• Zapisy na świetlicę na rok szkolny 2023/2024

          •  

            Informujemy, że w terminie do 10.03.2023r. trwają zapisy na świetlicę szkolną dla uczniów szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024.

            Karta zgłoszenia dziecka na świetlicę jest dostępna w sekretariacie szkoły.

            Zapisów należy dokonać w sekretariacie szkoły.

          • Terminy rekrutacji do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024

          • Terminy rekrutacji do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego:

            06.02.2023r. - 17.02.2023r. – złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym

            20.02.2023r. - 03.03.2023r. – złożenie wniosku o przyjęcie do punktu/oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

            21.03.2023r. - 29.03.2023r. – potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do punktu/oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia.

            Terminy rekrutacji do klasy 1 szkoły podstawowej:

            20.02.2023r. - 03.03.2023r.

            - zgłoszenie dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce zamieszkałego w obwodzie szkoły

            - złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce zamieszkałego poza obwodem szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

            21.03.2023r. - 29.03.2023r.

            - potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce w postaci pisemnego oświadczenia

             

            Wszystkie deklaracje, wnioski i karty zgłoszeń są dostępne w sekretariacie szkoły.

             

            W roku szkolnym 2023/2024 obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dotyczy dzieci w wieku 6 lat (rok urodzenia 2017), a obowiązek szkolny dzieci w wieku 7 lat (rok urodzenia 2016).

             

            Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji znajduje się na stronie internetowej Gminy Rymanów:

            https://www.rymanow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=8&dzialy=8&artykul=8252&akcja=artykul

        • O czym śni chłopiec?
          • O czym śni chłopiec?

          • Dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 1 wykonali kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa Sztuką”. Za pomocą rysunku i swojej wyobraźni dzieci udzieliły odpowiedzi na pytanie o czym śni chłopiec występujący na obrazie słynnego artysty Stanisława Wyspiańskiego. Pomysłowość dzieci i różnorodność prac plastycznych, jakie wykonały, są najlepszym dowodem na to, że świat sztuki rozwija kreatywność, wyobraźnię i twórczość dziecka oraz jest wspaniałą i miłą zabawą.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.

            Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.

            W naszej szkole na lekcjach języka polskiego także uczciliśmy to święto. Uczniowie poznali  historię polszczyzny, a poprzez różnorodne quizy i zadania mogli docenić piękno polskiej mowy.

            Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

        • Po drugiej stronie szafy… Praca projektowa w klasie 5
          • Po drugiej stronie szafy… Praca projektowa w klasie 5

          • Jedną z lektur szkolnych bardzo chętnie czytaną przez uczniów są „Opowieści z Narnii” autorstwa C. S. Lewisa.

            Akcja powieści rozpoczyna się w chwili, gdy z ogarniętego wojną Londynu rodzeństwo Pevensie zostaje wysłane na wieś. W domu Profesora Łucja, Zuzanna, Piotr i Edmund zostają  przeniesieni za pośrednictwem przypadkowo odkrytej, starej, czarodziejskiej szafy do fantastycznej krainy zwanej Narnią. Dzieci muszą stawić czoła straszliwej Białej Czarownicy. Jednak oprócz władania bronią, spotkań z wieloma bajkowymi stworami bohaterowie poznają znaczenie wartości takich jak wierność, oddanie, przyjaźń.

            Książka zainspirowała uczniów do wykonania makiet czarodziejskiej szafy i krainy po jej drugiej stronie. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością , a ich prace to prawdziwe dzieła sztuki!

            Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

        • Lekcja w kinie „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”
          • Lekcja w kinie „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”

          • Dnia 22 lutego 2023 uczniowie klasy I, II, III i oddziału przedszkolnego wybrali się do Rymanowa na Lekcję w kinie pt. „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”.

            Uczniowie podczas lekcji mieli okazję spotkać się zawodowym aktorem, dowiedzieć się jak powstały pierwsze filmy animowane. Odkryli, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać. Przekonali się, co łączy konturówkę z filmem animowanym. Zobaczyli, jak ożywić postać z bajki i odkryli, jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy. Miłym akcentem było odśpiewanie fragmentu piosenki z filmu „Król Lew”.

            W drugiej części dzieci obejrzały film pt. „Urwis”. Była to wzruszająca animacja opowiadająca o przeżyciach psa Urwisa.

