• Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych
          • Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

          • W kalendarzu jest wiele dni świątecznych. Są dni radosne, ale i takie, które zmuszają nas do refleksji i szczególnej zadumy, a pomimo tego są przepełnione szczęściem, optymizmem i nadzieją. Jednym z takich wydarzeń są Święta Wielkanocne - najważniejsze święta dla chrześcijan.

            Z tej okazji 27 marca 2024 roku cała społeczność szkolna zebrała się na akademii przygotowanej przez uczniów klasy 6, którzy zaprezentowali program artystyczny pt. „Przez krzyż do chwały”.

            W krótkim montażu słowno-muzycznym uczniowie odwołali się do symboliki krzyża, jako znaku zbawienia, zwrócili uwagę na jego miejsce w życiu człowieka prowadząc nas przez różne epoki historyczne. Uczniowie mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności gry aktorskiej w pantomimie „Bóg dał nam ręce”. Całości dopełniły gra na akordeonie, taniec, piosenki i wiersze, które wprowadziły nas w podniosły, ale i radosny nastrój. Nie zabrakło życzeń i słodkiego poczęstunku dla wszystkich zebranych. Apel wielkanocny został również uatrakcyjniony występem dzieci ze świetlicy szkolnej, które pod kierunkiem pani Lucyny Nogaj zaprezentowały wielkanocne wiersze, złożyły świąteczne życzenia i przekazały własnoręcznie wykonane pisanki i zajączki.

            Na zakończenie uroczystość podsumowała pani wicedyrektor Beata Boczar składając podziękowania i życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej.

            Dodała: Justyna Barć

        • Wielkanocne ozdoby drugoklasistów
          • Wielkanocne ozdoby drugoklasistów

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy drugiej wykonali na zajęciach plastyczno-technicznych ozdoby wielkanocne. Z wielką radością i zaangażowaniem dzieci przystąpiły do pracy. Do wykonania dekoracji uczniowie użyli tekturowych talerzyków, kolorowych karteczek, bibuły, naklejek, farbek, kredek, cekinów. Najważniejszą jednak rzeczą było uruchomienie wyobraźni i dużej dozy fantazji. Z łatwo dostępnych i tanich materiałów papierniczych powstały ciekawe i niepowtarzalne ozdoby: pisanki, zajączki, kolorowe rysunki. Z tych pięknych i własnoręcznie zrobionych ozdób można stworzyć ciekawą świąteczną dekorację.

            Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych dla całej społeczności szkolnej życzą uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Wielkanocne warsztaty w punkcie przedszkolnym
          • Wielkanocne warsztaty w punkcie przedszkolnym

          • „Maleńki baranek, co ma złote różki,
            pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.
            Kiedy nikt nie widzi chorągiewką buja,
            i beczy cichutko Wesołego Alleluja!”

            W oczekiwaniu na święta wielkanocne dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach poświęconych tematyce świątecznej, przygotowanych i poprowadzonych przez panią Beatą Michalską. To był niezapomniany dzień, w którym przedszkolaki w sposób interesujący i poprzez zabawę poznały tradycje świąteczne, wysłuchały opowiadania, pracowały w grupach, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz gimnastycznych. Wspólnie z gościem miały przyjemność wykonać własne stroiki wielkanocne, a także posadzić rzeżuchę. Dziękujemy serdecznie pani Beacie za obecność, kreatywność w prowadzeniu zajęć, wykonanie stroików oraz upominki, które dzieci otrzymały na zakończenie zajęć.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Dzieci z oddziału przedszkolnego przesyłają wielkanocne życzenia
          • Dzieci z oddziału przedszkolnego przesyłają wielkanocne życzenia

          • Święta wielkanocne to wyjątkowy czas. Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały tradycje wielkanocne, dowiedziały się z jakich potraw składa się śniadanie wielkanocne i wykonały piękne świąteczne kartki. W takim świątecznym nastroju dzieci wszystkim składają wesołe życzenia.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Krośnieńskie Pola Nadziei w Klimkówce
          • Krośnieńskie Pola Nadziei w Klimkówce

          • W Niedzielę Palmową 24 kwietnia 2024 po raz kolejny włączyliśmy się w akcję charytatywną Krośnieńskie Pola Nadziei. Kwestując przy kościele parafialnym i wręczając wykonane przez uczniów i Panie z Klubu Senior + kwiaty żonkili, naszym wolontariuszom udało się zebrać kwotę 2154,30 zł. Suma ta zostanie przekazana na cele Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w tą szlachetną akcję!

