• Biały bal w punkcie przedszkolnym
          • Biały bal w punkcie przedszkolnym

          • 27 października 2023 w naszym przedszkolu odbył się Biały bal powiązany ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych. Nasze piątkowe spotkanie stało się okazją do poznania kim byli święci, jakimi cechami się charakteryzowali. Dzieci dowiedziały się również, że każdy z nas może być święty. Ważne by w życiu kierował się uniwersalnymi wartościami takimi jak: dobro, miłość do siebie i innych i wzajemna życzliwość. Przedszkolaki uczestniczyły w konkurencjach, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły we wspólnych tańcach do znanych i lubianych piosenek. Przez organizację balu uświadamiamy dzieciom, że Dzień Wszystkich Świętych, jest dniem radosnym. W tym dniu dzieci otrzymały drobne, słodkie upominki oraz uczestniczyły we wspólnych pamiątkowych zdjęciach.

            Dodała: Joanna Krukar

        • VIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej w Kraczkowej
          • VIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej w Kraczkowej

          • W piątek, 20 października 2023 w Kraczkowej odbył VIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej. W zjeździe uczestniczyły delegacje z 23 szkół i placówek. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Agnieszka Groblewska i emerytowany dyrektor pan Marian Penar. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Arcybiskup Adam Szal. Po Mszy Św., w Domu Pamięci św. Jana Pawła II, zaproszeni goście obejrzeli wystawę prac krakowskiego artysty rzeźbiarza Władysława Dudka pt. „Nasz Papież - Mój Papież”.

            Podczas spotkania w szkole uczniowie zaprezentowali program artystyczny zatytułowany „Razem na ścieżce miłości ku świętości”, który przybliżał nauczanie św. Jana Pawła II. Po okolicznościowych przemówieniach i wystąpieniach odbyło się spotkanie robocze dyrektorów szkół z Księdzem Arcybiskupem, na którym opracowano plan pracy na kolejny rok szkolny. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, podsumowania minionego roku oraz przedstawienia oczekiwań związanych z realizacją dalszych wspólnych zamierzeń.

            Dodała: Agnieszka Groblewska

        • Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego poznają Misia Uszatka
          • Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego poznają Misia Uszatka

          • Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”, pod takim hasłem dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym. Postać Misia Uszatka została wymyślona przez Czesława Janczarskiego, a rysunki wykonał Zbigniew Rychlicki.

            Pierwsze dwa zadania w ramach projektu zostały już zrealizowane.

            Przedszkolaki przygotowały kącik Misia Uszatka, pokolorowały naszego bohatera farbami i przygotowują mu odpowiednie ubranko. W poznaniu pierwszych przygód pomogła nam pani Ania Prorok z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie Filia w Klimkówce, która przeczytała nam opowieści o naszym Misiu i zachęciła do dalszych z nim spotkań. Dzieci wykonały ciekawe misiowe portrety.

            Kolejne zadanie zrealizowaliśmy w parku przy Dworze Ostoia. Wśród pięknych, kolorowych drzew dzieci wysłuchały opowiadania: „Cóż to za nowina Uszatku! Jesień się zaczyna”. W sali stworzyliśmy jesienny kącik z darów lasu, sadu i ogrodu. Rozpoznawaliśmy owoce i warzywa, wspaniale bawiliśmy się tworząc gry matematyczne.

            Dodała: Grażyna Byra

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”

          • W tym roku szkolnym przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci, poprzez połączenie wrażeń ruchowych, wzrokowych, słuchowych i dotykowych. Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

        • Wyróżnienia w powiatowym konkursie „Moja Niepodległa”
          • Wyróżnienia w powiatowym konkursie „Moja Niepodległa”

          • 25 października 2023 w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie podsumowany został Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moja Niepodległa. Został on zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Korczynianka" z Korczyny przy współpracy Starostwa Powiatowego w Krośnie i posła na Sejm RP Piotr Babinetza. Na konkurs wpłynęło 227 prac uczniów z 22 szkół powiatu krośnieńskiego. Wśród nich zauważone zostały prace naszych uczniów. W kategorii klas VII-VIII SP Julita Zajdel oraz Paweł Fajkiel otrzymali wyróżnienie. W trakcie podsumowania konkursu otrzymali oni nagrody oraz dyplomy. Nagrodzone i wyróżnione prace były eksponowane w sali gimnastycznej SP w Korczynie, a 11 listopada będą prezentowane w Dworze Szeptyckich.

            Julicie i Pawłowi gratulujemy sukcesu, a pozostałym uczniom: Zofii Krukar, Oliwii Wójcik, Annie Wojtuń, Julii Puchalskiej, Mai Barć, Karolowi Krypla dziękujemy za udział w konkursie.

            Dodała: Beata Dębiec

        • Jemy zdrowo i kolorowo
          • Jemy zdrowo i kolorowo

          • Podczas jednej z październikowych lekcji w ramach realizacji tematyki z cyklu o zdrowym żywieniu uczniowie klasy pierwszej samodzielne przygotowali surówki i sałatki wykorzystując owoce i warzywa. Przed przystąpieniem do pracy przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Po nałożeniu fartuszków, umyciu rąk i przygotowaniu owoców i warzyw oraz odpowiednich narzędzi, dzieci zamieniły się w prawdziwych kucharzy. Kroiły i mieszały swoje kolorowe i pachnące owoce i warzywa. Każde dziecko poznawało smak i aromat samodzielnie krojonego warzywa lub owocu. Dzieci zwracały uwagę nie tylko na walory smakowe, ale również estetykę podania sałatki. Dekorowały różnymi bakaliami i przyprawami.