            Przedszkolaki zainspirowane lekcją i filmem wykonały bardzo ciekawe rysunki.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Lekcja w kinie „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”
          • Lekcja w kinie „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”

          • 20 i 21 lutego 2023 r. w kinie „Sokół” w Rymanowie odbyła się  lekcja filmowa na temat „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych” połączona z projekcją filmów „Tajemniczy ogród” i „Mój brat ściga dinozaury”, w której uczestniczyli uczniowie klas 4 – 8.

            Lekcja w kinie realizuje podstawę programową, posiada rekomendację rzeczoznawcy MEiN. Przygotowana jest przez filmoznawców oraz doradców metodycznych i prowadzona przez zawodowego aktora. Świetnie łączy edukację i rozrywkę, twórczo aktywizuje uczniów.

            Podczas bardzo ciekawej lekcji uczniowie dowiedzieli się między innymi, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne wojny”, zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg oraz jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później.

            Lekcja w kinie wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów.

            Dodały: Joanna Wójcik – Kaczor, Agata Barzyk

        • Dzień Babci i Dziadka w punkcie i oddziale przedszkolnym
          • Dzień Babci i Dziadka w punkcie i oddziale przedszkolnym

          • Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, podczas którego dziękujemy naszym ukochanym dziadkom za ich miłość i troskę. Tego dnia dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego przygotowały specjalne przedstawienie. Nasi mali podopieczni z wielkim zapałem przygotowywały się do występu, ucząc się wierszyków, piosenek, ćwicząc choreografię. Ich starania zostały wynagrodzone gromkimi brawami oraz wzruszonymi uśmiechami naszych Babć i Dziadków. Na zakończenie dzieci wręczyły upominki i zaprosiły miłych gości na słodki poczęstunek.

            Wszystkim naszym Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i radości, a Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Moja Babcia i mój Dziadzio, to wspaniali są dziadkowie
          • Moja Babcia i mój Dziadzio, to wspaniali są dziadkowie

          • Babcia i Dziadzio - jak wiele treści kryją w sobie te dwa wspaniałe słowa. Wszyscy doskonale wiemy jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu dziadkowie, jaką posiadają wartość. W czasach gdy nasi rodzice zajęci są pracą to oni pomagają nam na co dzień, troszczą się o nas, stają w naszej obronie, nigdy niczego nie odmawiają, zawsze potrafią znaleźć dla nas czas. Dzięki ich czułości i nauce potrafimy wiele wybaczyć, okazać miłość innym ludziom. To oni tłumaczą swoim wnuczętom na czym polega dobroć, miłość, rodzina czy przyjaźń. Uczą nas wielu przydatnych rzeczy, dzięki którym potrafimy radzić sobie w życiu. To właśnie babcia i dziadek potrafią czytać i opowiadać wspaniałe bajki i niesamowite historie. Dlatego też uczniowie klasy trzeciej chcieli udowodnić i wyrazić wdzięczność jak bardzo, bardzo ważni są oni dla nas, że ich mądrość, która wzięła się z wielu lat nauki i doświadczenia służy nam teraz i są dla nas jak najdroższe perły, które zaczynają od małego ziarenka piasku. Dlatego, też do tego dnia uczniowie klasy trzeciej przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem. Najpierw w klasach pod okiem wychowawczyni przygotowywali własnoręcznie wykonane upominki. Były to pięknie, pomysłowo i estetycznie pomalowane lniane siatki na zakupy oraz karteczki z życzeniami i słodkie cukiereczki. W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień 17 lutego 2023, wtedy to uczniowie klasy zaprezentowali swoje talenty aktorskie i taneczne. Uroczystość rozpoczęli od tradycyjnego poloneza pięknie i z klasą wytańczonego, który był formą powitania Babć i Dziadków. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piękne piosenki, a na koniec donośnie i z sercem odśpiewali „Sto lat” i wręczyli upominki swoim Babciom i Dziadkom. Babcie i Dziadkowie z wielką radością i wzruszeniem wysłuchali występów swoich wnuków, co wrazili gromkimi brawami.  Następnie p. dyrektor Agnieszka Groblewska podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

            W imieniu pani dyrektor Agnieszki Groblewskiej i wychowawczyni pani Kingi Bardowskiej kierujemy podziękowania Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie poczęstunku dla Babć i Dziadków.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Tłusty Czwartek w oddziale przedszkolnym
          • Tłusty Czwartek w oddziale przedszkolnym