            Dodała: Natalia Penar

        • Warsztaty palm wielkanocnych
          • Warsztaty palm wielkanocnych

          • 21 marca 2024 przedstawiciele szkół naszej gminy zaproszeni zostali na warsztaty palm wielkanocnych do Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie. Uczniowie 5 klasy: Katarzyna Turek, Lena Klara i Jakub Barud pod opieką pani Anny Pęk, dowiedzieli się, jak stworzyć palmę wielkanocną. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pokazały nam jak zrobić piękne elementy palmy, a później złączyć je w spójną całość. W Niedzielę Palmową została ona poświęcona w Kościele Parafialnym w Rymanowie, a po mszy świętej barwny korowód z pięknymi palmami przeszedł do Gminnego Ośrodka Kultury.

            Dodała: Anna Pęk

        • Marcowe zajęcia świetlików
          • Marcowe zajęcia świetlików

          • W marcu tematyka zajęć świetlicowych była bardzo zróżnicowana. Świętowaliśmy wspólnie Dzień Kobiet, przygotowaliśmy laurki oraz rozmawialiśmy na temat zawodów wykonywanych przez kobiety we współczesnym świecie. Z tej okazji świetlicową salę ozdobiła okolicznościowa gazetka. Na zajęciach pojawiły się też wiosenne akcenty. Chociaż wiosna nie rozpieszcza nas jeszcze, to w świetlicy i tak cieszyliśmy się z jej nadejścia. Na zajęciach plastycznych powstały wiosenne rysunki, które pięknie prezentowały się na wystawce. Podczas zajęć na świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami. Świetliki rozwijały swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność, wykonując ozdoby świąteczne. Dzieci przygotowały mega pisankę z kartonu, na której wypisały życzenia dla dyrekcji i wszystkich nauczycieli naszej szkoły. Podczas uroczystej akademii świetliki recytowały wiersze i składały całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia oraz wręczyły nauczycielom samodzielnie wykonane papierowe zajączki. Świetlica to również miejsce zabawy, dlatego dzieci miały czas na swobodną zabawę, korzystając z gier i zabawek świetlicowych.

            Świetliki wraz z wychowawcami życzą wszystkim radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Sukces uczniów w konkursie pierwszej pomocy
          • Sukces uczniów w regionalnym konkursie pierwszej pomocy

          • 25 marca 2024 roku odbyły się   XVI Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której wchodzili: Zofia Wojtuń z klasy 7, Kornelia Bek, Kamil Kasperkowicz i Mikołaj Brzęk (jako rezerwowy) z klasy 8 pod nadzorem Pana Sławomira Kasperkowicza. Konkurs składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby pomóc poszkodowanym w wypadku drogowym, przy nagłym zatrzymaniu krążenia (NZK) i w innych ogniskach urazowych. W międzyczasie można było poznać wnętrze karetki pogotowia, radiowozu policyjnego, czy wozu strażackiego. Możliwe było także uzyskanie certyfikatu z kursu pierwszej pomocy. Konkurencja była bardzo zaciekła, gdyż w zawodach brało udział aż 18 drużyn. Dzięki długim i rzetelnym przygotowaniom nasi reprezentanci zdobyli wysokie IV miejsce! Zabrakło im jedynie 0,5 punktu do podium! Jednak najważniejsze co zdobyli to wiedza, która jest najważniejsza ze wszystkich, ponieważ dzięki niej można uratować ludzkie życie. Serdecznie gratulujemy uczestnikom wysokiego miejsca oraz wielkiej i potrzebnej wiedzy.

