Strona główna
Dzień Dziecka – Bawimy się i uczymy bezpiecznych zachowań!
17 czerwca 2026 r. uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym Dniu Dziecka pod hasłem „Bawimy się i uczymy bezpiecznych zachowań!”. Był to dzień pełen atrakcji, radości i wspólnej zabawy, a jednocześnie okazja do zdobycia cennej wiedzy na temat bezpieczeństwa, zdrowia i aktywnego spędzania wolnego czasu.
Pierwszym punktem programu było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimkówce. Dzieci i młodzież poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedziały się, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz uczestniczyły w pokazie użycia defibrylatora AED. Dzięki praktycznym ćwiczeniom mogły przekonać się, jak ważna jest szybka i właściwa reakcja w sytuacjach zagrożenia życia.
Włoski dzień w przedszkolu
16 czerwca 2026 w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne. Gościem specjalnym był pochodzący z Włoch pan Ugo Spanu, który przybliżył dzieciom tajniki przygotowywania tego popularnego włoskiego dania.
Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały pokaz podrzucania i formowania ciasta do pizzy oraz kolejne etapy jej przygotowywania. Następnie każde dziecko miało okazję samodzielnie przygotować swoją pizzę dekorując ją według własnego pomysłu.
Dzień Dziecka w punkcie przedszkolnym
Z okazji Dnia Dziecka w punkcie przedszkolnym odbyło się wiele radosnych i pełnych emocji zabaw. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pokonywały przygotowany tor przeszkód, ćwicząc swoją sprawność i zwinność. Dużą atrakcją było również strzelanie z łuku, które dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Nie zabrakło także wspólnej pracy plastycznej. Przedszkolaki kolorowały duży napis „Dzień Dziecka”, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Wspólna zabawa przebiegała w radosnej atmosferze, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że ten dzień był wyjątkowy i pełen niezapomnianych chwil.
Porcja zdrowia w klasie drugiej
18 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 2 uczestniczyli w smakowitych zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywali koktajle z truskawek, bananów i mleka. Dzieci samodzielnie wrzucały składniki do blendera i miksowały je tworząc pyszny i zdrowy napój.
Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o wartościach odżywczych owoców i mleka oraz znaczeniu zdrowego odżywiania. Największą radość sprawiła oczywiście degustacja własnoręcznie przygotowanych koktajli. Wszystkie napoje były bardzo smaczne i szybko zniknęły z kubeczków.
Klasa I odkrywa tajemnice dinozaurów
Uczniowie klasy I na zajęciach edukacyjnych odkrywali fascynujący świat dinozaurów. Dzieci przyniosły z domu książki oraz figurki tych prehistorycznych zwierząt, dzięki którym mogły poszerzyć swoją wiedzę i podzielić się ciekawostkami z kolegami i koleżankami. Podczas zajęć uczniowie kolorowali obrazki przedstawiające dinozaury, a na zajęciach matematycznych rozwiązywali zadania związane z tematyką tych niezwykłych stworzeń. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli również w zabawach i zagadkach o dinozaurach, rozwijając swoją spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Dodatkową atrakcją było obejrzenie bajki animowanej „Karolek i zagadki o dinozaurach”, która w ciekawy i przystępny sposób przybliżyła dzieciom życie dinozaurów. Był to czas pełen odkryć, nauki i dobrej zabawy.
STEAM w przedszkolu – budujemy, programujemy i odkrywamy
W ramach realizacji projektu „Zdrowo-Cyfrowo w Przedszkolu II” dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem klocków Korbo STEAM 2450, geoplanu oraz robotów edukacyjnych, zakupionych w ramach projektu. Była to doskonała okazja do połączenia nauki, zabawy oraz rozwijania kompetencji przyszłości.
Podczas zajęć przedszkolaki tworzyły własne konstrukcje z klocków Korbo, poznawały zasady działania prostych mechanizmów oraz rozwijały wyobraźnię przestrzenną. Dzięki wyjątkowym elementom ruchomym dzieci mogły obserwować efekty swojej pracy, eksperymentować i poszukiwać różnych rozwiązań konstrukcyjnych.
Maja Śliwecka laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Róża i Jan Zamoyscy”
19 maja 2026 roku ogłoszono wyniki I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Róża i Jan Zamoyscy”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Maja Śliwecka, uczennica klasy VII, znalazła się w gronie laureatów konkursu, zdobywając wyróżnienie. Sukces ten cieszy tym bardziej, że w kategorii klas VII–VIII komisja konkursowa oceniała aż 78 prac. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę m.in. zgodność z tematem, wartość merytoryczną, oryginalność ujęcia tematu, innowacyjność, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.
Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z matematyki
20 uczniów klas III–VIII naszej szkoły wzięło udział w 43 edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w rozwiązywaniu zadań wymagających znajomości zagadnień matematycznych, logicznego myślenia, spostrzegawczości i umiejętności analizowania problemów.
