• Akcja „Szkoła pamięta” w oddziale przedszkolnym
          • Akcja „Szkoła pamięta” w oddziale przedszkolnym

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji i Nauki. Specjalnie zajęcia zorganizowaliśmy przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Odwiedziliśmy miejsca pamięci i poznaliśmy związane z nimi historie. Zapaliliśmy symboliczne znicze na miejscowym cmentarzu oraz przy obelisku upamiętniającym pamięć rodaków walczących i poległych za wolność Ojczyzny.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Akcja „Szkoła pamięta” w klasie 3
          • Akcja „Szkoła pamięta” w klasie 3

          • Klasa trzecia włączyła się do akcji zorganizowanej przez MEiN „Szkoła Pamięta”. Działania rozpoczęliśmy od wykonania prac plastycznych związanych ze Świętem Zmarłych. Prace te przedstawiały zwyczaje i symbole tych świąt. Następnie zostały one wywieszone na gazetce tematycznej.

            Kolejnym etapem akcji było przedstawienie ważnych postaci dla historii Polski m.in. Józefa Piłsudskiego, którego portret wywieszony został na tablicy. Dzieci poznały również miejsca pamięci narodowej m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oglądając prezentację i planszę przypiętą do tablicy oraz postać naszego rodaka papieża św. Jana Pawła II.

            Tego samego dnia udaliśmy się pod pomnik obok szkoły zapalając znicz, a następnie wyruszyliśmy na cmentarz. Uczciliśmy pamięć rodaków walczących i poległych za wolność Ojczyzny podczas I Wojny Światowej. Po chwili zadumy i modlitwy dzieci udały się zapalić znicze na grobach swoich bliskich.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Porządkujemy groby
          • Porządkujemy groby

          • Uczniowie klasy VI przyłączyli się do  akcji MEiN „Szkoła Pamięta” i wraz z wychowawczynią udali się na cmentarz parafialny, by uporządkować groby osób zasłużonych dla Klimkówki oraz tych, którzy oddali życie walcząc o wolność Polski. Uczniowie pamiętali także o grobach ludzi, których mogił już nikt nie odwiedza. Pracą swoją uczcili ich pamięć. Chwila zadumy i modlitwy były cenną lekcją dla młodych ludzi. Warto również podkreślić wielkie zaangażowanie uczniów.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz

            #szkolapamieta

        • Święto pieczonego ziemniaka w punkcie przedszkolnym
          • Święto pieczonego ziemniaka w punkcie przedszkolnym

          • "Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy
            I do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

            Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dzieci z punktu przedszkolnego wyruszyły dzielnie do Dworu Ostoia, by wspólnie obchodzić „Święto pieczonego ziemniaka”. Wszystkie dzieci miały możliwość wykazania się sprawnością w zbieraniu ziemniaków, szybkością w slalomie, zwinnością w noszeniu ziemniaka na łyżce. Nie zabrakło również wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych w kole oraz na placu zabaw. Dodatkowo przedszkolaki stworzyły swoje jesienne kompozycje w ramkach. Uwieńczeniem wspólnego pobytu w parku była uczta z pieczonych ziemniaków. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Spotkanie z pszczelarzem
          • Spotkanie z pszczelarzem

          • 28.10.2022r. gościliśmy w punkcie przedszkolnym wyjątkowego gościa – pszczelarza pana Stanisława Józefowicza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych przez pana Stanisława warsztatach, dzięki którym zdobyły wiedzę o pszczołach i ich roli w środowisku naturalnym. Miały okazję zobaczyć narzędzia pszczelarskie i strój pszczelarza, a chętni również mogli wcielić się w pszczelarza zakładając specjalny dziecięcy kostium. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja miodu. Bardzo dziękujemy panu Stanisławowi za przybycie i zapraszamy ponownie do naszego przedszkola.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Miłośnicy pluszaków
          • Miłośnicy pluszaków

          • 28 października obchodzimy nietypowe święto – Dzień Miłośników Pluszaków. Również dzieci z punktu przedszkolnego nie zapomniały w tym dniu przynieść swoje pluszowe maskotki, z którymi mogły pobawić się podczas obecności w przedszkolu. Wspólnie z wybranymi maskotkami, dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych, zabawach tanecznych oraz miały możliwość zaprezentowania i opisania pluszaka kolegom i koleżankom. Pluszowa maskotka to zabawka ale także przyjaciel w trudnych chwilach nie tylko lubiany przez dzieci ale również przez dorosłych.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Urodzinki Kajetana
          • Urodzinki Kajetana

          • W punkcie przedszkolnym obchodziliśmy pierwsze w tym roku urodziny. Cztery lata w tym miesiącu kończył Kajtuś i specjalnie dla niego po zdmuchnięciu wszystkich świeczek na torcie, dzieci odśpiewały gromkie „Sto lat”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, wspólnych zdjęć w fotobudce oraz symbolicznego prezentu. Życzymy naszemu Kajtusiowi dużo zdrówka i zawsze uśmiechu na twarzy.

