w kalendarzu znajduje się „Dzień Gofra”. To znakomita okazja do przeprowadzenia z przedszkolakami zajęć kulinarnych. Z tej okazji 27.03.2024 dzieci zamieniły się w prawdziwych kucharzy, wsypywały potrzebne składniki w odpowiedniej kolejności, a także za pomocą miksera dokładnie je mieszały. Była to wspaniała okazja do doskonalenia umiejętności motorycznych, w których potrzebna jest precyzja, dokładność, cierpliwość oraz współpraca z innymi. Czas upłynął w tym dniu radośnie i szybko, tak jak szybko poznikały wszystkie upieczone gofry.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Marcowe urodzinki w punkcie przedszkolnym
          • Marcowe urodzinki w punkcie przedszkolnym

          • W marcu tradycyjnie w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy urodzinki. Tym razem świętowaliśmy i składaliśmy życzenia  Alankowi, Konstancji oraz Adriance. Dzieci oprócz zdmuchiwania świeczek z tortu, zdjęć w fotobudce oraz otrzymaniu pamiątkowego prezentu, tradycyjnie uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.  Wszystkim naszym solenizantom życzymy dużo zdrowia, radości i spełnienia marzeń.

            Dodała: Joanna Krukar

        • 19 lat od śmierci św. Jana Pawła II
          • 19 lat od śmierci św. Jana Pawła II

          • Dzisiaj, tj. 2 kwietnia 2024 przypada 19. rocznica śmierci naszego Patrona św. Jana Pawła II, który zmarł 2 kwietnia 2005 roku, o godz. 21.37 w wieku 84 lat.

            Kardynał Stanisław Dziwisz tak wspomina tamten czas: „Gdy… św. Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc. Nasze ulice i świątynie wypełniał cichy szept rozmodlonych ludzi, którzy pragnęli być w tych dniach razem i jednoczyli się przy umierającym Papieżu, by towarzyszyć mu swoją miłością i w ten sposób podziękować za dar jego życia i świętości. On wiedział o tym, że odchodzi otoczony wielką rodziną, jak ojciec wśród kochających dzieci.” (za: diecezja.pl)

            Poniżej prezentujemy piosenkę „Nie zastąpi Ciebie nikt” nagraną z okazji jubileuszu 25-lecia nadania naszej szkole imienia tego Wielkiego Polaka, który obchodziliśmy w październiku 2022 roku.

            Śpiew: Joanna Krukar, Beata Dębiec, chór szkolny
            Taniec: uczniowie klasy VI
            Muzyka: Romuald Lipko
            Słowa: Marek Dutkiewicz