Śladami tajemniczego Skarbnika Kopalni
Dnia 10 czerwca uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w wycieczce do Kopalnia Soli „Wieliczka”. Celem wyjazdu było poznanie historii kopalni oraz udział w niezwykłej trasie dla dzieci „Odkrywamy Solilandię”, podczas której można spotkać Soliludki, poznać tajemnice podziemnego świata oraz przeżyć niezapomnianą przygodę, która rozbudza dziecięcą wyobraźnię i ciekawość świata.
Sukcesy uczniów w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes.Plus-Lingua
W dniu 15 kwietnia 2026 uczniowie klas IV – VIII przystąpili do wiosennej, 45. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus – Lingua z języka angielskiego.
Tytuł laureata zdobyli:
- Maja Patrylak (klasa IV) - laureat IV stopnia,
- Lena Starościak (klasa VI) - laureat II stopnia,
- Mikołaj Krukar (klasa VIII) - laureat III stopnia,
- Laura Kubas (klasa VIII) - laureat III stopnia,
- Julia Nycz (klasa VIII) - laureat V stopnia,
- Piotr Strzelecki (klasa VIII) - laureat V stopnia.
Mali Odkrywcy w parku Muszynova
Był piękny, słoneczny poranek 8 czerwca 2026 r., kiedy to dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na kolejną turystyczną wyprawę.
Miejscem docelowym był „Park Małego Odkrywcy – MUSZYNOVA” w miejscowości Złockie w województwie małopolskim.
W parku tym realizowaliśmy zajęcia i warsztaty wcześniej zaplanowane przez opiekunów grupy. Były to:
Wyjazd na musical do RCKP w Krośnie
8 czerwca uczniowie szkoły podstawowej udali się do Krosna, gdzie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza obejrzeli musical przygotowany przez Teatr Muzyczny Forte. Najpierw zaprezentowany został spektakl dla młodszych widzów pt. „Dziadek do orzechów – dwa królestwa”. Była to opowieść o dziewczynce imieniem Klara, która w Wigilię otrzymuje drewnianą zabawkę. Ożywający w nocy Dziadek do orzechów wspólnie z bohaterką wyruszają do baśniowej Krainy Słodyczy, by stoczyć walkę z Królową. Kiedy Klara rankiem się budzi, okazuje się, że to był tylko sen. Dla starszych widzów z klasy 7 i 8 została przygotowana w formie musicalu „Opowieść wigilijna – zwierciadło czasu”. Historia Scroogea wzruszała wewnętrzną przemianą bohatera, zachęcała do refleksji.
Zaczytani w kolorach
Uczniowie klasy 7 i 6 w listopadzie włączyli się w realizację projektu czytelniczego „Zaczytani w kolorach”. Celem działań podejmowanych przez dzieci było kształtowanie postawy aktywnego czytelnika poprzez obcowanie z literaturą, rozwijanie wrażliwości literackiej, plastycznej, emocjonalnej dzięki odkrywaniu znaczenia kolorów w kulturze, sztuce i codziennym życiu.
Poznajemy piękno Beskidu Sądeckiego
3 czerwca uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni oraz pana Jacka Penara uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Muszyny i Krynicy.
W Powroźniku zwiedzili cerkiew św. Jakuba, która znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie w Muszynie spacerowali po Ogrodach Sensorycznych oraz zwiedzili ruiny zamku. Kolejnym punktem wycieczki była Krynica, gdzie uczniowie wyjechali na Górę Parkową i podziwiali piękne krajobrazy z wieży widokowej. Spacer po krynickim deptaku zakończył część turystyczną wyjazdu.
Nie bójmy się ratować!
11.06. br. uczniowie klasy 5 i 6 uczestniczyli w zajęciach praktycznych dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanych przez koleżanki z klasy 8. Przypomniane zostały podstawowe zasady (łańcuch przeżycia,) zaczynając od zadbania o swoje bezpieczeństwo i wezwania pomocy. Następnie w grupach dzieci miały możliwość poćwiczenia postępowania z poszkodowanym w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Były to: zatrzymanie krążenia, zadławienie, omdlenie. Ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów rozumiejących, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
„Dzień warzyw i owoców” w klasie pierwszej
W naszej klasie pierwszej odbył się wyjątkowy „Dzień warzyw i owoców”. Uczniowie mieli okazję poznać bogactwo smaków, kolorów oraz wartości odżywczych owoców i warzyw. Pięknie przygotowane i estetycznie ułożone przekąski zachęcały dzieci do degustacji oraz odkrywania nowych smaków. Podczas zajęć pierwszoklasiści dowiedzieli się, dlaczego warto codziennie sięgać po owoce i warzywa oraz jaki wpływ mają one na zdrowie i prawidłowy rozwój organizmu. Dzieci obejrzały również filmy edukacyjne „Ekipa Chrumasa gotuje” oraz „Kazio i zdrowe śniadanie”,
Wycieczka przedszkolaków do Rancza Pstrągowa
Dnia 27.05.2026r. dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Rancza Pstrągowa. Celem wyjazdu było poznawanie przyrody, rozwijanie zainteresowań dzieci oraz wspólna integracja podczas zabawy na świeżym powietrzu.