            Dodała: Joanna Krukar

        • 25 - lecie nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II
          • 25-lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II

          • 25 października 2022 odbyła się w naszej szkole uroczystość 25-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II. W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej jubileuszu uczestniczyli zaproszeni goście: Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pan Mirosław Mańkowski, Wicestarosta Krośnieński pan Andrzej Guzik, Burmistrz Gminy Rymanów pan Wojciech Farbaniec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie pan Andrzej Pitrus, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie i Sołtys Klimkówki pan Kazimierz Kielar, Radny Rady Miejskiej w Rymanowie pan Krzysztof Buczek, Sekretarz Gminy Rymanów pan Marek Penar, Wicedziekan Dekanatu Rymanów ks. Bogdan Nitka, Proboszcz Parafii Klimkówka ks. Bogdan Kielar, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich pani Beata Węgrzyn, dyrektorzy szkół i placówek oraz instytucji z terenu Gminy Rymanów, przedstawiciele organizacji działających na terenie Klimkówki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

            Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. koncelebrowanej przez ks. dziekana Bogdana Nitkę i ks. proboszcza Bogdana Kielara, a następnie odbyło się spotkanie w szkole na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Groblewska, która powitała wszystkich zaproszonych gości i przedstawiła najważniejsze inicjatywy podejmowane przez szkołę dla upamiętnienia św. Jana Pawła II w okresie 25 lat. Wśród najważniejszych z nich były m.in. obchody Dnia Patrona, konkursy, rywalizacje sportowe, spotkania z przyjaciółmi Ojca św., zbiorki charytatywne, spotkania z Ojcem św. podczas pielgrzymek do Polski i w Rzymie czy spotkania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej.

            Kolejnym punktem programu był wspaniały i wzruszający spektakl teatralny pt. „Ze św. Janem Pawłem II przez życie” przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem pani Joanny Krukar, pani Natalii Penar i pani Beaty Dębiec. Młodzi artyści przede wszystkim za pomocą ruchu, tańca i gestów przedstawili najważniejsze momenty z życia naszego Patrona, który pozostawił nie tylko trwałe ślady w życiu Kościoła, ale miał także wielki wpływ na losy świata i Polski. Występowi piątoklasistów towarzyszyła schola i chór szkolny.

            Następnie wręczone zostały nagrody książkowe i dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie oraz medale i dyplomy zwycięzcom VII Biegu Przełajowego im. św. Jana Pawła II.

            Głos zabrali również zaproszeni goście: pan Mirosław Mańkowski, który przekazał życzenia i gratulacje od Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch oraz pan Andrzej Guzik, pan Wojciech Farbaniec, pan Andrzej Pitrus i pani Zuzanna Wojtoń.

            Dziękujemy wszystkim gościom z obecność i uświetnienie naszej uroczystości oraz za przekazane upominki, a nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w organizację naszego Święta.

        • Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej w Warze
          • Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej w Warze

          • 20 października 2022 roku dyrektor szkoły Agnieszka Groblewska i emerytowany dyrektor Marian Penar wzięli udział w VII Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej, który odbył się w Warze. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. odprawionej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Adama Szala. Następnie po złożeniu kwiatów przy pomniku Ojca św. odbyło się spotkanie w sali gimnastycznej, podczas którego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Warze zaprezentowali piękny program artystyczny.

            Spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia dziedzictwa św. Jana Pawła II oraz budowania współpracy między szkołami oraz nakreślenia planu wspólnych działań na kolejny rok. W Zjeździe wzięli udział przedstawiciele 24 szkół i przedszkoli z terenu naszej archidiecezji.

            Dodała: Agnieszka Groblewska

        • Dzień Sportu z Patronem w przedszkolu
          • Dzień Sportu z Patronem w przedszkolu

          • 17 października 2022 dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Sportu z Patronem. Zarówno młodsze jak i starsze przedszkolaki z wielkim zapałem brały udział w biegach slalomem oraz w biegach z przeszkodami. Ulubioną konkurencją był  wyścig w tunelu, a także zabawy z szarfami. Podczas gry z piłkami, dzieci ćwiczyły umiejętność współpracy w grupie, a także swój refleks oraz szybkość.

            Tym wyjątkowym dniem uczciliśmy pamięć o naszym Patronie – Janie Pawle II, który znany był ze swojego zamiłowania do sportów oraz natury.

            Dodały Grażyna Byra i Natalia Penar

        • Jubileusz szkoły w Łękach Dukielskich
          • Jubileusz szkoły w Łękach Dukielskich

          • 13 października 2022 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Michał Sokołowski, Emilia Sokołowska i Alicja Kubas oraz pani dyrektor Agnieszka Groblewska i pan Jacek Penar wzięli udział w uroczystości XX-lecia nadania szkole w Łękach Dukielskich imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., a następnie podczas spotkania w szkole zaprezentowano piękny program artystyczny poświęcony Patronowi.

            Bardzo dziękujemy pani dyrektor Beacie Węgrzyn za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w uroczystości. Gratulujemy wspaniałego i pięknego jubileuszu! Cieszymy się, że naszym szkołom patronuje św. Jan Paweł II i, że możemy wspólnie świętować tak ważne momenty w życiu naszych szkół.

        • Sukces naszych uczennic w Międzyszkolnym Konkursie - „Patron bliski sercu”
          • Sukces naszych uczennic w Międzyszkolnym Konkursie - „Patron bliski sercu”

          • Uczniowie klas VI- VIII brali udział w Międzyszkolnym Konkursie „Patron bliski sercu”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łękach Dukielskich. Głównym celem konkursu było wzbogacenie wiedzy o patronie szkoły – Wielkim Polaku i świętym naszych czasów. Konkurs składał się z trzech etapów, które zostały przeprowadzone zdalnie na platformie Testportal. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zofia Krukar, Miłosz Rygiel, Wojciech Wilusz – kl. VI, Kornelia Bek, Julia Kozak, Klaudia Rajchel – kl. VII, Julia Hanus, Alicja Kubas, Lena Saferna – kl. VIII. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat życia i działalności św. Jana Pawła II, i aż 7 z nich awansowało do trzeciego etapu konkursu. Poza znajomością książki „Dar i Tajemnica” autorstwa Jana Pawła II, od uczestników III etapu wymagano zapoznanie się z fragmentami książki „Nazywam się Jan Paweł II” i obejrzenie dwóch filmów o życiu Papieża. W konkursie brało udział 39 uczniów z 8 szkół z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego.