          • Tłusty Czwartek to czas, kiedy w Polsce tradycyjnie celebrowany jest ostatni czwartek przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Tak też było w naszej grupie, poznaliśmy historię pączka, rozwiązywaliśmy „pączkowe” memory, zagadki, rebusy, zadania matematyczne. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy apetyczne pączki z tekturowych talerzyków. Nie zabrakło oczywiście degustacji pysznych, świeżutkich pączków, za które dziękujemy rodzicom. Szczególne podziękowania dla mamy Antosia za przygotowanie tych smakowitych zajęć.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Uczniowie klasy 8 uczą się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej
          • Uczniowie klasy 8 uczą się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

          • W ramach realizacji zadań z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa uczniowie klasy ósmej przystąpili do zadań praktycznych. Głównym tematem działań była pomoc osobie w stanie zagrożenia życia. Uczniowie musieli udzielić pomocy osobie poszkodowanej w przypadku utraty przytomności u osoby dorosłej, zatrzymania krążenia, zadławienia oraz krwotoku z kończyn górnych i dolnych, ran głowy, krwotoku z nosa czy ran kłutych. Poznawali także techniki usztywniania kończyn przy wykorzystaniu elementów wyposażenia apteczki pierwszej pomocy ale także przedmiotów z najbliższego otoczenia. Uczniowie uczyli się rozpoznawać objawy krwotoku wewnętrznego i czynności ratowniczych z nim związanych. Ważnym elementem działań ratowniczych jest zadbanie o bezpieczeństwo osoby ratującej. Uczniowie nabywali umiejętność bezpiecznego zakładania i ściągania rękawiczek jednorazowych. Największą radość sprawiało im bandażowanie.

            Dodał: Sławomir Kasperkowicz

        • Zajęcia na nartach biegowych
          • Zajęcia na nartach biegowych

          • W ostatnim czasie mieliśmy dobre warunki pogodowe jak i śniegowe do uprawiania wszelkiej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W związku z tym w ramach zajęć z programu „Szkolny Klub Sportowy na Podkarpaciu”’ grupa chłopców i dziewczynek z kl. II, III i IV uczestniczyła w lekcjach nauki jazdy i poruszania się na nartach biegowych. Dla dużej większości uczniów było to nowe doświadczenie, bo narty na nogach mieli pierwszy raz w życiu. Narty same w sobie są wymagające, a w zabawie z nimi potrzeba dużej wytrwałości oraz samozaparcia, skutecznie łączonego ze zdobywaniem umiejętności i podstaw techniki. Postępy w narciarskim abecadle jakie uczniowie poczynili napawają optymizmem i dają nadzieję na kontynuowanie tradycji narciarskich naszej szkoły.

            W zajęciach uczestniczyli: Jan Borek, Aleksander Karczmarski, Martyna Rozborska, Maja Stapińska, Martyna Hyla, Filip Borek, Dominika Sołtysik, Aleksandra Hanus i Filip Słota.

            Dodał: Jacek Penar

        • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3
          • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3

          • Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Od lat w obchody tego święta angażują się państwa na całym świecie. Akcja ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie użytkowników Internetu z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami aktywnie włączyli się w obchody DBI. Na wstępie wychowawczynie klas przeprowadzały pogadanki na temat „Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie”. Następnie dzieci na zajęciach z edukacji informatycznej oglądały filmiki edukacyjne z serii Sieciaki.pl, poświęcone tematyce bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie poznali drużynę Sieciaków i Sieciuchów, dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa i poznali zasady kulturalnego zachowania w Internecie. Dzieci grały w gry edukacyjne: „Sieciomat losujący”, „Laboratorium wirusów”, czy „Napraw  Robota”. Uczniowie wykonali też piękne prace plastyczne, kolorowały obrazki, odczytywały hasła związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, układali z rozsypanek wyrazowych zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Każda klasa wykonała również bardzo efektowne i pomysłowe plakaty na temat „Bezpieczny Internet” Do wykonania plakatów wykorzystały przyniesione przez siebie ulotki, rozsypanki wyrazowe, broszury, kolorowe obrazki itp. Każda klasa ozdobiona została też gazetką tematyczną.