            Dodał: Mikołaj Brzęk kl. 8

        • Spotkanie z doradcą zawodowym
          • Spotkanie z doradcą zawodowym

          • Już za kilka miesięcy ósmoklasiści staną przed bardzo trudnym wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Wsparcie uczniów na etapie szkoły podstawowej w wyborze zawodu i wyboru szkoły ponadpodstawowej jest bardzo ważne i uwzględnia pomoc w rozpoznawaniu predyspozycji i zainteresowań. W związku z tym, by ułatwić im podjęcie tej decyzji zostało zorganizowane spotkanie z panią Martą Kandefer-Frydrych - doradcą zawodowym Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Krośnie. Warsztaty poświęcone były zainteresowaniom uczniów, odkryciu własnego potencjału zawodowego i mocnych stron w kontekście wyboru szkoły średniej. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jak zaplanować przyszłość zawodową, rozpoznać zainteresowania, uświadomić sobie, jakie atuty można wykorzystać szukając pracy. Spotkanie miało na celu pokazanie młodym ludziom, że o trafnym wyborze ścieżki zawodowej decyduje szereg czynników zewnętrznych i wewnętrznych, a właściwy wybór zawodu i ścieżki dalszego kształcenia to jeden z etapów planowania i rozwijania kariery zawodowej.

            Dodała: Justyna Barć

        • Szkolny Przegląd Talentów
          • Szkolny Przegląd Talentów

          • Podobnie jak w zeszłym roku nadejście wiosny uczciliśmy organizując Szkolny Przegląd Talentów. 21 uczniów z klas 1 – 8 zaprezentowało swoje zdolności i pasje. Mieliśmy możliwość wysłuchania kilku piosenek i wierszy, gry na trąbce, saksofonie, akordeonie, keyboardzie, skrzypcach, flecie i wiolonczeli; obejrzenia pokazu mażoretek i prezentacji projektu Arduino Uno. Wszystkim artystom gratulujemy talentów i odwagi wystąpienia przed dużą publicznością.

            Dodała: Natalia Penar

        • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników
          • Pasowanie na czytelnika

          • Dnia 22 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli uczniom: Pani wicedyrektor Beata Boczar, wychowawczyni Kinga Bardowska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kornelia Bek. Specjalnie na tę okazję pani wychowawczyni, która również jest bibliotekarką przygotowała zadania, które pierwszoklasiści rozwiązywali znakomicie. Dzieci szukały karteczek ukrytych w różnych zakamarkach klasy, na których widniały działania matematyczne na dodawanie i odejmowanie. Z działaniami podchodziły do stolika, na których były wyniki. Po dopasowaniu właściwych rozszyfrowywały hasło, które było na odwrocie. Następnie przedstawiciel SU podchodził do dzieci z kolorowymi balonikami, w których ukryte były bajkowe zagadki. Po przekłuciu balonika każdy z uczniów rozwiązywał ukrytą zagadkę. Zagadki te sprawdzały znajomość bohaterów bajek i baśni. Kolejne zadanie to była praca w grupach gdzie dzieci układały tytuły książek z rozsypanek wyrazowych. Każda grupa miała za zadanie odgadnąć pięć tytułów bajek, zadanie to sprawiło dzieciom wiele emocji i było świetną rywalizacją, a zarazem sprawdzeniem się ze znajomości bajek. Następnie odpowiadały na pytania związane z pracą biblioteki, odczytywały hasła z tablicy do czego służy i czym dla człowieka może być książka oraz wysłuchały próśb książek. Następnie uczniowie klasy I pięknie recytowali wiersze o książkach, przygotowane specjalnie na tę okazję oraz zaśpiewali piosenkę „Maszeruje wiosna”. Później przyszli czytelnicy w obecności Pani wicedyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

            My uczniowie pierwszej klasy,
            tobie książko przyrzekamy,
            że szanować cię będziemy,
            krzywdy zrobić ci nie damy.
            Obowiązków czytelnika
            przestrzegać będziemy pilnie
            i z twych rad, z twych mądrości
            korzystać od dziś usilnie!
            Przyrzekamy!

            Po przyrzeczeniu Pani wicedyrektor dokonała aktu pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali książki ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” oraz pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

            Życzymy młodym czytelnikom dużo radosnych spotkań z książką.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • I miejsce Dominiki Sołtysik w powiatowym konkursie plastycznym
          • I miejsce Dominiki Sołtysik w powiatowym konkursie plastycznym

          • Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Dominika Sołtysik z klasy IV zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,Dzień z Życia Anioła – Bohaterska Rodzina Ulmów”.

            Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Kołodzieja w Kobylanach. Konkurs zorganizowany był dla uczniów z klas IV – VIII z powiatu krośnieńskiego i przeprowadzony w dwóch kategoriach. Prace plastyczne miały być interpretacją tematu konkursu oraz wybranych pojęć: rodziny, odwagi, bohaterskiej postawy, zaufania i miłości na podstawie życia rodziny Ulmów.

            Gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

            Dodała: Beata Dębiec

        • Przedszkolaki świętują Dzień Kolorowej Skarpetki
          • Przedszkolaki świętują Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, solidaryzujemy się wtedy też z osobami z Zespołem Downa. Data ta jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

            Dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego również włączyły się w tę akcję, zakładając kolorowe skarpetki. Podczas zajęć obejrzały bajkę o kolorowej skarpetce i poznały symbolikę kolorowych skarpetek. Brały również udział w różnych aktywnościach ze skarpetkami w roli głównej.

            Dodała: Anna Pęk

        • Kangur Matematyczny - najpopularniejszy konkurs w naszej szkole!
          • Kangur Matematyczny - najpopularniejszy konkurs w naszej szkole!

          • 21 marca 34 uczniów klas 2 - 8 wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs cieszy się corocznie dużą popularnością w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrodę w postaci układanki logicznej Tangram Chiński, natomiast wyniki zmagań matematycznych poznamy dopiero za 5 tygodni.

            Dodała: Beata Boczar

        • Witamy Wiosnę!
          • Witamy Wiosnę!

          • Pierwszy Dzień Wiosny nazywany Dniem Wagarowicza kojarzymy z luźnym dniem w szkole. Taka przyjazna atmosfera panowała dziś również w naszej szkole. Obchodziliśmy dzień bez plecaka, a kreatywność uczniów nie znała granic. Podręczniki, zeszyty i przybory szkolne wylądowały w pudełkach różnego typu, zabawkowych autach, walizkach, szufladach, klatkach dla zwierząt, fotelikach samochodowych i wielu, wielu innych :). 21 marca to również dzień solidarności z osobami z zespołem Downa. Na znak tolerancji założyliśmy w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary.

            Dodała: Natalia Penar

        • Saint Patrick’s Day w klasie VI
          • Saint Patrick’s Day w klasie VI

          • 17 marca jest dla Irlandczyków świętem narodowym i religijnym. Obchodzą oni wtedy Dzień Św. Patryka, który jest patronem Irlandii.Właśnie tego dnia co roku już niemal na całym świecie ludzie świętują otaczając się kolorem zielonym i symbolami związanymi ze św. Patrykiem. Do uroczystych obchodów włączyli się podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy VI. Poznali oni symbole i zwyczaje związane z tym świętem, a następnie zmierzyli się z zadaniami w stacjach dydaktycznych utrwalając angielskie słownictwo. Nie zabrakło również słodkiego elementu: upieczonych przez Milenę, Maję i Julię Kamilę zielonych muffinek :)

            Dodała: Natalia Penar

        • Mikołaj Brzęk i Julia Kozak laureatami Wojewódzkiego Konkursu ,,Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”
          • Mikołaj Brzęk i Julia Kozak laureatami Wojewódzkiego Konkursu "Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz"

          • 13 marca 2024 w Zespole Szkół w Zręcinie odbył się Wojewódzki Konkurs ,,Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów o życiu, działalności i osiągnięciach Ignacego Łukasiewicza - wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego, ale także społecznika i patrioty.

            W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 88 uczniów z 34 szkół z terenu województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Mikołaj Brzęk i Julia Kozak z klasy ósmej oraz Wojciech Wilusz z klasy siódmej. Uczestnicy konkursu przez godzinę rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych, sprawdzających wiedzę na temat życia i działalności Ignacego Łukasiewicza.

            W czasie oczekiwania na wyniki konkursu jego uczestnicy udali się na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie Ignacego Łukasiewicza i jego żony Honoraty. Następnie uczniowie wraz z opiekunami pojechali autokarami do Bóbrki zwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza i wziąć udział w lekcji muzealnej poświęconej ropie naftowej. Po powrocie do szkoły i obiedzie nadszedł wreszcie długo wyczekiwany moment ogłoszenia wyników.

            Wśród siedemnastu laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Brzęk i Julia Kozak. Otrzymali oni dyplomy laureata konkursu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. książki, ramki na zdjęcia oraz bilety wstępu do Podkarpackiego Centrum Nauki ,,Łukasiewicz”).

            Serdecznie gratulujemy Julce i Mikołajowi olbrzymiego sukcesu!