            Miło nam poinformować, iż uczennice klasy VII znalazły się w gronie laureatów konkursu. Klaudia Rajchel zdobyła III miejsce, a Kornelia Bek wyróżnienie.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, a Klaudii i Kornelii serdecznie gratulujemy sukcesu.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Wizyta w gospodarstwie państwa Stapińskich
          • Wizyta w gospodarstwie państwa Stapińskich

          • 20 października 2022 dzieci z punktu przedszkolnego udały się z Paniami na pieszą wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa Państwa Stapińskich. Przez całą drogę dzielnie maszerowały trzymając się naszego przedszkolnego węża i śpiewając poznane dotąd w przedszkolu polskie i angielskie piosenki. Na miejscu miały okazję nie tylko zobaczyć króliki, konia i kucyka, ale także mogły się na nim przejechać! W pięknej jesiennej scenerii i przy słonecznej pogodzie mogliśmy pobawić się i pobiegać, a nawet nakarmić kucyka jabłkami. Serdecznie dziękujemy Państwu Stapińskim za miłe przyjęcie i obiecujemy, że chętnie odwiedzimy gospodarstwo ponownie :)

            Dodała: Natalia Penar

        • Święto pieczonego ziemniaka w oddziale przedszkolnym
          • Święto pieczonego ziemniaka w oddziale przedszkolnym

          • W dniu 18 października 2022 roku, już po raz kolejny udaliśmy się do gospodarstwa państwa Bożeny i Grzegorza Stapińskich, rodziców jednego z przedszkolaków. Takie aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, bardzo spodobało się naszym podopiecznym. Dzieci mogły korzystać  tam z wielu atrakcji takich jak gry w piłkę, zabawy w piaskownicy, zrywanie jabłek itp. Jedną z atrakcji  było ognisko, w którym piekliśmy przepyszne ziemniaczki.

            Największą przyjemność sprawiło dzieciom dokarmianie koników oraz królików specjalnie przniesionymi jabłkami oraz marchewkami. Mieliśmy możliwość pobawić się oraz pogłaskać te niezwykle przyjazne zwierzątka.

            Jazda na koniu wzbudziła największy entuzjazm wśród przedszkolaków. Każdy  z chęcią wskakiwał w siodło, zapozował do zdjęcia po czym przejechał kilka okrążeń. Po tak intensywnych przygodach na dzieci czekał słodki poczęstunek. Mama Mikołaja przygotowała przepyszne gofry z domowej roboty dżemem oraz inne słodycze i napoje.

            Bardzo dziękujemy pani Bożenie oraz panu Grzegorzowi  za tak serdeczne przyjęcie, oraz poświęcony czas. Dzieci z pewnością będą długo wspominać ten dzień.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły
          • Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły

          • Dnia 17 października 2022 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły - św. Janie Pawle II. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II.

            W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 uczniów będących reprezentantami klas IV- VIII. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I: klasy IV-V i kategoria II: klasy VI-VIII. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Kinga Bardowska i p. Lucyna Nogaj.

            Najlepsze wyniki osiągnęli:

            Kategoria I:

            1 miejsce: Mikołaj Kielar – kl. IV

            2 miejsce: Filip Michalak – kl. V

            3 miejsce: Katarzyna Turek – kl. IV, Franciszek Buczek – kl. V

            Kategoria II:

            1 miejsce: Kornelia Bek – kl. VII

            2 miejsce: Klaudia Rajchel – kl. VII

            3 miejsce: Miłosz Rygiel – kl. VI

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy dużej wiedzy o św. Janie Pawle II.

            Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości 25-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II.

            Dodały: Kinga Bardowska i Lucyna Nogaj

        • VII Biegi Przełajowe im. św. Jana Pawła II
          • VII Biegi Przełajowe im. św. Jana Pawła II

          • W październiku w naszej szkole odbyły się VII Biegi Przełajowe im. św. Jana Pawła II.  Uczniowie klas 1-8 rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Celem biegów było upamiętnienie naszego Patrona, a także promocja aktywności fizycznej i dbałość o własne zdrowie.

            Najlepszymi okazali się:

            Kategoria dziewczynki klas 1-2:

            I miejsce - Nikola Rymar
            II miejsce - Amelia Ostoia-Tomaszewska
            III miejsce - Nina Kasperkowicz

            Kategoria chłopcy klas 1-2:

            I miejsce - Jan Borek
            II miejsce - Miłosz Litwin
            III miejsce - Aleksander Karczmarski

            Kategoria dziewczynki klas 3-4:

            I miejsce - Julia Litwin
            II miejsce - Maria Nycz
            III miejsce - Lena Klara

            Kategoria chłopcy klas 3-4:

            I miejsce - Mikołaj Kielar
            II miejsce - Filip Słota
            III miejsce - Mikołaj Gazda

            Kategoria dziewczyny klas 5-6:

            I miejsce - Oliwia Wójcik
            II miejsce - Laura Kubas
            III miejsce - Julia Kamila Nycz

            Kategoria chłopcy klas 5-6:

            I miejsce - Kacper Gazda
            II miejsce - Franciszek Buczek
            III miejsce - Mikołaj Krukar

            Kategoria dziewczyny klas 7-8:

            I miejsce - Klaudia Barć
            II miejsce - Alicja Kubas
            III miejsce - Milena Penar

            Kategoria chłopcy klas 7-8:

            I miejsce - Bartosz Kielar
            II miejsce - Kamil Kasperkowicz

            III miejsce - Mateusz Ostoia-Tomaszewski

            Gratulujemy!