            Mamy nadzieję, że zajęcia poświęcone DBI zwiększyły świadomość najmłodszych uczniów na zagrożenia wynikające z niewłaściwego wykorzystania Internetu, ale także pokazały liczne możliwości wykorzystania sieci do nauki i zabawy.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Akcja „Wyślij pączka do Afryki” wykonana!
          • Akcja „Wyślij pączka do Afryki” wykonana!

          • Tegoroczny Tłusty Czwartek obchodzony był w naszej szkole nieco inaczej niż zazwyczaj. Tradycyjnie popularnym przysmakiem na drugie śniadanie były w tym dniu pyszne pączki; jednak wyjątkowe jest to, że wszystkie zostały zakupione w ramach prowadzonej przez Samorząd Uczniowski akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki”. Organizatorem akcji jest Fundacja „Kapucyni i Misje”. To, co się wydarzyło dziś podczas zaledwie kilku przerw między lekcjami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – udało nam się sprzedać 192 pączki i zebrać aż 845,00 zł !!! Kwota ta przeznaczona zostanie na dożywianie dzieci, opłacenie szkoły, budowę studni i kaplic oraz leczenie niepełnosprawnych w Afryce. Z całego serca dziękujemy wszystkim za hojność i otwarte serca!

            Dziękujemy również Piekarni Lidia Fiejdasz z Iwonicza za wsparcie naszych działań i przekazanie części pączków na tę wyjątkową akcję!

            Dodała: Natalia Penar i Beata Dębiec

        • Walentynka dla Lilki
          • Walentynka dla Lilki

          • Walentynki to wspaniała okazja do dzielenia się miłością i przyjaźnią. W tym roku w oddziale przedszkolnym postanowiliśmy przygotować ciekawą walentynkę dla naszej koleżanki Lili. Każde dziecko wykonało piękne, kolorowe serduszko. Wszystkie rysunki zostały umieszczone na kartce walentynkowej i przekazane do adresata. Lilce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Walentynowy lapbook
          • Walentynkowy lapbook

          • 14 lutego 2023 roku uczniowie klasy 6 i 7 na lekcjach języka angielskiego wykonywali walentynkowego lapbooka. Lapbook to w rodzaj teczki tematycznej, w której umieszczane są wiadomości na wybrany temat. W środku teczki przykleja się książeczki, kieszonki, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki itp. pozwalające na uporządkowanie informacji według pomysłu i inwencji autora.

            Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią prezentując w ciekawy sposób informacje dotyczące Walentynek. W lapbookach znalazły się m.in. kartki z życzeniami walentynkowymi, kieszonki z legendą o św. Walentym, obrazki i słownictwo związane z walentynkami, cytaty związane z miłością i przyjaźnią czy wyznania miłości w różnych językach. Podczas zajęć uczniowie doskonalili nie tylko swoje umiejętności plastyczne, ale również umiejętność wyszukiwania i porządkowania informacji oraz posługiwania się językiem angielskim.

            Dodała: Agnieszka Groblewska

        • Walentynkowe kodowanie
          • Walentynkowe kodowanie

          • Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 6 i 7 rozmawiali na temat Walentynek. Poznali legendę o św. Walentym, zwyczaje walentynkowe oraz słownictwo związane z miłością i przyjaźnią. Nie zabrakło również walentykowego kodowania.

            Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale również dzień, w którym szczególnie możemy wyrazić swoją sympatię i życzliwość wobec bliskich nam osób – rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek czy znajomych. Miłym słowem, uśmiechem czy okazywaniem serdeczności możemy sprawiać radość innym nie tylko od święta, ale również na co dzień.

            Dodała: Agnieszka Groblewska

        • Walentynkowy dzień w punkcie przedszkolnym
          • Walentynkowy dzień w punkcie przedszkolnym

          • 14 lutego 2023 roku był dla dzieci z punktu przedszkolnego prawdziwym, czerwonym dniem koleżeństwa i przyjaźni. Dzieci ubrane na czerwono i z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w zajęciach przygotowanych z tej okazji. Dzień rozpoczęliśmy od kręgu dobrych i miłych słów. Wręczając sobie balonowe serduszko, dzieci w dowolnej formie okazywały sobie sympatię. Wręczały również walentynkę z serduszkowym lizakiem. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło zabaw edukacyjnych i tanecznych. Pod koniec dnia każde dziecko otrzymało opaskę i balon w kształcie serca. Dzień Walentynkowy w naszej grupie z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Walentynki w szkole
          • Walentynki w szkole

          • 14 lutego 2023 jak i kilka poprzednich dni w szkole kojarzone były z tematem Walentynek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dekorację w holu głównym szkoły, przy której ustawiona została skrzynka na pocztę walentynkową. Uczniowie nie szczędzili sobie w tych dniach miłych słów i chętnie wrzucali karteczki i liściki dla swoich kolegów i koleżanek. Zostały one rozdane 14 lutego przez nasze Amorki. Odświętny klimat zaakcentowany został również w widocznych czerwonych lub różowych elementach stroju.