            Dodała: Edyta Smolak

        • Krośnieńskie Pola Nadziei już w najbliższą niedzielę
          • Krośnieńskie Pola Nadziei już w najbliższą niedzielę

          • Już w najbliższą niedzielę 24 marca 2024 roku odbędzie się jubileuszowa XV edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Wolontariusze z naszej szkoły będą kwestować przed każdą mszą św. i wręczać każdemu, kto zechce wesprzeć akcję, żonkile wykonane przez panie z Klubu Senior+ w Klimkówce oraz naszych uczniów i nauczycieli.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Klimkówki do włączenia się do akcji i wparcie finansowe potrzebujących, a pani Agnieszce Kubas i paniom z Klubu Senior+, serdecznie dziękujemy za przygotowanie przepięknych żonkili.

        • Akademia Młodego Aktywisty
          • Akademia Młodego Aktywisty

          • 12 marca 2024 młodzi radni z naszej szkoły: Kacper Gazda i Kamil Kasperkowicz mieli możliwość wraz z innymi radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie wziąć udział w niezwykle wartościowym szkoleniu. Zostali oni bowiem zakwalifikowani do prestiżowego programu prowadzonego przez Akademię Młodego Aktywisty przy Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych. Podczas szkolenia poruszane zostały tematy dotyczące między innymi rozpoznawania potrzeb młodych ludzi w lokalnym środowisku, tworzenia zespołu, przeprowadzania projektu od pomysłu do konkretnej realizacji. Podczas ciekawych zajęć warsztatowych nasi Radni mogli wykazać się kreatywnością i dowiedzieć się wielu rzeczy, które w pracy w Młodzieżowej radzie Miejskiej z pewnością okażą się przydatne.

            Dodała: Natalia Penar

        • Zumba Kids
          • Zumba Kids

          • Uczniom klasy III udało się zrealizować kolejne działanie w ramach innowacji pedagogicznej „Zdrowo i aktywnie – dla uczniów pozytywnie”. Razem z kolegami i koleżankami z klas I i II wzięliśmy udział w zajęciach zumby dla dzieci, prowadzonych przez panią Marzenę Szmyd z Power Dance Studio. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki przy muzyce, następnie nauczyliśmy się krótkiego układu tanecznego, a na koniec uczestniczyliśmy w ciekawej zabawie ruchowej. Mimo zmęczenia fizycznego zajęcia te naładowały nas ogromem pozytywnej energii i radości :) Bardzo dziękujemy za tą niecodzienną lekcję wychowania fizycznego.

            Dodała: Natalia Penar

        • Mały badacz i odkrywca w oddziale przedszkolnym
          • Mały badacz i odkrywca w oddziale przedszkolnym

          • Eksperymenty są wspaniałym sposobem na rozwijanie ciekawości i kreatywności u dzieci. Dzięki nim mogą poznać podstawowe zasady rządzące światem nauki, a także rozwijać ważne umiejętności takie jak: obserwacja, analiza czy wnioskowanie.  W naszej grupie, pod okiem pań, dzieci wykonały kilka doświadczeń. Była to fajna zabawa z pozytywnym ładunkiem emocji, co wspiera proces uczenia się.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • W poniedziałek - 26 lutego 2024 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

            W tym roku to uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali i przedstawili prezentację na temat rozważnego korzystania z internetu. Przewodniczący samorządu Kamil Kasperkowicz zaprezentował wyniki ankiety badającej stosunek młodzieży do świata online, która została przeprowadzona wśród uczniów klas 4-8. Następnie uczniowie brali udział w rywalizacji sportowej.

            Niech każdy dzień w sieci będzie dniem pełnym pozytywnych doświadczeń!

            Dodała: Anna Pęk

        • Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym

          • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Tego dnia radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy samodzielnie wykonali piękny bukiet kwiatów i zaśpiewali „100 lat”. Była też zabawa przy tanecznej muzyce. Wszystkie kobietki, te małe i te duże dziękują chłopcom za piękne życzenia i miło spędzony czas.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Dzień Kobiet w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Kobiet w punkcie przedszkolnym

          • 8 marca to wyjątkowy i radosny dzień dla wszystkich kobiet zarówno dużych i małych. W punkcie przedszkolnym chłopcy również pamiętali o miłych słowach, którymi obdarowali swoje koleżanki z grupy. Nie brakowało wspólnych zabaw, laurek oraz słodkich upominków dla każdej małej kobietki.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Gorączka Złota PCK – włącz się w pomaganie!
          • Gorączka Złota PCK – włącz się w pomaganie!