            Medale i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości 25-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz

        • Lekcja historii inna niż zwykle
          • Lekcja historii inna niż zwykle

          • W zeszłym tygodniu klasa 5 uczestniczyła w nietypowej lekcji historii. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pisania znakami klinowymi. Pismo klinowe stworzone przez Sumerów to jedna z najstarszych form pisma powstała na Bliskim Wschodzie. Nazwa pochodzi od kształtu znaków odciskanych na glinianych tabliczkach za pomocą kawałka trzciny. Uczniowie zamiast gliny użyli plasteliny, a trzcinę zastąpili patyczkiem. Pomocą służyły przygotowane przez nauczyciela „ściągawki”, czyli kartki ze znakami pisma klinowego z tłumaczeniem na litery naszego alfabetu. Uczniowie otrzymali zadanie napisać pismem klinowym swoje imiona lub swoje inicjały.

            W czasie lekcji uczniowie mieli również możliwość ćwiczenia egipskich hieroglifów w interaktywnej zabawie na tablicy multimedialnej. Obejrzeli z dużym zaciekawieniem animację procesu mumifikacji, a następnie podzieleni na dwie drużyny stworzyli własne „klasowe mumie”.

            Śmiechu i radości było co niemiara, a nauka przez zabawę wypadła znakomicie. Uczniowie nie tylko wykazali się dużymi zdolnościami manualnymi, ale również docenili możliwość używania nowoczesnych narzędzi piśmienniczych w XXI wieku.

            Podczas zabawy pisania pismem klinowym klasa 5 korzystała ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

            Dodała: Justyna Barć

            #laboratoriaprzyszlosci

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.
            (B. Cage)

            Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

            Szkoła to nie tylko lekcje, materiał do przerobienia, kartkówki i sprawdziany. Szkoła to także rozmowy, wspólne wycieczki, wspólnie spędzony czas. Szkoła to przede wszystkim ludzie, ci mali i ci duzi, którzy uczą się od siebie nawzajem.

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasę 7 pod kierunkiem wychowawczyni, p. Joanny Wójcik-Kaczor. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie w humorystycznej scence pokazującej jak trudne czasami bywa życie ucznia, gdy musi rano wstać, a wolałby jeszcze poleniuchować. Kolejną częścią występu była „Interwencja w Klimkówce” – nasz reporter przeprowadził rozmowy z uczniami i pracownikami szkoły i na ich podstawie dokonał podsumowania szkolnego życia.

            Na koniec życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły złożyli przedstawiciele Rady Rodziców,  p. Dyrektor, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  oraz uczniowie 7 klasy.

            Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor

        • Dzień Drzewa w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Drzewa w punkcie przedszkolnym

          • 10 października 2022 w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy „Dzień drzewa”.  Na samym początku dzieci wypowiadały się na temat budowy drzew. Dowiedziały się dlaczego drzewa są takie ważne dla życia człowieka i dla całego środowiska. Za pomocą materiałów z kącika przyrodniczego stworzyliśmy grupowo piękne drzewa, a przy stolikach indywidualnie każde dziecko wykonało swoje małe drzewko na pamiątkę.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Pierwszoklasiści poznają Grecję
          • Pierwszoklasiści poznają Grecję

          • Klasa 1 również rozpoczęła swoją przygodę w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i ja”. Uczniowie będą poznawać piękne państwo - Grecję. Wykonali już pierwsze zadanie, w którym poznali najważniejsze informacje na temat tego państwa, czyli hymn, godło i flagę. Każde dziecko wykonało flagę Grecji w formie wyklejanki.

            Celem projektu jest m.in. zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy oraz pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw. W ramach realizacji projektu uczestnicy wybierają jeden dowolny kraj znajdujący się w Europie i wykonują zadania odnosząc się do wybranego państwa.

            Dodała: Anna Pęk

        • Mała fabryka eksperymentów w punkcie przedszkolnym
          • Mała fabryka eksperymentów w punkcie przedszkolnym

          • W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mała fabryka eksperymentów” dzieci z punktu przedszkolnego przeniosły się do zaczarowanego świata nauki. Na pierwszych zajęciach z zainteresowaniem obserwowały reakcje i efekty wykonanego wulkanu i jego erupcji.

            Celem realizowanego projektu jest m.in. rozwijanie u dzieci zainteresowań technicznych i przyrodniczych, kształtowanie logicznego myślenia poprzez łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną, poznawanie zjawisk przyrodniczo – fizycznych oraz rozbudzanie u dzieci pasji poznawania świata i okrywania rządzących nim reguł, poprzez doświadczenia, eksperymenty, pokazy i prowadzenie bezpośrednich obserwacji.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Przedszkolaki poznają Portugalię
          • Przedszkolaki poznają Portugalię

          • Dzieci z punktu przedszkolnego zrealizowały pierwsze z zadań w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, którego celem jest m.in. zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy oraz pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw. W ramach realizacji projektu uczestnicy wybierają jeden dowolny kraj znajdujący się w Europie i wykonują zadania odnosząc się do wybranego państwa.

            Nasze przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi Portugalii. Poznawały symbole tego kraju i stworzyły swoje własne flagi.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych
          • Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych

          • Dnia 13 października 2022 drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych.