            Dodała: Natalia Penar

        • National Pizza Day
          • National Pizza Day

          • 9 lutego obchodzimy Dzień Pizzy. W jego obchody włączyły się również nasze dzieci z punktu przedszkolnego podczas zajęć z języka angielskiego. Już przez kilka wcześniejszych zajęć ćwiczyły śpiewanie piosenki pt. „Let’s make a pizza” autorstwa  Maple Leaf Learning co z dumą zaprezentowały właśnie tego dnia. Poznawały również angielskie nazwy artykułów spożywczych i mogły to świetnie wykorzystać podczas robienia własnych „papierowych pizz”. Na przygotowanych okrągłych szablonach według własnego uznania przyklejały składniki na pizzę podając oczywiście ich nazwy w języku angielskim. Serdecznie gratuluję naszym Przedszkolakom zaangażowania i chęci komunikowania się w języku obcym i zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć oraz wysłuchania piosenki w ich wykonaniu😀

            Dodała: Natalia Penar

        • Akcja charytatywna „Młodzież dla młodzieży”
          • Akcja charytatywna „Młodzież dla Młodzieży”

          • W związku z trudną sytuacją na Ukrainie oraz obchodzonym 23 lutego Międzynarodowym Dniem Pomocy Potrzebującym zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję „Młodzież dla Młodzieży” zainicjowaną przez Młodzieżową Radę Miejską w Rymanowie. Mając świadomość, jak ciężkie chwile przeżywają obecnie dzieci i młodzież na Ukrainie, Radni Młodzieżowej Rady zdecydowali, że pięknym gestem solidarności będzie przeprowadzenie w szkołach zbiórki pieniędzy, za które będzie można zakupić agregat prądotwórczy od wszystkich uczniów z całej Gminy Rymanów. W związku z tym Radni z naszej szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą w najbliższych dniach przeprowadzali zbiórkę pieniędzy na ten cel. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Dla nas to tak naprawdę mały gest, który dla młodzieży ukraińskiej może zmienić bardzo dużo!

            Dodała: Natalia Penar

        • Wyślij pączka do Afryki!
          • Wyślij pączka do Afryki!

          • W imieniu Samorządu Uczniowskiego zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w akcję charytatywną "Wyślij pączka do Afryki". 16 lutego 2023 w Tłusty Czwartek będziemy sprzedawać w szkole pyszne pączki, a dochód przeznaczony będzie na dożywianie dzieci, opłacenie szkoły, budowę studni, kaplic i leczenie niepełnosprawnych w Afryce. Organizatorem akcji jest Fundacja "Kapucyni i Misje" w Krakowie.

            Więcej o akcji można przeczytać na stronie https://paczek.kapucyni.pl/ 

            Zróbmy coś dobrego i "popączkujmy" razem! :)

            Dodała: Natalia Penar

        • Historia rodziny zaklęta w rodzinnych pamiątkach
          • Historia rodziny zaklęta w rodzinnych pamiątkach

          • Uczniowie klasy 1 na zajęciach dydaktycznych poznawali dzieje swojej rodziny. Dzieci przyniosły do klasy rodzinne pamiątki i prezentowały je swoim kolegom i koleżankom. Stare czarno-białe zdjęcia, medale, zegarki, odznaczenia, wyroby z porcelany to prawdziwe skarby, w których zaklęta jest rodzinna historia. Pierwszoklasiści poznali także wyposażenie klasy, przybory i stroje uczniowskie w dawnych czasach i porównywali je ze współczesnymi. Niewątpliwie pamiątki i tradycje rodzinne mają ogromną wartość wychowawczą. Pozwalają pielęgnować, wpajać, przekazywać i dziedziczyć rodzinne wartości. Znajomość historii rodziny, jej tradycji i obyczajów pozwala dzieciom przeżywać poczucie wspólnoty z bliskimi i budować własne poczucie tożsamości.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Dyskoteka karnawałowa w klasach 4 - 8
          • Dyskoteka karnawałowa w klasach 4 - 8