Pobyt w Ranczu Pstrągowa rozpoczęliśmy od aktywności sportowych i rekreacyjnych. Przedszkolaki sprawdzały swoją sprawność w parku linowym „Małpi Gaj”, korzystały z toru pontonowego, a najodważniejsi próbowali swoich sił na byku rodeo. Dużą popularnością cieszyły się również kolorowe dmuchańce, na których dzieci mogły swobodnie skakać i bawić się.
Sukcesy w konkursie plastycznym „150 lat Uzdrowiska Rymanów-Zdrój oczami dziecka”
Z radością informujemy, że trzy uczennice z klasy III zostały laureatkami konkursu plastycznego „150 lat Uzdrowiska Rymanów-Zdrój oczami dziecka”, zorganizowanego z okazji jubileuszu 150-lecia istnienia uzdrowiska. Aleksandra Hyla zdobyła I miejsce, Jagoda Penar – III miejsce, a Martyna Szajna otrzymała wyróżnienie.
Celem konkursu było uczczenie jubileuszu 150 – lecia powstania Uzdrowiska Rymanów Zdrój, rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci, popularyzowanie wiedzy o historii oraz walorach przyrodniczych i leczniczych Uzdrowiska Rymanów-Zdrój,
Szlakiem przyrody, zabytków i historii – wycieczka klas VII i VIII
W dniach 28–29 maja uczniowie naszej szkoły, z klasy 7 i 8 uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej, podczas której odwiedzili wiele interesujących oraz ważnych historycznie i geograficznie miejsc w południowej Polsce. Pierwszego dnia wcześnie rano wyruszyliśmy z Klimkówki do Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas pieszej wędrówki uczniowie mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy, niezwykłe formacje skalne oraz bogactwo przyrody najmniejszego parku narodowego w Polsce. Jednym z najciekawszych punktów programu było zwiedzanie Jaskini Łokietka, największej jaskini na terenie parku, związanej z legendą o królu Władysławie Łokietku.
XXXV Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Kraczkowej
W dniach 29–30 maja 2026 roku dyrektor Agnieszka Groblewska oraz emerytowany dyrektor Marian Penar uczestniczyli w XXXV Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się w Kraczkowej. Wydarzenie zgromadziło delegacje z 26 szkół z różnych regionów Polski, stwarzając okazję do wspólnej modlitwy, wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska szkolnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Grzegorz Patruś, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Lwowski Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych oraz osoby szczególnie zaangażowane w propagowanie nauczania Papieża Polaka.
Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III
Dnia 3 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich. W konkursie wzięło udział wzięło 19 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z naszej gminy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, popularyzowanie matematyki wśród uczniów oraz stwarzanie możliwości prezentacji wiedzy i uzdolnień matematycznych. Konkurs sprzyjał również integracji uczniów z różnych szkół oraz promowaniu zdrowej rywalizacji opartej na zasadach fair play.
Wybieram świadome życie bez używek!
Kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz promowanie zdrowego stylu życia to ważne elementy działań wychowawczych i profilaktycznych realizowanych w naszej szkole. Poprzez różnorodne inicjatywy staramy się uświadamiać uczniom zagrożenia wynikające z sięgania po substancje uzależniające oraz zachęcać ich do dokonywania odpowiedzialnych wyborów.
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu ”W skarbcu Polski”
W II okresie roku szkolnego 2025/2026 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod okiem swoich wychowawców kontynuowali pracę nad Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „W skarbcu Polski”. Podobnie jak w I okresie realizowali szereg zadań związanych z takimi regionami naszej Ojczyzny jak: Bieszczady, Podhale i Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Poznali oni tradycyjne krakowskie smaki i typową dla tego regionu gwarę, bieszczadzką faunę i florę oraz charakterystyczne legendy, stroje, zabytki oraz podhalańską kuchnię, stroje i gwarę.
Sukces w II Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
W dniu 27 maja 2026r. na stadionie sportowym w Rymanowie odbyły się II Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Sportowy obiekt tętnił życiem, niesamowitą energią i duchem zdrowej rywalizacji. Rywalizacja była zacięta, a doping kibiców dosłownie niósł zawodników po zwycięstwo! Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV – VI i kl. VII – VIII. W igrzyskach wzięło udział 9 szkół z terenu gminy Rymanów.

Nasza szkoła brała udział w realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Rozwój edukacji w regionie Gminy Rymanów". Celem projektu był wzrost kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK, języków obcych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz doposażenie szkoły w narzędzia TIK. Szczegóły w załączniku poniżej.
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności
Mapa
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 774826