            W pięknej scenerii parku w Jedliczu nasi uczniowie biegali rywalizując z 9 zespołami z całego powiatu krośnieńskiego. Dla niektórych z nich był to pierwszy w życiu start w takich zawodach. Wykazali się oni dużym zaangażowaniem i ambicją. Chłopcy biegali w następującym składzie: Kacper Gazda, Mikołaj Gazda, Krystian Penar, Filip Słota, Franciszek Buczek, Michał Wilusz, Mikołaj Krukar i Mikołaj Kielar zajmując V miejsce.

            Gratulujemy wspaniałej sportowej postawy i gratulujemy wysokiego wyniku.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz

        • Otwarcie Rymanowskiego Szlaku Rowerowego i Miasteczka Ruchu Drogowego
          • Otwarcie Rymanowskiego Szlaku Rowerowego i Miasteczka Ruchu Drogowego

          • W imieniu Burmistrza Gminy Rymanów i Prezesa Stowarzyszenia "Nasz Rymanów" serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na otwarcie Rymanowskiego Szlaku Rowerowego oraz Miasteczka Ruchu Drogowego, które odbędzie się 15.10.2022 o godz. 10.00 w parku w Rymanowie.

            Szczegóły na plakacie.

        • Wszystkie cegiełki sprzedane!
          • Wszystkie cegiełki sprzedane!

          • Samorząd Uczniowski zakończył trwającą kilka tygodni w naszej szkole akcję „Szkoło Pomóż i Ty”. Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni. Jej celem była pomoc 9-letniej Patrycji Raś, która urodziła się z wieloma chorobami wrodzonymi. Najważniejsze w tym momencie są dla Patrycji intensywna rehabilitacja, terapie oraz zakup niezbędnego sprzętu: ortez i gorsetu. Niestety wszystko to jest bardzo kosztowne. Dzięki sprzedanym wśród uczniów i nauczycieli cegiełkom – kalendarzykom i mini-ściągom udało się nam zebrać 411, 80 zł.

            Dziękujemy wszystkim, którzy okazali otwarte serca i przyczynili się do pomocy Patrycji.

            Dodała: Natalia Penar

        • A ty tańcz, tańcz, tańcz …
          • A ty tańcz, tańcz, tańcz …

          • 11 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów klas 4 -8. Zarząd samorządu zadbał o oprawę muzyczną i prowadzenie zabawy. Wszyscy świetnie się bawili i z ochotą brali udział w zaproponowanych aktywnościach. Największą radość bez wątpienia sprawiło wszystkim wspólne tańczenie belgijki, kowbojki, makareny, czy kaczuszek :). Uczniom dziękujemy za świetną zabawę, a opiekunom za dbanie o spokój i porządek podczas dyskoteki.

            Dodała: Natalia Penar

        • Spotkanie dzieci z klas 1 - 3 ze strażnikiem leśnym
          • Spotkanie dzieci z klas 1 - 3 ze strażnikiem leśnym

          • Co roku 10 października obchodzimy Święto Drzewa. To dobra okazja, aby porozmawiać z uczniami o przyrodzie i ekologii. Dzieci z klas 1-3 spotkały się w tym dniu z niezwykłym gościem: panem Tadeuszem Łuszczem, który jest strażnikiem leśnym w Nadleśnictwie Rymanów i dziadziem naszej uczennicy Mai. Głównym celem spotkania było zapoznanie najmłodszych uczniów ze specyfiką zawodu pracy strażnika lasu i uwrażliwienie na ochronę otaczającej nas przyrody. Spotkanie było niezwykle interesujące. Pan leśnik opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci wykazały się dużą aktywnością i zadawały mnóstwo pytań, na które wyczerpująco odpowiadał nasz gość. Podczas pogadanki dzieci przypomniały sobie także, jak należy zachowywać się w lesie i w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Spotkanie z panem Tadeuszem Łuszczem było ciekawą lekcją przyrody. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości o lesie i usłyszeli wiele ciekawostek o żyjących w nim zwierzętach. Na koniec spotkania okazało się, że kilkoro dzieci w przyszłości chciałoby iść w ślady naszego gościa i zostać strażnikami lasu. Bardzo dziękujemy panu leśnikowi za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły, miłe spotkanie, piękne upominki i książeczki dla dzieci.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 7 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, tak bardzo przydatnej w matematycznej edukacji i w życiu codziennym.

            Kilka dni wcześniej szkolny korytarz przyozdobiła gazetka promująca obchody XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, W piątek koordynator akcji wraz ze swoimi asystentami - egzaminatorami odwiedzili każdą z klas III – VIII naszej szkoły.

            Klasę II egzaminowano z tabliczki mnożenia w zakresie 30, klasę III w zakresie 50,  a klasy IV – VIII w zakresie 100. Każdy z uczniów wybierał sobie 1 los, na którym trzeba było poprawnie uzupełnić kilka działań sprawdzających umiejętność mnożenia i dzielenia. Następnie Komisja Egzaminacyjna zbierała losy. Poprawność uczniowskich odpowiedzi sprawdzali egzaminatorzy – uczniowie klasy VI, którzy perfekcyjnie opanowali już tabliczkę mnożenia (Zofia Krukar, Julia Ziemiańska i Miłosz Rygiel). Osoby, które zdały bezbłędnie egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskiwały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywały specjalną odznakę z tabliczkową sówką. Świetną znajomością tabliczki mnożenia wykazali się następujący uczniowie naszej szkoły:

            - z klasy II: Aleksander Karczmarski, Miłosz Litwin, Amelia Ostoia- Tomaszewska,

            - z klasy III: Aleksandra Hanus, Martyna Hyla, Adam Krukar, Julia Litwin, Antoni Penar, Dominika Sołtysik, Lena Starościak, Filip Szajna, Bartłomiej Zięba