          • Jako że karnawał w pełni, 8 lutego 2023 odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-8. Samorząd Uczniowski zadbał o dekorację sali i muzykę. Oprócz tańców dowolnych prowadzone były również zabawy grupowe, takie jak: Belgijka, Kaczuszki czy Makarena. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i poczuli wyjątkowy karnawałowy klimat. Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie imprezy, a nauczycielom obecnym na dyskotece za dbanie o porządek i spokój.

            Dodała: Natalia Penar

        • Zabawa karnawałowa w klasach 1 - 3
          • Zabawa karnawałowa w klasach 1 - 3

          • Dnia 8 lutego w klasach 1-3 odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieciom od samego rana towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Najpierw dzieci przebrały się w klasach i przygotowały do imprezy. Wśród nich byli bohaterowie znanych bajek, ulubionych zwierzątek, postaci i nie tylko. Następnie w ciekawych i pomysłowych strojach zeszły na salkę gimnastyczną i przystąpili do wspólnej zabawy. Zabawę poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy uświetniali pomysłami imprezę. Wszyscy znakomicie się bawili przy rytmach przebojów dziecięcych jak przystało na prawdziwą imprezę taneczną. Były pociągi, kółeczka, korowody, tańce w parach, kaczuchy i zabawy solo. Wśród dzieci wzbudziło ciekawość losowanie różnych rekwizytów bajkowych i przebieranie się w nie. Był to bardzo mile i atrakcyjnie spędzony dzień, który pozostanie na dłużej w pamięci dzieci. Wspaniałą pamiątką wspólnie spędzonych chwil będą zdjęcia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe i uśmiechnięte wróciły do swoich klas, gdzie odpoczywały i spożywały swoje smakołyki przyniesione z domu. Zabawa umożliwiła dzieciom i wychowawcom wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze i przyniosła wiele uśmiechu i radości.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Zabawa karnawałowa przedszkolaków
          • Zabawa karnawałowa przedszkolaków

          • Karnawał to czas przepełniony muzyką i dobrą zabawą. Ważnym elementem są tu bale i piękne stroje. Dla naszych małych i dużych przedszkolaków to dzień bardzo wyczekiwany. Dzieci wcieliły się w różne postacie. Były wróżki ,królewny, motylki , aniołki, strażacy , żołnierze ,rycerze, smoki, nietoperze i inne postaci z ulubionych bajek. Przebierańcy wesoło bawili się w rytmach czaczy, samby, walczyka i innych dziecięcych, znanych i lubianych przebojów. Chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach, zabawach muzyczno – ruchowych. Przy spontanicznej aktywności dzieci, śmiechu i radości bal przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Lekcje z emocjami. Jak dbać oswój nastrój?
          • Lekcje z emocjami. Jak dbać oswój nastrój?

          • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 5 bierze udział w ogólnopolskim projekcie Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój? w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Projekt polega na realizacji 8 lekcji, z wykorzystaniem zaproponowanych konspektów zajęć, kształtujących kompetencje społeczne. W trakcie zajęć uczniowie wezmą udział w aktywnościach, podczas których będą rozpoznawać, oswajać i wyrażać własne emocje. Poznają także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwiną empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy. Zajęcia prowadzi psycholog szkolny. Na pierwszej lekcji projektowej rozmawialiśmy o tym, jak dbać o poczucie własnej wartości. 

            Dodała: Gabriela Zych

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”.

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

            Dzień Bezpiecznego Internetu w 2023 roku przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały do końca marca 2023.

            Nasza szkoła również włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu i od 7 lutego będziemy podejmować różnorodne działania związane z problematyką bezpieczeństwa w sieci.

