W dniach 10 – 11.05. 2018 uczniowie klas 6, 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum razem ze swoimi wychowawcami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. W czwartek o 3:30 wyruszyliśmy w drogę razem z naszą Panią pilot, która opowiadaniem ciekawych historii umilała nam długą podróż.
Pierwszy punkt naszej wycieczki to wizyta w Polskim Radio. Mieliśmy okazję zapoznać się z jego historią oraz pracą w czasach nam współczesnych, obserwowaliśmy realizację audycji „na żywo” w studiach radiowej Jedynki, Dwójki i Czwórki, odwiedziliśmy studia nagraniowe, newsroom oraz redakcję portalu polskieradio.pl. Następnie nadeszła chyba najbardziej wyczekiwana przez wszystkich atrakcja – Centrum Nauki Kopernik. Można tam znaleźć ponad 400 eksponatów pogrupowanych tematycznie, na własnej skórze poczuć trzęsienie ziemi, położyć się na całkiem wygodnym łóżku z gwoźdźmi, czy stworzyć coś z niczego w pracowni kreatywnej. Wszystkich wystaw i pokazów doświadczeń nie sposób wymienić, to trzeba po prostu zobaczyć! Wieczorem czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie Stadionu Narodowego. Tuta każdy miał szansę poczuć się jak prawdziwy kibic sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów przygotowywali się takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Zmęczeni całodziennym zwiedzaniem udaliśmy się do hostelu na obiadokolację i nocleg.
Drugi dzień pobytu w stolicy był równie interesujący. Rozpoczęliśmy go od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, które oddaje atmosferę powstańczej Warszawy oraz pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Muzeum łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji, przez co jego zwiedzanie na długo zapadnie w naszej pamięci. Będąc w stolicy nie mogliśmy pominąć Pałacu Kultury i Nauki. Wyjechaliśmy tam windą na trzydzieste piętro, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Warszawy. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Zobaczyliśmy letnią rezydencję króla Stanisława Augusta, którą tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Nie zabrakło również spaceru po Starym Mieście. Po zaspokojeniu głodu wrażeń przyszedł czas na zaspokojenie głodu fizycznego. Zjedliśmy zatem pyszny obiad i wyruszyliśmy w drogę do domu.
Do Klimkówki dotarliśmy późną nocą zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o wiele nowych doświadczeń.
Dodała: Natalia Penar