            - z klasy IV: Mikołaj Gazda, Aleksander Jakubowicz, Lena Klara, Stanisław Penar, Filip Słota, Katarzyna Turek

            - z klasy V: Franciszek Buczek, Julia Dobrowolska, Laura Kubas, Filip Michalak, Julia Nycz, Krystian Penar, Piotr Strzelecki, Maja Uliasz

            - z klasy VI: Paweł Fajkiel, Kacper Gazda,  Zofia Krukar, Gabriela Kuś, Patryk Leśniak, Julia Puchalska,  Miłosz Rygiel, Wojciech Wilusz, Zofia Wojtuń, Oliwia Wójcik, Julia Ziemiańska

            - z klasy VII: Kornelia Bek, Mikołaj Brzęk, Dawid Litwin, Julia Kozak, Szymon Krukar, Nikola Przybylska, Klaudia Rajchel

            - z klasy VIII: Victoria Graboń, Adam Józefowicz, Bartosz Kielar, Maja Kilar, Alicja Kubas, Mateusz Ostoia- Tomaszewski, Lena Saferna, Emilia Sokołowska, Michał Sokołowski, Patrycja Uliasz.

            W myśl hasła ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” udało się nam również przepytać z tabliczki mnożenia kilkunastu nauczycieli i pracowników szkoły. Na koniec akcji wszyscy Eksperci Tabliczki Mnożenia zostali uwiecznieni na pamiątkowych zdjęciach.

            Dodały: Beata Boczar i Edyta Smolak

        • Ludziki z darów jesieni w klasie 1
          • Ludziki z darów jesieni w klasie 1

          • Podsumowaniem cyklu zajęć o jesieni w klasie 1 było wykonanie przez dzieci ludzików z materiałów przyrodniczych. Pierwszoklasiści przynieśli do klasy leśne skarby zebrane podczas spaceru do parku i lasu. Z szyszek i kasztanów dzieci wykonały wiele cudownych rzeczy, a wśród nich znalazły się zwierzątka, śmieszne ludziki i grzybki. Zabawa była wyśmienita, uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Własnoręcznie zrobione zabawki sprawiły dzieciom wiele radości. Z ludzików powstała piękna wystawka, która ozdobiła naszą klasę. Taka zabawa to także świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z dziećmi.

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Jesienne dary
          • Jesienne dary

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego korzystając z pięknej pogody wybrały się do parku na spacer. Oberwaliśmy jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, wraz z nadejściem nowej pory roku – jesieni. Tego dnia pogoda była wyjątkowo piękna. W ciepłych promieniach słońca przedszkolaki rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby. Po powrocie wszystkie znaleziska wykorzystaliśmy do zabawy i nauki. Z kolorowych liści, kasztanów, czerwonej jarzębiny, żołędzi oraz klonowych nosków układaliśmy schematy i diagramy oraz „Kodowaliśmy na dywanie”. Zorganizowaliśmy też jesienny dzień mody – jak w naszej piosence: „Jesienna moda kolorów światu doda, znudził się zielony – modny żółty i czerwony”.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Poznajemy symbole narodowe Niemiec
          • Poznajemy symbole narodowe Niemiec

          • Uczniowie klasy 5 w bieżącym roku szkolnym przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, którego celem jest m.in. zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy oraz pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw. W ramach realizacji projektu uczniowie wybierają jeden dowolny kraj znajdujący się w Europie i wykonują zadania odnosząc się do wybranego państwa.

            Nasi piątoklasiści wybrali Niemcy i za nimi już pierwsze zrealizowane zadanie, dzięki któremu dowiedzieli się gdzie leżą Niemcy, jak wygląda flaga i godło państwowe oraz jak brzmi niemiecki hymn. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wykonali prace plastyczno-techniczne przedstawiające flagę i godło Niemiec, podjęli się również przepisania tekstu hymnu.

            Dodała: Natalia Penar

        • Sukcesy uczniów w biathlonie letnim
          • Sukcesy uczniów w biathlonie letnim

          • W dniu 8 października 2022r. w Lubatowej odbyły się zawody sportowe w biathlonie letnim o Puchar Burmistrza Gminy Iwonicz -Zdrój. W zawodach wzięło udział 56 młodych sportowców. Rywalizowali oni w 6 kategoriach wiekowych szkoły podstawowej. Konkurencja składała się z biegu crossowego i strzelania w pozycji leżącej z karabinka laserowego. Gościem specjalnym zawodów był Łukasz Szczurek – wielokrotny mistrz Polski i uczestnik olimpiad zimowych w biathlonie w Vancouver i Soczi. 

            Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim zawodnikom dziękujemy i  gratulujemy wyników.