            Więcej o akcji można przeczytać na stronie:
            https://www.saferinternet.pl/dbi/transmisja-konferencji-dbi.html

        • II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie
          • II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie

          • 7 lutego 2023 roku odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Naszą szkołę reprezentowali na niej Kornelia Bek i Adam Józefowicz. Podczas sesji poruszane były następujące tematy: Co zrobić, aby aktywizować młodzież z całej gminy?, Jakie obiekty w poszczególnych miejscowościach mogłyby stać się symbolem gminy? Jakie inwestycje w infrastrukturę gminy są najbardziej pożądane przez ludzi młodych? Jakie działania moglibyśmy podjąć, aby pomóc rówieśnikom z Ukrainy? Młodzi Radni wykazali się dużą kreatywnością i przedstawili mnóstwo ciekawych pomysłów, które będą szczegółowo omawiane na kolejnej sesji.

            Dodała: Natalia Penar

        • Konkurs Plastyczno – Techniczny  ,,Nasz Układ Słoneczny”
          • Konkurs Plastyczno – Techniczny ,,Nasz Układ Słoneczny”

          • ,,Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Polskie go wydało plemię.”

            Jan Nepomucen Kamiński

            Serdecznie zapraszam uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastyczno – Technicznym ,,Nasz Układ Słoneczny”. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie modelu Układu Słonecznego dowolną techniką przestrzenną. Konkurs jest organizowany w związku z przypadającą 19 lutego br. 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika – najwybitniejszego polskiego astronoma, twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego.

            Cele konkursu:

            - popularyzacja postaci Mikołaja Kopernika,
            - rozbudzanie zainteresowań naukami ścisłymi,
            - rozwijanie wyobraźni plastyczno-technicznej,
            wspieranie postaw twórczych dzieci, młodzieży.

            Uczestnicy:

            uczniowie klas IV – VIII

            Technika:

            Technika wykonania pracy: PRZESTRZENNA (materiał trwały).

            Termin:

            Prace należy dostarczyć do dnia 28 lutego 2023 roku do p. Edyty Smolak.

            Ocenie będzie podlegać:

            zgodność z tematem konkursu,
            - pomysłowość,
            estetyka wykonania.

            Oceniane będą tylko prace indywidualne (nie przyjmujemy prac zbiorowych).

            Prace powinny być opisane - imię, nazwisko i klasa autora pracy.

             

            Zachęcam do udziału w konkursie!

            Organizator: Edyta Smolak

        • Podsumowanie I okresu
          • Podsumowanie I okresu

          • 1 lutego 2023 roku na małej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, podczas którego pani dyrektor Agnieszka Groblewska podsumowała pracę szkoły w I okresie. Pani dyrektor przedstawiła wyniki klasyfikacji śródrocznej, średnie ocen poszczególnych klas, uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu oraz uczniów z wzorową frekwencją. Przedstawiła również sukcesy i osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych na szczeblu gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim oraz wyróżniła uczniów angażujących się w organizację akcji charytatywnych. Oprócz pochwał, uczniowie otrzymali symbolicznego „Grześka”.

            Średnie ocen poszczególnych klas:

            klasa 4 – 4,87,    klasa 5 – 4,65,     klasa 6 – 4, 44,     klasa 7 – 4,25,     klasa 8 – 4,02

            Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu:

            Klasa 1

            Dominik Graboń, Maja Patrylak, Wiktoria Walus, Nina Kasperkowicz, Emilia Hap, Aleksandra Puchalska, Julia Pelczar, Jakub Penar, Jan Michalak

            Klasa 2

            Aleksander Karczmarski, Karol Kozak, Miłosz Litwin, Amelia Ostoia-Tomaszewska, Martyna Rozborska, Kacper Zając

            Klasa 3

            Aleksandra Hanus, Martyna Hyla, Alicja Dąbrowska, Kacper Klara, Dominika Sołtysik, Lena Starościak, Filip Szajna, Adam Krukar, Bartłomiej Zięba

            Klasa 4

            Lena Klara, Mikołaj Kielar, Filip Słota, Maja Śliwecka, Mikołaj Gazda, Katarzyna Turek, Aleksander Jakubowicz

            Klasa 5

            Filip Michalak, Julia Dobrowolska, Laura Kubas, Franciszek Buczek, Kamila Juź, Julia Kamila Nycz, Milena Penar

            Klasa 6

            Miłosz Rygiel, Paweł Fajkiel, Zofia Krukar, Julia Puchalska, Wojciech Wilusz, Zofia Wojtuń, Julita Zajdel, Julia Ziemiańska, Patryk Leśniak

            Klasa 7

            Mikołaj Brzęk, Kornelia Bek, Julia Kozak

            Klasa 8

            Maja Kilar, Lena Saferna, Emilia Sokołowska

            Uczniowie, którzy wykazali się wzorową frekwencją to:

            Jan Borek z klasy 2, Martyna Hyla z klasy 3, Jakub Barud z klasy 4, Julia Kamila Nycz z klasy 5 oraz Patryk Leśniak z klasy 6.