            Po skończonej pracy przyszedł czas na degustację. Sałatki i surówki wszystkim smakowały wyśmienicie, a zajęcia przyniosły wiele entuzjazmu i radości.

            Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań kulinarnych u dzieci i zachęcenie do jedzenia zdrowych posiłków oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego, bezpiecznego przygotowania zdrowego i smacznego posiłku, a także uwrażliwienie na piękno i kolory polskiej złotej jesieni.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Wycieczka do Odrzykonia i Krosna
          • Wycieczka do Odrzykonia i Krosna

          • Tegoroczna złota polska jesień zachęciła uczniów i wychowawców kl. 6, 7 i 8 do zwiedzenia niezwykle malowniczego zamku w Odrzykoniu. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1348 roku, kiedy to Kamieniec był własnością króla Kazimierza Wielkiego. Po roku 1390 został podarowany przez Władysława Jagiełłę podkanclerzemu Klemensowi z Moskorzewa. O dalszych losach zamku i jego mieszkańcach bardzo ciekawie opowiadała nam pani przewodniczka, która przybliżyła uczniom także genezę powstania „Zemsty” Aleksandra Fredry. Pomysł utworu zrodził się w 1829 r., kiedy to ówczesny kapitan armii napoleońskiej, hrabia Aleksander Fredro dzięki małżeństwu z Zofią Jabłonowską, został właścicielem zamku odrzykońskiego. Przeglądając archiwalia swego majątku, natrafił na akta procesowe właścicieli zamku z pierwszej połowy XVII wieku. Wynikało z nich, że Piotr Firlej i Jan Skotnicki toczyli ze sobą wieloletni spór, któremu kres położył dopiero ślub zawarty w 1630 r. przez Mikołaja Firleja z Zofią Skotnicką.

            Komedia Fredry oparta na historii tych dwóch rodów ukazała się w 1834r. i do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Uczniowie mieli okazję pospacerować po murze granicznym, który był podstawą konfliktu zwaśnionych rodów.

            Zamek został uwieczniony również na obrazie znanego malarza Adama Gorczyńskiego, a nawet na rysunkach Jana Matejki.

            Odrzykoński zamek stał się także inspiracją do napisania poematu Seweryna Goszczyńskiego „Król zamczyska”. Romantyczna wizja ruin Kamieńca przedstawiona w utworze, ma swe źródło w bezpośrednich wrażeniach poety, który goszcząc we dworze Jabłonowskich odwiedził Odrzykoń. Na zamku spotkał ekscentrycznego rezydenta odrzykońskich ruin – Machnickiego, którego uczynił później tytułowym bohaterem poematu.

            Zwiedzając ruiny zamku poznaliśmy także jego mroczną stronę – salę tortur, w której zgromadzone są sprzęty, służące kiedyś karaniu za wszelkiego rodzaju przestępstwa, np. maski hańby, krzesło z kolcami, czy łoże sprawiedliwości.

            Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach garncarskich. Każdy miał możliwość samodzielnego wykonania glinianego naczynia, według własnego gustu i pomysłu. Po wysuszeniu i wypaleniu naczyń zostaną one dostarczone do szkoły i rozdane ich twórcom na pamiątkę pobytu w Odrzykoniu.

            Kolejnym punktem wycieczki był udział w seansie filmowym w kinie Helios w Krośnie.

            Uczniowie obejrzeli film „Święto ognia”. To historia sióstr: cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe Nastki i marzącej o baletowej karierze Łucji. Dziewczyny wchodzą w dorosłość w otoczeniu troskliwego, nieco gapowatego ojca i ekscentrycznej sąsiadki, a pod tajemniczą nieobecność mamy. To film o przyglądaniu się dającej w kość rzeczywistości i szukaniu w niej promyków światła.

            Być może nasz październikowy wyjazd zainspiruje wszystkich do zwiedzania przepięknych miejsc ziemi krośnieńskiej i jej okolic.

            Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

        • Piotr Strzelecki w Ortograficznej Corridzie
          • Piotr Strzelecki w Ortograficznej Corridzie

          • 18 października 2023 w Sieniawie miała miejsce XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu „Ortograficzna corrida”, w której uczestniczyło dziewięcioro uczniów z siedmiu szkół z terenu gminy Rymanów, wyłonionych w drodze konkurów klasowych. Naszą szkołę reprezentował Piotr Strzelecki, uczeń 6 klasy. W przeciągu godziny uczniowie musieli rozwiązać test składający się z dziesięciu różnorodnych zadań sprawdzających zarówno umiejętności praktyczne, jak i wiedzę teoretyczną z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Polecenia różniły się formą, a także stopniem trudności, wymagały: uzupełnienia trudności ortograficznych w tekście i związkach wyrazowych, łącznego lub rozdzielnego zapisu wyrazów, uzasadnienia pisowni podanych słówek, zapisu wielką lub małą literą nazw mieszkańców, wstawienia odpowiednich znaków interpunkcyjnych.

            Piotr poradził sobie znakomicie ze wszystkimi zadaniami i zajął miejsce tuż za podium.