            Kategoria kl. III – IV chłopcy (ur. 2012 – 2013)

            II miejsce - Filip Słota
            IV miejsce - Mikołaj Kielar
            V miejsce - Mikołaj Gazda

            Kategoria kl. V – VI dziewczyny (ur. 2010 – 2011)

            II miejsce - Julia Kamila Nycz
            III miejsce - Laura Kubas
            IV  miejsce - Julia Nycz
            V miejsce - Kamila Juź

            Kategoria kl. V – VI chłopcy (ur. 2010 – 2011)

            I miejsce - Kacper Gazda
            II miejsce - Mikołaj Krukar
            III miejsce - Michał Wilusz
            V miejsce - Filip Michalak
            VIII miejsce - Krystian Penar
            IX miejsce - Franciszek Buczek

            Kategoria kl. VII – VIII chłopcy (ur. 2008 – 2009)

            II miejsce - Kamil Kasperkowicz

            Dodał: Jacek Penar

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          • Dnia 7 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Głównymi bohaterami tego uroczystego wydarzenia byli uczniowie klasy pierwszej, którym towarzyszyli Rodzice, Dyrektor Szkoły Agnieszka Groblewska, wychowawczyni Lucyna Nogaj, koleżanki i koledzy ze starszych klas oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

            Na wstępie pierwszoklasiści zostali powitani przez uczennicę klasy VIII Maję Kilar, która zaprosiła ich do Krainy Wiedzy, jaką jest szkoła. Aby zostać jej uczniem, dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami. „Egzamin” pierwszaki zdały znakomicie. Pochwaliły się dużą wiedzą na temat Ojczyzny, symboli narodowych, Patrona szkoły oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Pięknie recytowały wierszyki i śpiewały okolicznościowe piosenki. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył pierwszakom życzenia: samych piątek i szóstek, dużo zdrowia, szczęścia i miłego pobytu w szkole.

            Później głos zabrała Pani Dyrektor, która uznała pierwszaków za godnych przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce.

            W obecności zgromadzonych gości dzieci złożyły akt ślubowania na sztandar szkoły i zostały uroczyście pasowane na uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom i legitymację szkolną, a od Rodziców i wychowawczyni drobne upominki. Pod koniec uroczystości wszyscy udali się do Kącika Patrona, aby w tym szczególnym miejscu wykonać pamiątkowe zdjęcie.

            Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Życzymy pierwszakom piątek i szóstek oraz samych radosnych chwil spędzonych w szkole. Dziękujemy panu Krzysztofowi Teledze za wykonanie pięknych zdjęć z uroczystości i panu Jackowi Gierlachowi za obsługę sprzętu nagłaśniającego, który szkoła zakupiła dzięki programowi „Laboratoria przyszłości”.

            #laboratoriaprzyszlosci

            Dodała: Lucyna Nogaj

        • Zdrowo jemy
          • Zdrowo jemy

          • Jesień to piękna pora roku. Możemy podziwiać zmiany jakie zachodzą w przyrodzie oraz korzystać z darów naszych sadów i ogródków warzywnych. Uczniowie klasy drugiej po zajęciach, na których poznawali zdrowe produkty spożywcze i analizowali piramidę zdrowego żywienia, ochoczo zabrali się do samodzielnego robienia kanapek. Każdy miał  inny pomysł na swoją kanapkę.  Pomidorki, ogórki czy rzodkiewki dzieci kroiły na deseczkach pozyskanych przez nasza szkołę w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Końcowy efekt był nie tylko ładny i kolorowy, ale również bardzo smaczny. Kanapki drugoklasistów miały oczy i piękny uśmiech, a smakowały wybornie.

            #laboratoriaprzyszlosci

            Dodała: Łucja Kilar

        • Jesienne inspiracje w klasie 2
          • Jesienne inspiracje w klasie 2

          • Tematyka jesienna przewijała się na wielu zajęciach w klasie drugiej. Były wiersze, piosenki, ciekawe zajęcia z edukacji przyrodniczej, samodzielnie wykonane kanapki na zajęciach z techniki. Nawet na matematyce treść rozwiązywanych zadań była związana z jesiennymi owocami i warzywami.

            Drugoklasiści podczas zajęć plastycznych wykonali jesienne owoce, które wypełniają kosz umieszczony na naszej klasowej gazetce. Kolejną interesującą pracą była biżuteria z jarzębiny. Były to korale, bransoletki, a nawet pierścionki. Po skończeniu każdy był dumny ze swojego dzieła.

            Inspirujące są też jesienią kolorowe dywany usłane z liści. Dzieci z naszej klasy zebrały najpiękniejsze okazy i wykorzystały je do wykonania jesiennych flakonów, które teraz zdobią korytarz szkolny.

            Dodała: Łucja Kilar

        • Wirtualne zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau
          • Wirtualne zwiedzanie obozu Auschwitz-Birkenau

          • W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wirtualnym zwiedzaniu obozu Auschwitz-Birkenau. To szczególne muzeum. jest miejscem pamięci ofiar jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości. Udział w tej wirtualnej wycieczce służy przede wszystkim  budowaniu świadomości, empatii i poznawania istoty człowieczeństwa.

            Link do tej ciekawej formy zwiedzania został udostępniony przez panią Annę Foks, która w przejmujący i ciekawy sposób zaprezentowała uczniom realia życia obozowego. Prezentacja stanowi kompendium wiedzy o historii nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz oraz Auschwitz Birkenau.

            Uczniom została przybliżona geneza powstania obozu, historia bramy wjazdowej „Arbeit macht frei”, powody dla których obóz został założony w Oświęcimiu oraz trudne realia codziennej egzystencji więźniów.

            Na koniec prezentacji autorka dokonała podsumowania w liczbach pokazującego szacunkowe rozmiary zbrodni hitlerowskich.

            Dodała: Justyna Barć

        • Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z policjantem
          • Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

          • 7 października 2022r. gościliśmy w naszej szkole st.asp. Jerzego Wacława policjanta Komisariatu Policji w Rymanowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Pan policjant omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, zwracał szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa, jakie należy stosować podczas przechodzenia przez jezdnię. Przestrzegał również, szczególnie dzieci, które już samodzielnie uczęszczają do szkoły, jak należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Uczulał również dzieci, aby nie reagowały na zaczepki osób im nieznanych, obcych oraz przypomniał o zasadach korzystania z numeru 112 i kogo należy powiadomić w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi doświadczeniami. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyposażenia, jakie posiada policjant. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.