             

        • Kolejne zadanie z projektu „Europa i ja”
          • Kolejne zadanie z projektu „Europa i ja”

          • Kolejne zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i Ja” w punkcie przedszkolnym zostały wykonane. Tym razem dzieci poznały interesujące i piękne miejsca znajdujące się w Portugalii, które warto zobaczyć. Dodatkowo podczas zajęć zapoznały się z florą i fauną znajdującą się w tym kraju oraz miały możliwość wykonania pracy plastycznej tematycznie związanej z projektem.

            Dodała: Joanna Krukar

        • 31. Finał WOŚP w Klimkówce
          • 31. Finał WOŚP w Klimkówce

          • 29 stycznia 2023 roku, podczas 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy młodzież z naszej szkoły przeprowadziła zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. W kwestowaniu wzięło udział 17 uczniów z naszej szkoły - Anna Wojtuń, Zofia Krukar, Nikola Przybylska, Kamil Kasperkowicz, Alicja Kubas, Patrycja Uliasz, Adam Józefowicz, Lena Saferna, Emilia Sokołowska, Klaudia Rajchel, Victoria Graboń, Julia Hanus, Maja Kilar, Klaudia Barć, Bartosz Kielar, Michał Sokołowski oraz Lucjan Rajchel.

            Warto wspomnieć, że oprócz kwestowania w niedzielę Nikola Przybylska zbierała pieniądze również poprzez eSkarbonkę, a także przekazała na licytację na rzecz WOŚP dwie koszulki z podpisami drifterów samochodowych.

            Dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz otwartym sercom mieszkańców Klimkówki i sąsiednich miejscowości udało się zebrać kwotę 11 302,06 zł, 4 € i 20 HUF . Dziękujemy!

            Dodał: Sławomir Kasperkowicz

        • Styczniowe urodzinki w punkcie przedszkolnym
          • Styczniowe urodzinki w punkcie przedszkolnym

          • W styczniu w punkcie przedszkolnym wyśpiewaliśmy głośne gromkie „Sto lat” dla dwójki dzieci. Tym razem swoje urodziny obchodziła Nela oraz Antoś. Tradycyjnie nie zabrakło życzeń, zdjęć w fotobudce, zdmuchiwania świeczek oraz zabaw z chustą animacyjną. Dzieci w kole zostały poczęstowane cukierkami, a nasi solenizanci otrzymali urodzinowe upominki. Nelu i Antosiu, dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy!!!!!!

            Dodała: Joanna Krukar

        • Dzielne wróżki w przedszkolu
          • Dzielne wróżki w przedszkolu

          • W punkcie przedszkolnym podczas ferii zimowych, dzieci wcale nie narzekały na nudę. Już pierwszego dnia po tygodniowej przerwie dwie dzielne dziewczynki stawiły się punktualnie w swojej sali, by przeobrazić się w cudowne wróżki. Z pomocą pań wykonały piękne skrzydła, korony i różyczki, które dumnie prezentowały podczas tańców i zabaw. Własnoręcznie wykonane atrybuty wróżki dziewczynki zabrały do swoich domów, gdzie z pewnością wykorzystają je podczas zabaw z rodzicami.

            Dodała: Natalia Penar

        • Spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
          • Spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

          • 12 stycznia 2023r. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w  Krośnie odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej z ks. biskupem Stanisławem Jamrozkiem oraz Podkarpackim Kuratorem Oświaty panią Małgorzatą Rauch. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, katecheci i uczniowie z 15 szkół i placówek noszących imię Jana Pawła II. Naszą reprezentowała pani dyrektor Agnieszka Groblewska oraz emerytowany dyrektor pan Marian Penar.

            Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej przez ks. biskupa Stanisława Jamrozka. W dalszej części uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Wysłuchali również koncertu kolęd i pastorałek zaprezentowanego przez uczniów ze szkoły w Krościenku Wyżnym oraz obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów ze szkoły w Łękach Dukielskich i Krosna.

            Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji działań podejmowanych przez Rodzinę Szkół i nakreślenia planów na kolejny rok.