            Gratulujemy Piotrowi wysokiego wyniku i wiedzy na temat zawiłości polskiej ortografii!

            Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

          • Weź udział w akcji „Opatrunek na ratunek”

          •  

            Samorząd Uczniowski prowadzi w szkole akcję „Opatrunek na ratunek” organizowaną przez fundację Redemptoris Missio. Zbieramy bandaże i opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, igły i strzykawki, rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne, płyny do odkażania np. Octanisept. Można je przekazywać przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego lub pani Natalii Penar do 13 listopada. Zgromadzone dary zostaną przekazane szpitalom misyjnym w Afryce, w których przebywają często pracujące fizycznie już od najmłodszych lat dzieci. Gorąco zapraszamy wszystkich do włączenia się w tą piękną akcję!

            Dodała: Natalia Penar

        • Program profilaktyczny „Debata”
          • Program profilaktyczny „Debata”

          • We wrześniu uczniowie klasy VII i VIII brali udział w zajęciach w ramach rekomendowanego programu profilaktycznego pt. "Debata", które prowadzone były przez trenera Małopolskiego Centrum Profilaktyki. Celem programu było wzmacnianie postaw pro-abstynenckich u nastolatków, wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych, promocja zdrowego stylu życia oraz wzmacnianie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych. Podczas zajęć uczniowie uzyskali informacje na temat szkodliwości i konsekwencji używania alkoholu oraz procesu uzależnienia.

            Dodała: Agnieszka Groblewska

        • Poczuć jesień
          • Poczuć jesień

          • Klasa pierwsza przystąpiła do realizacji dwóch kolejnych zadań w ramach projektu „Klasa w terenie”. Były to zadania: „Obserwacja przyrody” i „Plastyka w terenie”. Realizację rozpoczęliśmy od spaceru wokół szkoły i szukaniu pięknych, kolorowych i pachnących darów jesieni. Dzieci pod okiem wychowawcy dzielnie i zapałem spacerowały i odnajdywały swoje skarby jesienne. Były to kolorowe liście, szyszki, jarzębina, dzika róża, orzechy. Bardzo radosne z pachnącymi koszykami wróciły do szkoły. Realizację zadania powiązały również ze swoimi darami przyniesionymi do szkoły. Były to kosze pełne pachnących smakołyków jesiennych. W całej klasie można było „poczuć jesień”.

            Kolorowe i pięknie ozdobione kosze znalazły się kąciku tematycznym. Natomiast z liści dzieci wykonały w grupach „kolorowe drzewa” wykorzystując różnorodne metody pracy.

            Prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym jako ozdoba i dekoracja.

            Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizowaniu zadnia.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Jesień w oddziale przedszkolnym
          • Jesień w oddziale przedszkolnym

          • Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfituje w ciekawe zajęcia. W sali oddziału przedszkolnego powstał  kącik jesienny , w którym zgromadziliśmy dary jesieni przyniesione przez dzieci. Z owoców i warzyw zrobiliśmy śmieszne stworki, z kasztanów kolorowe ślimaki, a z pomalowanych własnoręcznie szyszek wyłoniły się ciekawe jeże. Nie zabrakło  fantastycznych prac plastycznych. Kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych i nauki kodowania oraz gimnastyki stóp.

            Celem zabaw związanych z tematyką jesieni było utrwalenie wiadomości o tej porze roku, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała wspólna zabawa.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy...
          • Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy...

          • 20 października 2023 był w punkcie przedszkolnym dniem zabawy z warzywami i owocami. Razem znaleźliśmy plastikowe warzywa i owoce, które schowały się wśród innych zabawek w sali. Dzieci przeliczały, nazywały kolory, poznawały nazwy warzyw i owoców, grały w gry multimedialne, a także wykonały pracę plastyczną - koszyczek z owocami. Na zakończenie wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

            Dodała: Anna Pęk

        • Święto Dziewczynek w klasie VI
          • Święto Dziewczynek w klasie VI

          • 11  października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. To młode święto, które zostało ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji w klasie VI odbył się Dzień Dziewczynek w stylu Barbie. Na początek chłopcy wręczyli swoim koleżankom słodkie upominki oraz złożyli życzenia. Później nastąpił czas wspólnej zabawy. Dziewczynki poznały znaczenia swoich imion, a chłopcy próbowali udzielać prawidłowych odpowiedzi w zabawnym quizie dotyczącym  świata dziewczynek. Poznali znaczenie takich słów jak zalotka, mała czarna czy parka. Podobnie jak w Dniu Chłopaka zabawa w rytm muzyki  wyłoniła królową dziewczynek, którą została Laura Kubas. Na koniec czekała na dziewczynki niespodzianka.  Przygotowane zostały dla nich różne gadżety: okulary, peruki, kapelusze, które mogły wykorzystać do wspólnych zdjęć.

             Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Na koniec chłopcy wręczyli dziewczynkom dyplomy i kolorowe notesy.

            Dodała: Justyna Barć

        • Dzień Patrona Szkoły
          • Dzień Patrona Szkoły

          • 16 października 2023 roku w 45 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy, jak co roku, od Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym przez ks. proboszcza Bogdana Kielara. Podczas spotkania na sali gimnastycznej obejrzeliśmy program artystyczny, przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem pana Krzysztofa Telegi. Po akademii uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Szkolnym Turnieju Wiedzy o Patronie, a uczniowie klas I-III przygotowywali mega laurkę dla Ojca Świętego. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom turnieju wiedzy o Patronie i zwycięzcom biegów przełajowych im. św. Jana Pawła II. Uroczyste obchody zakończyło wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni naszego Patrona - „Barki”.