          • Nasza szkoła włączyła się do 23. edycji ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”, której organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Akcja polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom – m.in. na dofinansowanie letniego wypoczynku, ciepłych posiłków w szkołach, wyprawek szkolnych, a także pomocy naukowych dla potrzebujących dzieci. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamienią się w „tony złota”, które pomogą najmłodszym i stworzą szansę na lepszy start w dorosłość.

            W ramach akcji Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK organizuje również konkurs dla szkół i instytucji, który polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają statuetki oraz tytuł Złotej Szkoły oraz nagrody sfinansowane przez Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK.

            Zachęcamy do udziału w akcji i wypełniania pojemników „złotymi” monetami!

            Pojemniki, do których będzie można wrzucać monety pojawią się w każdej klasie. Na klasę, która zbierze największą wagę monet w przeliczeniu na jednego ucznia czeka nagroda – pizza dla całej klasy!

            Akcja trwa do 20.05.2024. Koordynatorem akcji jest pani Beata Dębiec.

        • Dzień Kobiet w klasie III
          • Dzień Kobiet w klasie III

          • W Dzień Kobiet nie mogło zabraknąć atrakcji dla dziewczynek w klasie III. Między innymi mogły one sprawdzić swoją wiedzę z dziedzin bardziej kojarzonych z mężczyznami rozwiązując quiz interaktywny. Poza tym bawiliśmy się wspólnie w kalambury odgadując nazwy kobiecych zawodów oraz rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne. Rodzice zadbali również o poczęstunek i zamówili dla nas pyszną pizzę. To był bardzo wesoły dzień i już czekamy na kolejne podobne święto :)

            Dodała: Natalia Penar

        • Być kobietą…
          • Być kobietą…

          • 8 marca, jak co roku, był bardzo odświętnym dniem w naszej szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby nasze Panie i dziewczynki poczuły się w tym dniu wyjątkowo. Umilili nam czas przygotowując montaż słowno – muzyczny przez szkolny radiowęzeł, dziewczynkom wręczyli bony uprawniające np. do dodatkowego nieprzygotowania, czy braku zadania domowego oraz poczęstowali je cukierkami. Również nasze Panie nauczycielki otrzymały drobne upominki. Jeszcze raz: Wszystkiego najlepszego Kobietki!

            Dodała: Natalia Penar

        • Dzień Dinozaura w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Dinozaura w punkcie przedszkolnym

          • "Dawno temu na świecie żyły wielkie zwierzęta.
            Nikogo nie znajdziecie, kto mógłby je pamiętać."

            W poniedziałek 26 lutego 2024 w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Dinozaura.  Z tej okazji wszystkie obecne dzieci odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Wspólnie poznawaliśmy różne gatunki dinozaurów, stworzyliśmy kącik, do którego dzieci mogły przynosić książeczki i ozdabiać to miejsce ciekawymi figurkami dinozaurów. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów, stworzyły makietę parku jurajskiego, a także zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych pozostałości dinozaurów.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Na lodowisku i w kinie
          • Na lodowisku i w kinie

          • 1 marca 2024 roku uczniowie klasy 6, 7 i 8 doskonalili swoje łyżwiarskie umiejętności na Lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Wszyscy świetnie się bawili, bardziej wprawieni w jeździe uczyli początkujących, udzielali wskazówek jak utrzymać się na lodzie. Uczniowie dzięki temu budowali przyjacielskie relacje, poświęcali swoją energię, uczyli się odpowiedzialności, a przede wszystkim wspaniale się bawili.

            Po półtoragodzinnej zabawie w świetnych humorach udali się do kina Helios na film „Akademia pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

            To był bardzo miły i udany dzień!

            Dodały: Joanna Wójcik-Kaczor,  Małgorzata Jakubowicz, Beata Dębiec

        • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia w 1951 roku wykonano wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” (WiN), w tym na Łukaszu Cieplińskim. Święto to zostało uchwalone ustawą o Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" podpisaną 3 lutego 2011 roku.

            „Żołnierze Wyklęci” to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie państwa polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

            Pomimo tego, że przez dziesięciolecia starano się wymazać ich istnienie ze świadomości Polaków to pamięć o heroicznej walce tychże bohaterów przetrwała. 