            Bardzo dziękujemy panu Jerzemu Wacławowi za chęć dzielenia się swoją wiedzą i przybliżenie uczniom informacji na temat wykonywania zawodu policjanta.

            Dodała: Kinga Bardowska

        • Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych
          • Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

          • Z okazji przypadającego w październiku święta bibliotek zapraszamy wszystkich chętnych miłośników książek do wzięcia udziału w konkursie na kartkę z życzeniami dla biblioteki.

            Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

            Regulamin konkursu na życzenia dla biblioteki szkolnej z okazji jej imienin

            Organizator: biblioteka szkolna

            1. Cele konkursu:
            - zainteresowanie uczniów biblioteką,
            - rozwijanie słownictwa języka polskiego i wyobraźni twórczej.

            2. Warunki udziału w konkursie:
            - uczestnikami konkursu mogą być wszyscy czytelnicy biblioteki,
            - każdy z uczestników konkursu może dostarczyć tylko 1 kartkę okolicznościową z życzeniami składającą się minimum z 3 zdań,
            - do konkursu zgłaszane są prace indywidualne, samodzielnie wykonane,
            - każda z kartek powinna zawierać: adresata, życzenia, imię i nazwisko oraz klasę uczestnika.

            3. Kryteria oceny prac:
            - oryginalność życzeń, brak błędów ortograficznych,
            - estetyka i samodzielność wykonania,
            - wszystkie prace będzie można obejrzeć na wystawce w holu przy bibliotece,
            - prace nie podlegają zwrotowi.

            4. Termin:
            - prace należy złożyć najpóźniej do 25.10.2022 do przygotowanej skrzynki na życzenia, znajdującej się w holu,
            - ogłoszenie wyników odbędzie się 3.11.2022.

            5. Ocena prac i nagrody:
            - prace konkursowe oceniać będzie jury - bibliotekarz, nauczyciel plastyki i języka polskiego,
            - laureaci otrzymają dyplomy i drobne upominki i podziękowania za udział w konkursie.

            Dodały: Nauczycielki biblioteki

        • Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym

          • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały i celebrowały ważne uroczystości w życiu rodziny czy przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

            Ten dzień rozpoczęliśmy wizytą żołnierza  -  pana Roberta Macnara, tatusia naszej koleżanki Gabrysi z grupy przedszkolnej. Pan Robert pokazał nam mundury wojskowe, ekwipunek jaki każdy żołnierz nosi ze sobą i opowiedział o swojej pracy. Po prezentacji  przedszkolaki zasypały pana Roberta wieloma pytaniami. Było to bardzo ciekawe spotkanie za co serdecznie dziękujemy.

            Następnie zainspirowani opowieścią o pracy żołnierza skonstruowaliśmy mapę, dzięki której odnaleźliśmy „niespodziankę” – upominki i słodycze dla dzieci. Aby łatwiej było znaleźć ukryte smakołyki każdy przedszkolak zrobił samodzielnie lornetkę.

            Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

            Dodała: Grażyna Byra

        • Spotkanie z żołnierzem w punkcie przedszkolnym
          • Dzień Chłopaka w punkcie przedszkolnym

          • Dzień Chłopaka obchodzony w punkcie przedszkolnym 30 września był dniem szczególnym. Wszystko za sprawą pana Roberta Macnara – żołnierza rezerwy, który w interesujący sposób opowiedział o swoim zawodzie, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Pan Robert zaprezentował także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów, maski przeciwgazowej oraz miały możliwość upamiętnienia tego zdarzenia poprzez zdjęcia. Wizyta Pana żołnierza była bardzo ciekawa. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Dzień zakończył się wspólnymi zabawami, rozdaniem prezentów, dyplomów oraz zabawami z chustą animacyjną.

            Dodała: Joanna Krukar

        • Dzień Głośnego Czytania
          • Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

          • 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, w związku z czym biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.

            Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką została wybitna pisarka Janina Porazińska.

            Celem akcji jest promowanie czytelnictwa, rozwijanie dziecięcej wyobraźni poprzez kontakt z literaturą, wyrabianie nawyku obcowania z książką i głośnego czytania. Dzieci mogły wysłuchać wzorowego czytania fragmentów książki pt. „Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej w wykonaniu pani Małgorzaty Jakubowicz, kolegów i koleżanek. Przedstawione zostały również wiersze pani Beaty Litwin, poetki związanej z naszą miejscowością. Były to: „Mądre wskazówki nie tylko dla sówki. Wiersze terapeutyczne dla dzieci” oraz „Zagadki zwierzęcej gromadki”. Po odczytaniu zagadek najmłodsi mogli odpowiadać na nie włączając się do wspólnej zabawy. Kolejnym zadaniem dla dzieci było rozwiązywanie krzyżówek przez dwuosobowe zespoły.

            Z kolei na spotkaniu uczniów klas V-VIII głośno prezentowano fragmenty książek: Doroty Terakowskiej „Władca Lewawu” oraz Agnieszki Stelmaszyk „Kroniki Archeo. Skarb Atlantów”. Chętni uczniowie mogli włączyć się w akcję, głośno czytając swym kolegom wybranych fragmentów utworów, by rozbudzić ich wyobraźnię i zainspirować do twórczych poszukiwań wśród nowości czytelniczych.

            Zamiarem organizatorów było zachęcenie młodych czytelników do sięgnięcia po prezentowane utwory, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.

            Dodała: Małgorzata Jakubowicz