        • Dzień z Patronem w oddziale przedszkolnym
          • Dzień z Patronem w oddziale przedszkolnym

          • 16 października, w rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uroczyście obchodzimy Święto Patrona Naszej Szkoły. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przyszły odświętnie ubrane. Wzięty udział w akademii poświęconej postaci św. Jana Pawła II, obejrzały film i wykonały mega laurkę dla Ojca Świętego. Z rąk pani Dyrektor otrzymały medale za udział w Dniu Sportu z Patronem.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Przedszkolaki pamiętają o Ojcu Świętym
          • Przedszkolaki pamiętają o Ojcu Świętym

          • 16 października 2023 w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona - św. Jana Pawła II. Dzieci z Kolorowego Przedszkola również świętowały ten dzień. Aby wyrazić szacunek naszemu Patronowi, wszyscy przyszli ubrani elegancko. Przygotowane zostały różne aktywności. Najpierw zadaniem dzieci było pokolorowanie sylwetki Papieża oraz wykonanie flagi w papieskich barwach. Następnie obejrzeliśmy bajkę o tym jak „Karol został papieżem” i porozmawialiśmy na temat tej historii. Na zakończenie dnia Pani dyrektor wręczyła wszystkim medale za udział w Dniu Sportu z Patronem. Wspólnym radosnym świętowaniem uczciliśmy pamięć o św. Janie Pawle II.

            Dodała: Anna Pęk

        • Zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
          • Zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

          • Niedziela, 15.10.2023, był to XXIII Dzień Papieski, którego hasłem jest „Cywilizacja życia”. W tym dniu mogliśmy wspierać zdolną młodzież. Pod naszym kościołem pojawili się uczniowie ze szkolnego koła Caritas, którzy kwestowali na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

            Wsparcie finansowe dla zdolnych dzieci oraz młodzieży, to obok poznawania nauczania św. Jana Pawła II, żywy pomnik dla polskiego papieża. Jak co roku, Dniu Papieskiemu towarzyszy zbiórka pieniędzy na edukację i rozwój młodych zdolnych osób z małych miejscowości. Również w ten aspekt pomocowy wpisuje się nasze tegoroczne hasło. Zebrane środki pomagają nowemu pokoleniu uczyć się, studiować i w pełni rozwijać swoje możliwości, aby mieć tę pasję życia.

            Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę zbiórkę. Fundacja to żywy pomnik św. Jana Pawła II, ponieważ on ciągle ewoluuje, z drugiej strony są ci żywi, młodzi ludzie, którzy chłoną papieskie nauczanie. Wymaga to ciągłej troski, dzień po dniu, żeby wszystko sprawnie działało.

            Dziękuję szkolnemu kołu „Caritas” za przeprowadzenie tej akcji i włączenie się w to wielkie dzieło. Dzieci zebrały do puszek 2274,00 zł.

            Dodał: ks. Bogdan Kielar

        • Mega laurki dla Ojca Świętego
          • Mega laurki dla Ojca Świętego

          • 16.10.2023, w Dniu Patrona Szkoły, uczniowie klas I-III przygotowywali dla św. Jana Pawła II mega laurki. Wyrazili w ten sposób swoje przywiązanie i szacunek dla Ojca św. i pokazali, że zajmuje On szczególne miejsce w naszych sercach. Swoje piękne dzieła zaprezentowali podczas podsumowania uroczystości Dnia Patrona.

        • Szkolny Turniej Wiedzy o św. Janie Pawle II
          • Szkolny Turniej Wiedzy o św. Janie Pawle II

          • Konkursy Wiedzy o św. Janie Pawle II wpisały się już na dobre w tradycję obchodów Dnia Patrona w naszej szkole. W dniu 16 października trzyosobowe drużyny z klas IV – VIII zmierzyły się z trudnymi zadaniami, rywalizując o jak najlepsze miejsca. Koledzy i koleżanki z poszczególnych klas mocno trzymali kciuki za swoje drużyny i je dopingowali. W komisji konkursowej pracowały: pani wicedyrektor Beata Boczar i pani Justyna Barć, które oceniały poszczególne zadania i przyznawały punkty-cukierki za poprawne odpowiedzi. Zadania, które przygotowały panie Kinga Bardowska i Lucyna Nogaj okazały się niełatwe. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat życia Karola Wojtyły, od dnia narodzin do wyboru na Papieża, znajomością dat i faktów, nazwisk współpracowników św. Jana Pawła II oraz rozpoznawaniem charakterystycznych miejsc, które odwiedził. Zadania były zróżnicowane pod względem trudności i formy. Uczniowie układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę z hasłem, wyszukiwali w wykreślance ukryte nazwiska, układali tytuły filmów z rozsypanek wyrazowych, losowali pytania. Drużyny wykazały się bardzo bogatą wiedzą, poziom był wyrównany i nie obeszło się bez dogrywki. Po emocjonującej rozgrywce Jury wyłoniło drużynę zwycięską. Zwyciężył zespół z klasy piątej w składzie: Julia Barud, Lena Klara i Katarzyna Turek. Wyróżnienie zdobyła drużyna z klasy ósmej, którą reprezentowały: Kornelia Bek, Julia Kozaki Klaudia Rajchel. Nagrodzeni uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Agnieszki Groblewskiej pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy wiedzy i dziękujemy, że poświęcili swój czas na wzbogacenie swoich wiadomości o Patronie naszej szkoły.

            Dodały: Kinga Bardowska i Lucyna Nogaj

          • XXIII Dzień Papieski - Jan Paweł II. Cywilizacja Życia

          • Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego zgłębiamy nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku dzień ten obchodzony jest już po raz 23 pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

            Wydarzeniu towarzyszy przykościelna i publiczna zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

        • Klasy 1-3 w kinie Helios
          • Klasy 1-3 w kinie Helios

          • Dnia 12 października 2023 roku uczniowie klas 1-3 pojechali do kina Helios w Krośnie na film pt. „O psie, który jeździł koleją”. Film jest ekranizacją czytanej przez kolejne pokolenia Polaków lektury szkolnej. Opowiada o wielkiej przyjaźni człowieka i psa, a fabuła filmu została wzbogacona o wątek dramatyczny, poważną chorobę bohaterki Zuzi. Historia psa Lampo została uwspółcześniona i wzbogacona o dzisiejsze konteksty. Film bardzo nam się podobał. Dostarczył wszystkim uczestnikom seansu filmowego niezapomnianych wzruszeń. Zachęcamy wszystkie dzieci do odwiedzenia szkolnej biblioteki i przeczytania tej fascynującej lektury.

            Dodały: nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Jakubowicz, chór szkolny pod batutą pani Beaty Dębiec oraz uczniowie korzystający ze świetlicy przygotowani przez panią Lucynę Nogaj. Podczas akademii zaprezentowano dokonania Komisji Edukacji Narodowej w związku z przypadającą w tym roku 250. rocznicą jej powstania. Nie zabrakło również okolicznościowych wierszy, piosenek oraz humorystycznych scenek z życia szkoły. Ponadto świetliki przygotowały mega laurkę z życzeniami. A wszystko po to, by wyrazić wdzięczność wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie i trud wkładany w przekazywanie wiedzy i wychowanie młodego pokolenia.

            Do podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły dołączył się również Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Kamilowi Kasperkowiczowi oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Sylwii Przybylskiej za życzenia, gratulacje, piękne kwiaty i upominki.

            Dodała: Agnieszka Groblewska

        • Komisja Edukacji Narodowej 1773 - 2023
          • Komisja Edukacji Narodowej 1773 - 2023

          • W tym roku, 14 października obchodzimy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, a właściwie Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającą która została powołana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Była to pierwsza w Europie państwowa władza oświatowa, która głosiła, że zadaniem szkoły jest wychowanie dobrych i pożytecznych obywateli.

            W Rzeczypospolitej Obojga Narodów Komisja Edukacji Narodowej pełniła funkcję centralnego organu władzy oświatowej, zależnego tylko od króla i Sejmu. Dzięki Komisji Edukacji Narodowej udało się m.in. dokonać reformy szkolnictwa, opracować nowe programy nauczania w duchu umiarkowanego oświecenia, stworzyć od podstaw system szkół średnich, utworzyć seminaria skierowane dla nauczycieli i stworzyć nowatorskie podręczniki szkolne. Zaczęto też nauczać w języku polskim.

            W rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

            Źródło: Jedynka Polskie Radio
            Plakat autorstwa uczniów I LO w Przemyślu

        • Dary jesieni
          • Dary jesieni

          • Klasa III zrealizowała dwa kolejne zadania w ramach projektu „Klasa w terenie”. Polegały one na znalezieniu darów jesieni, a następnie przygotowaniu z nich prac plastyczno-technicznych. I tak oto powstały piękne korale, bransoletki i pierścionki z jarzębiny, które dziewczynki chętnie założyły, a chłopcy podarowali swoim mamom i babciom. Uzbierane natomiast liście posłużyły do zrobienia wymarzonych fryzur. Wyszło bardzo barwnie i zabawnie :)

            Dodała: Natalia Penar

        • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

          • Po kampanii wyborczej nadszedł ten dzień! 28 września 2023 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024.

            W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele. którzy oddawali głos na jednego z 13 kandydatów na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania.

            Po przeliczeniu wszystkich głosów ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco:

            Przewodniczący: Kamil Kasperkowicz

            Zastępca przewodniczącego: Kornelia Bek

            Członkowie: Anna Wojtuń, Zofia Wojtuń, Zofia Krukar, Kacper Gazda

            Następnie podczas zebrania nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania opiekunem SU na rok szkolny 2023/2024 została wybrana pani Natalia Penar.

            Gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w pracy w nowym roku szkolnym!

            Dodała: Natalia Penar

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          • Dnia 10 października 2023 tegoroczni pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie w obecności pani dyrektor Agnieszki Groblewskiej, wychowawczyni Kingi Bardowskiej, Rodziców, uczennicy klasy VIII oraz Pocztu Sztandarowego. Uczniowie dzielnie i wytrwale przygotowywali się do tej uroczystości. Od samego rana panowała wśród pierwszaków odświętna atmosfera. W strojach galowych, na tle patriotycznych barw stanowiących dekorację sceny, uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Dzieci bardzo przejęte swoją rolą pięknie recytowały wiersze o różnorodnej tematyce. Zaprezentowały swoje talenty wokalne i aktorskie udowadniając tym samym, że są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

            Następnie w podniosłej atmosferze, przy Sztandarze Szkoły, po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Na koniec pani Dyrektor skierowała do dzieci słowa pochwały za występ, zachęciła do wytrwałej pracy i życzyła wielu sukcesów w szkolnej edukacji.

            Po złożeniu ślubowania uczniowie wraz z rodzicami udali się pod Kącik Patrona, gdzie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

            Pamiątkowe zdjęcia wykonane profesjonalnie przez panią fotograf i wręczenie upominków przygotowanych przez rodziców zakończyło to uroczyste spotkanie.

            Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce, a do Rodziców kierujemy słowa podziękowania i życzymy wielu radości i dumy z osiągnięć dzieci.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Przedszkolaki świętują Dzień Sportu z Patronem
          • Przedszkolaki świętują Dzień Sportu z Patronem

          • We wrześniu przedszkolaki z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego chcąc upamiętnić postać św. Jana Pawła II  wzięły udział w Dniu Sportu z Patronem.

            Dzieci spotkały się na boisku szkolnym i przy placu zabaw, aby pokonać wyznaczoną trasę i przygotowane przeszkody. Wszyscy dzielnie się spisali,  każdy przedszkolak biegł na miarę swoich możliwości. Najważniejsza była radość i dobra zabawa.

        • Prace plastyczno-techniczne z darów natury
          • Prace plastyczno-techniczne z darów natury

          • Drugoklasiści meldują wykonanie drugiego zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. Tym razem celem naszego działania było wykonanie prac plastycznych lub technicznych z materiału przyrodniczego. Uczniowie znakomicie wykonali zadanie. Powstały piękne portrety Pani Jesieni, wazony pełne kolorowych liści i ludziki z szyszek. Naszą klasę ozdobiły różne zwierzątka, skrzaty i ludziki – piłkarze! Własnoręcznie zrobione zabawki sprawiły dzieciom wiele radości.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • III miejsce chłopców w turnieju piłki nożnej
          • III miejsce chłopców w turnieju piłki nożnej

          • W dniu 6 października 2023 roku na stadionie sportowym w Rymanowie odbyły się VI „Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów". W zawodach uczestniczyli chłopcy z rocznika 2011 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Mikołaj Kielar, Mikołaj Gazda, Michał Wilusz, Franciszek Buczek, Krystian Penar, Olaf Szot, Mikołaj Krukar i Filip Michalak. W turnieju nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując III miejsce.

            Wszystkim zawodnikom dziękujemy i gratulujemy wysokiego wyniku.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz

        • Podziękowania z Pałacu Buckingham
          • Podziękowania z Pałacu Buckingham

          • W zeszłym roku szkolnym nasi uczniowie przygotowywali kartki gratulacyjne dla Króla Karola i Królowej Kamili z okazji Ich Koronacji. Te piękne kartki zostały wysłane do Londynu i w ostatnim czasie otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham. To była bardzo miła wiadomość!

        • Co słychać u Świetlików?
          • Co słychać u świetlików?

          • Po wakacyjnej przerwie w naszej świetlicy zagościł gwar i zabawa! Pierwsze dni pobytu w świetlicy były czasem spędzonym na zabawach adaptacyjnych i integracyjnych. Dzieci wraz z nauczycielami wypracowały Regulamin Świetlicy, który powiesiliśmy na gazetce. Podczas zajęć rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, poznawaliśmy przepisy ruchu drogowego, zasady kulturalnego zachowania i wzajemnej życzliwości na podstawie wiersza J. Brzechwy „Kwoka”. Powitaliśmy Panią Jesień. Ważnym elementem naszych spotkań były różnorodne zajęcia artystyczne. Świetliki bardzo chętnie wykonywały prace plastyczne i techniczne, które ozdobiły naszą salę. Ciekawą formą spędzania czasu z rówieśnikami były zajęcia ruchowe, wspólne zabawy w kącikach zainteresowań i gry stolikowe.

            Świetlica jest radosnym miejscem zabawy i spotkań z rówieśnikami.

            Dodała: Lucyna Nogaj

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Polak ma essę”

          • W tym roku szkolnym uczniowie klas VI-VIII będą realizowali zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę”. Głównym założeniem projektu jest utrwalenie zdobytej wiedzy z języka polskiego i historii, nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę, integracja zespołu klasowego, rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

        • Chłopcy rządzą!
          • Chłopcy rządzą!

          • 2 października był zdecydowanie w naszej szkole dniem chłopców. Uczciliśmy ich święto poprzez założenie krawata, muszki, kapelusza lub kamizelki. Poza tym dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego złożyły chłopcom życzenia i poczęstowały ich cukierkami. Każdy z chłopców klas starszych wylosował również dla siebie bon uprawniający do jakiegoś przywileju np. podpowiedzi nauczyciela na sprawdzianie, czy prowadzeniu rozgrzewki na lekcji wychowania fizycznego. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą przebieraną zabawę bardzo dziękujemy, a chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

            Dodała: Natalia Penar

        • Dzień Chłopaka w klasie VI
          • Dzień Chłopaka w klasie VI

          • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych w ich życiu uroczystościach. Dla społeczności szkolnej, a przede wszystkim klasowej takim wyjątkowym wydarzeniem jest  Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w  klasie VI chłopców czekała niespodzianka. Już na wejściu do klasy usłyszeli głośne sto lat, następnie dziewczynki złożyły chłopcom życzenia  i wręczyły upominki. Wspólną integrację klasa VI rozpoczęła od zabawy w głuchy telefon. Były również kalambury, quiz sprawdzający wiedzę uczniów o markach samochodów i zabawa ze znikającymi krzesłami, która przy dźwiękach piosenki „Chłopaki nie płaczą” wyłoniła króla wśród świętujących chłopców. Nie brakło także w tym dniu wspólnych zdjęć i słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Na koniec chłopcy otrzymali breloczek i certyfikat odlotowego chłopaka  podpisany przez komisję składającą się z dziewczynek i wychowawczyni.

            Dodała: Justyna Barć

        • Chłopcy z III klasy mają supermoce!
          • Chłopcy z klasy III mają supermoce!

          • W poniedziałek 2 października świętowaliśmy w III klasie Dzień Chłopaka. Z tej okazji mieliśmy kilka atrakcji. Dziewczynki sprawdzały, jakie supermoce mają nasi chłopcy. Okazało się, że jest ich wiele, bo potrafią oni między innymi w określonym czasie wypowiedzieć kilka słów w języku angielskim, szybko wykonać w pamięci zadane przez dziewczynki działanie matematyczne, czy w jednej ręce utrzymać przez 10 sekund najcięższy plecak w klasie! Po skończonej zabawie mieliśmy dodatkową niespodziankę: pizzę ufundowaną przez naszych kochanych rodziców. Bardzo dziękujemy, a naszym chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego, co najlepsze!

            Dodała: Natalia Penar

        • Dzień Chłopaka w klasie II
          • Dzień Chłopaka w klasie II

          • W czwartek, 28 września obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka. Na początku zajęć dziewczynki złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia i przekazały drobne upominki ufundowane przez Rodziców. W tym dniu nie zabrakło również słodkości dla wszystkich dzieci. Natomiast w poniedziałek, 2 października, przyłączyliśmy się do akcji Samorządu Uczniowskiego i wszyscy uczniowie przyozdobili swoje ubrania kapeluszami, muszkami i kolorowymi papierowymi krawacikami.

            Dziękujemy Klasowej Radzie Rodziców za ufundowanie upominków dla dzieci.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym

          • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzinnym, ale też w życiu przedszkolnym.

            W dniu 30 września – w Święto Chłopaków, wszystkie dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki oraz złożyły miłe życzenia. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Dzień Chłopaka w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Chłopaka w punkcie przedszkolnym

          • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
            Witamy serdecznie chłopaka każdego.
            Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
            Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

            Jak każdego roku 30 września obchodzimy w naszym przedszkolu Święto Chłopców. Dla nich wszystkie koleżanki i panie zaśpiewały „Sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły upominki. Każdy chłopak biorąc udział w konkurencjach udowodnił, że zasługuje na tytuł „Superbohatera”. Wszyscy dzielnie pokonywali przygotowane zadania, tory przeszkód, wyróżnili się wspaniałą spostrzegawczością i zręcznością w celowaniu do koła. Okazali się również wspaniałymi rajdowcami precyzyjnie pokonując  przygotowany tor wyścigowy. Na koniec za uczestnictwo w zabawach i konkurencjach, wszyscy chłopcy otrzymali dyplomy i wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Wrześniowe urodzinki
          • Wrześniowe urodzinki

          • 29.09.2023  po raz pierwszy w tym roku dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły swoje urodzinki. Kornelia, Natalia, Liliana i Kornel ukończyli 3 latka i z tej okazji tradycyjnie odśpiewano dla nich „Sto lat” oraz zaproszono do wspólnej urodzinowej zabawy z chustą animacyjną. Wszystkim wspaniałym jubilatom życzymy dużo zdrówka, by każdy dzień był szczęśliwy i wypełniony radością i uśmiechem.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Eko zabawki drugoklasistów
          • Eko zabawki drugoklasistów

          • Dzieci z klasy2 na zajęciach technicznych wykonały pudełkowe akwaria i śmieciowe potworki. Do zrobienia tych pomysłowych i oryginalnych zabawek wykorzystały kartonowe pudełka, rolki, sznurki, plastikowe butelki, folię aluminiową, stare reklamówki. Podczas indywidualnej i grupowej pracy uczniowie zastosowali różne rozwiązania techniczne związane z konstruowaniem, łączeniem elementów i własnościami różnych materiałów. Wystarczyło trochę fantazji i pracy, aby powstały piękne i niepowtarzalne Eko zabawki, które stały się ozdobą naszej klasy. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także uczyły się współpracy i dbania o środowisko.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • VIII Biegi Przełajowe im. św. Jana Pawła II
          • VIII Biegi Przełajowe im. św. Jana Pawła II

          • 27 września 2023 roku w pięknej scenerii parku przy Dworze Ostoia w Klimkówce odbyły się już VIII Biegi Przełajowe im. św. Jana Pawła II. Uczniowie klas 1-8 rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Celem biegów było upamiętnienie naszego Patrona, a także promocja aktywności fizycznej i dbałość o własne zdrowie.

            Najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych okazali się:

            Kategoria dziewczynki klas 1-2:

            I miejsce – Nikola Rymar

            II miejsce – Lena Nycz

            III miejsce – Wiktoria Walus

            Kategoria chłopcy klas 1-2:

            I miejsce – Marek Słota

            II miejsce – Jakub Penar

            III miejsce – Antoni Karczmarski

            Kategoria dziewczynki klas 3-4:

            I miejsce – Julia Litwin

            II miejsce – Maria Nycz

            III miejsce – Amelia Ostoia-Tomaszewska

            Kategoria chłopcy klas 3-4:

            I miejsce – Filip Szajna

            II miejsce – Miłosz Litwin

            III miejsce – Jan Borek

            Kategoria dziewczyny klas 5-6:

            I miejsce – Laura Kubas

            II miejsce – Julia Kamila Nycz

            III miejsce – Lena Klara

            Kategoria chłopcy klas 5-6:

            I miejsce – Filip Michalak

            II miejsce – Krystian Penar

            III miejsce – Michał Wilusz

            Kategoria dziewczyny klas 7-8:

            I miejsce – Oliwia Wójcik

            II miejsce – Anna Wojtuń

            III miejsce – Zofia Krukar

            Kategoria chłopcy klas 7-8:

            I miejsce – Kamil Kasperkowicz

            II miejsce – Kacper Gazda

            III miejsce – Piotr Ryba

            Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Ostoia-Tomaszewskiej za gościnność i możliwość organizacji biegów w pięknym parku, a panu Marcinowi Przybylskiemu bardzo serdecznie dziękujemy za ufundowanie uczniom poczęstunku - arbuzów, jabłek i wody mineralnej.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz

        • Z wizytą w Regionalnym Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach
          • Z wizytą w Regionalnym Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach

          • W dniu 28 września br. uczniowie klasy 5 i 6 wybrali się, korzystając z pięknej pogody, na wycieczkę do Regionalnego Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły w Pastwiskach wędrować śladami Patrona szkoły. Naszym przewodnikiem po muzeum była pani Małgorzata Kosiarska, która przyjęła nas bardzo serdecznie i urzekła piękną i wzruszającą opowieścią o Kardynale Wojtyle, Jego miłości do pięknych beskidzkich krajobrazów i do ludzi.

            Najpierw obejrzeliśmy film o św. Janie Pawle II, następnie podziwialiśmy pamiątki rodzinne Stefana Kosiarskiego, bliskiego przyjaciela przyszłego Papieża: zdjęcia z pobytu w Watykanie, listy, różaniec poświęcony przez Ojca Świętego i inne. Wśród zgromadzonych  eksponatów zobaczyliśmy również kopie dokumentów, a także cenne przedmioty będące dziś relikwiami, m.in: buty Ojca Świętego, krzesełko turystyczne z wypraw do Rudawki Rymanowskiej, namiot z wędrówek górskich. Dzieci zwiedziły też Izbę Pamięci Por. Frantiska Geislera. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Udaliśmy się również do Rudawki Rymanowskiej pod Ścianę Olzy nad Wisłokiem. Wróciliśmy do domu radośni i szczęśliwi, pełni niezapomnianych wrażeń. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Agata Barzyk, pan Krzysztof Telega oraz pan Jacek Gierlach.

            Dodała; Agata Barzyk

        • Twoje pieniądze
          • Twoje pieniądze

          • 25 września 2023 uczniowie klasy VI wzięli udział w lekcji online przeprowadzonej w ramach projektu edukacyjnego BAKCYL – jednego z największych programów edukacji finansowej w Europie „Bankowcy dla Edukacji". Celem programu BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

            Jedną z form realizacji programu są lekcje dostosowane do podstawy programowej w szkole podstawowej uczące podstawowych zasad prawidłowego budżetowania i wprowadzające uczniów w świat codziennych finansów osobistych.

            Zajęcia zatytułowane „Twoje pieniądze" dotyczyły historii pieniądza, budżetu, dochodów, wydatków stałych, zmiennych i opcjonalnych oraz funduszu bezpieczeństwa. Uczestnicy przekonali się, że oszczędzanie warto planować, a dzięki systematycznym oszczędnościom możemy zrealizować duży zakup lub inwestycję, czuć się bezpieczniej i swobodniej planować przyszłość. Zajęcia pomogły w poszerzaniu wiedzy finansowej uczniów, wprowadziły w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.

            Dodała: Justyna Barć

          • Projekt Edukacyjny Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży „Bakcyl”

          • W tym roku szkolnym uczniowie klas VI-VIII biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL”, którego organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Finansów. Celem projektu jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

        • Świętujemy Europejski Dzień Języków
          • Świętujemy Europejski Dzień Języków

          • Jak co roku w związku z obchodzonym 26 września Europejskim Dniem Języków nasza szkoła podjęła różnorodne działania, by włączyć się w świętowanie tego dnia. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej podczas zajęć języka angielskiego grali w ciekawe gry karciane i planszowe. Poza tym każda klasa ubrała się w tym dniu w barwy wybranego kraju europejskiego przynosząc ze sobą gadżety charakterystyczne dla danego państwa. Nie zabrakło flag, również tych namalowanych na rękach czy policzkach. Na długiej przerwie zatańczyliśmy „Belgijkę”, a także skanując przygotowane kody QR mieliśmy możliwość wysłuchania, jak brzmią poszczególne języki europejskie. A wszystko po to, żeby jeszcze bardziej uświadomić sobie, że znajomość języków obcych jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas.

            Dodały: Małgorzata Czelny, Natalia Penar