            Nasza szkoła również pamięta o niezłomnych bohaterach podziemia niepodległościowego. Pielęgnuje co roku wspomnienie każdego z nich. Temat ten zagościł na lekcji historii w klasie 8. Wykorzystując metodę prezentacji, filmu, interaktywnych ćwiczeń uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną, a także poznać losy zamordowanych polskich oficerów, w tym Danuty Siedzikówny, Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza czy Józefa Franczaka.

            Dodała: Justyna Barć

        • Tydzień kosmosu w punkcie przedszkolnym
          • Kosmiczne przygody w punkcie przedszkolnym

          • Ten tydzień w punkcie przedszkolnym poświęcony był tematyce kosmosu. Czyj jest? Jak wygląda? Na te pytania przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi.  Oprócz treści dydaktycznej nie zabrakło wspaniałej zabawy i ćwiczeń gimnastycznych. Dzieci wykonały fotobudkę rakiety, eksperymentowały wykonując galaktykę w słoiku i w woreczkach oraz obserwowały eksperyment z rakietą przemieszczającą się za pomocą balona. Zastanawiając się nad istnieniem życia na innych planetach, stworzyły własne zielone ufoludki za pomocą rurek, wykonując przy tym jednocześnie ćwiczenia oddechowe.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Poznajemy tajemnice kosmosu w oddziale przedszkolnym
          • Poznajemy tajemnice kosmosu

          • Tematem ostatnich zajęć w oddziale przedszkolnym były „Tajemnice kosmosu”. Zabawy miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, rozmawialiśmy o kosmosie, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na księżycu.  Dzieci dowiedziały się kto to jest astronauta. Zastanawialiśmy się czy istnieje życie na innych planetach i jak mogą wyglądać „ufoludki”. Każdy przedszkolak wykonał „Niebo w słoiku” i ciekawe prace plastyczne. Były też zabawy ruchowe, piosenki o kosmosie i układzie słonecznym, które bardzo spodobały się naszym podopiecznym. Na zakończenie kosmicznego tygodnia zaprosiliśmy maluszków z punktu przedszkolnego  na wspólne oglądanie bajki o małym Ufiku.

            Był to tydzień bardzo pozytywnych emocji i wesołej zabawy.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Luty w świetlicy szkolnej
          • Luty w świetlicy szkolnej

          • W tym roku ze względu na ferie zimowe luty był dla nas w szkole wyjątkowo krótki... Mimo tego w naszym świetlicowym życiu wiele się wydarzyło!

            14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Z okazji tego święta przeprowadzono zajęcia, które miały na celu rozwijać u dzieci życzliwość wobec drugiego człowieka, współpracę z innymi oraz umiejętność budowania relacji w grupie, opartych na szacunku i zrozumieniu. Świetliki wykonały serduszka, na których wypisywały miłe życzenia dla swoich koleżanek i kolegów, a salę świetlicową ozdobiły okolicznościową gazetką ścienną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne i techniczne. Wiele radości sprawiło dzieciom własnoręcznie wykonanie z kolorowych koralików prześlicznych bransoletek i korali. Świetliki chętnie malowały farbami przeróżne obrazki. Wspólnie bawiły się w zabawy muzyczno – ruchowe oraz oglądały bajki. Nie zabrakło gier planszowych oraz budowli konstrukcyjnych, które niezmiennie „królują” w naszej świetlicy. Dobierając tematykę zajęć, gry i zabawy edukacyjne wychowawcy stwarzali warunki do rozwijania zainteresowań dzieci.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Alicja w zaczarowanej krainie
          • Alicja w zaczarowanej krainie

          • 1 marca uczniowie klas 1 – 3 mieli możliwość obejrzeć spektakl pt. „Alicja w zaczarowanej krainie” przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Jego główna bohaterka miała piękny sen, w którym przeniosła się do dziwnej krainy pełnej czarów i niespodziewanych zwrotów akcji. Połączenie pięknej tradycyjnej scenografii, barwnych kostiumów, technik multimedialnych i fantastycznych efektów specjalnych sprawiło, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy Alicji i mogły poczuć się tak, jakby to one same w nich uczestniczyły. Na uwagę zasługuje również nienaganna gra aktorów, którzy potrafili świetnie wcielić się nie w jedną, a nawet kilka ról.

            Dodały: nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej