Prosimy rodziców o zapoznanie się z zamieszczoną poniżej informacją Gminnego Ośrodka Pomcy Społecznej w Rymanowie.
Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymanowie
Regulamin funkcjonowania szkoły w okresie epidemii COVID-19
Prosimy wszystkich rodziców i uczniów o zapoznanie się z regulaminami funkcjonowania szkoły w okresie epidemii COVID-19.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021, która odbędzie się we wtorek, 1 września 2020.
8.00 – msza św. w kościele
9.00 – spotkania z wychowawcami
- klasa 1 – mała sala gimnastyczna – wychowawca: Kinga Bardowska
- klasa 2 – sala nr 218 – wychowawca: Lucyna Nogaj
- klasa 3 – sala nr 207 – wychowawca: Monika Grzesik
- klasa 4 – sala biologii – wychowawca: Małgorzata Jakubowicz
- klasa 5 – sala j. angielskiego – wychowawca: Joanna Wójcik-Kaczor
- klasa 6 – sala fizyki – wychowawca: Małgorzata Czelny
- klasa 7 – sala j. polskiego – wychowawca: Agata Barzyk
- klasa 8 – sala historii – wychowawca: Krzysztof TelegaZe względu na obecną sytuację epidemiczną do szkoły wchodzą tylko uczniowie bez rodziców, za wyjątkiem rodziców uczniów klasy 1, którzy spotykają się z wychowawcą na małej sali gimnastycznej (z dzieckiem może wejść tylko jeden rodzic).
Wchodząc do szkoły, zarówno uczniowie, jak i rodzice zasłaniają usta i nos, dezynfekują ręce oraz zachowują odpowiedni dystans.
Klasy 4 i 5 wchodzą do szkoły wejściem od strony boiska „Orlik”, a pozostałe klasy wejściem głównym.
Punkt przedszkolny i oddział przedszkolny pracuje w godzinach od 8.00 do 13.00.
Spot MEN "Bezpieczna szkoła"
Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla uczniów i rodziców
Spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych
Zapraszamy rodziców dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego na spotkanie z wychowawcami dotyczące organizacji pracy przedszkola w roku szkolnym 2020/2021. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 31.08.2020 na małej sali gimnastycznej w następujących godzinach:
- godz. 11.00 - punkt przedszkolny
- godz. 12.00 - oddział przedszkolny
Uczestnicy zebrania zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa: zachowania odpowiedniego dystansu, założenia ochrony ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku szkoły.
Zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021
Poniżej przedstawiamy zestaw podręczników obowiązujący w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce w roku szkolnym 2020/2021.
Jednocześnie przypominamy, że rodzice finansują zakup podręcznika do religii. Pozostałe podręczniki i materiały ćwiczeniowe zostaną zakupione przez szkołę w ramach dotacji MEN i wypożyczone uczniom we wrześniu.
Rodzice dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego finansują zakup wszystkich podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
100. rocznica Bitwy Warszawskiej
W 2020 roku przypada setna rocznica Bitwy Warszawskiej nazywanej również „cudem nad Wisłą”. To decydujące starcie wojny polsko-bolszewickiej zasługuje na szczególną pamięć nie tylko ze strony Polaków.
Przeprowadzenie rewolucji u siebie, a potem rozprzestrzenienie jej na Europę było priorytetem Rosji Sowieckiej rządzonej wówczas przez komunistów. Latem 1920 roku bolszewicy zagrozili Warszawie. Było to ogromne niebezpieczeństwo dla wywalczonej dopiero co niepodległości. Na apel polskiego rządu odpowiedzieli obywatele II Rzeczpospolitej. Bez względu na różnice poglądów politycznych zmobilizowali się do walki w obronie zagrożonej wolności.
Bitwa stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku pomiędzy Rosją Sowiecką i Polską miała przełomowe znaczenie w historii świata, zadecydowała bowiem o zachowaniu przez Polskę niepodległości i zatrzymała marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.
W 1923 roku na pamiątkę polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej władze Rzeczpospolitej ustanowiły w dniu 15 sierpnia Święto Żołnierza. Jednak w późniejszym czasie polskie władze komunistyczne zaprzestały jego obchodzenia. Ustawa sejmowa z dnia 30 lipca 1992 roku przywróciła obchody dnia 15 sierpnia jako Święto Wojska Polskiego.
Dodała: Justyna Barć
Zdjęcie pochodzi ze strony https://bitwa1920.gov.pl/pl/
Zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020
Dzień 30 czerwca był dniem zakończenia roku przedszkolnego w naszej szkole. Ostatnie spotkanie z dziećmi w tym roku odbyło się uroczyście, ale niestety w warunkach reżimu sanitarnego i przebiegało w dwóch etapach. Pierwszą część wypełniło spotkanie z grupą dzieci z punktu przedszkolnego, a drugą z grupą 6-latków. Podczas pożegnalnego spotkania z rąk wychowawców grup i p. dyrektor Agnieszki Groblewskiej zostały wręczone wszystkim przedszkolakom pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz prezenty – niespodzianki ufundowane przez rodziców dzieci za wspaniałe wyniki w nauce oraz wspólnie spędzony czas w przedszkolu.
Podczas tego spotkania dokonano podsumowania wszystkich działań i przedsięwzięć podjętych w całokształcie pracy zarówno dzieci, nauczycieli jak i rodziców naszych przedszkolaków. Na uwagę zasługuję zaangażowanie, wsparcie i kreatywność rodziców we wszystkich podejmowanych działaniach w obydwu grupach przedszkolnych. Rodzice byli otwarci na każdą propozycję szkoły i chętni do pomocy.
Dużym zaskoczeniem i kolejną niespodzianką była tegoroczna forma zakończenia roku szkolnego w oddziale przedszkolnym. Rodzice w osobach p. Anna Hyla i Aneta Szajna przy ogromnym współudziale wszystkich pozostałych rodziców i dzieci przygotowali piękną i niezwykle wzruszającą prezentację multimedialną, która w pełni oddała umiejętności i zdolności artystyczne naszych dzieci oraz charakter pożegnalnego spotkania 6-latków z przedszkolem. Montaż słowno-muzyczny zawierał całokształt działań i przedsięwzięć z ostatnich dwóch lat pobytu dzieci w oddziale przedszkolnym. Wszyscy uczestnicy zakończenia roku przedszkolnego w oddzile przedszkolnym byli pod wielkim wrażeniem.
Współpraca z rodzicami przedszkolaków była wielką przyjemnością i zaszczytem, która zaowocowała wieloma ciekawymi i efektownymi działaniami.
Dziękujemy wszystkim rodzicom z punktu i oddziału przedszkolnego za pomoc i wsparcie we wszystkich obszarach edukacji dydaktyczno-wychowawczej naszych dzieci.
Dodały: Teresa Janas i Grażyna Byra
5
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystość wyglądała inaczej niż dotychczas. O wyznaczonych godzinach uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Za wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie nagrody książkowe otrzymali:
- z klasy 4 - Kornelia Bek, Mikołaj Brzęk, Kamil Kasperkowicz, Dawid Litwin, Kacper Litwin, Julia Kozak, Nikola Przybylska, Klaudia Rajchel, Zuzanna Zięba, Szymon Krukar
- z klasy 5 – Lena Saferna, Alicja Kubas, Maja Kilar, Victoria Graboń, Adam Józefowicz, Emilia Sokołowska, Bartosz Kielar, Patrycja Uliasz
- z klasy 6 – Zuzanna Wilusz, Maciej Józefowicz, Zuzanna Szarowska, Mateusz Wiernusz, Natalia Sołtysik, Bartosz Łopuszański, Patrycja Dworzańska, Zuzanna Kasperkowicz
- z klasy 7 – Kornelia Trybus, Adrianna Michalak, Aleksandra Gazda, Aleksander Pelczar
- z klasy 8 – Zuzanna Wojtuń, Emilia Sznajder, Szymon Słowik, Magdalena Rygiel
Nagrody książkowe za wzorową frekwencję otrzymali: Kornelia Bek z klasy 4, Bartosz Kielar z klasy 5 i Zuzanna Wilusz z klasy 6
Nagrody książkowe za pracę społeczną na rzecz szkoły otrzymali:
- Oliwia Brzęk, Patrycja Kuś, Anna Puchalska, Emilia Sznajder, Zuzanna Wojtuń, Oliwia Cypcar, Jakub Zajdel, Magdalena Rygiel z klasy 8
- Kornelia Trybus, Szymon Penar z klasy 7
Dyplom i statuetkę Sportowca Roku 2020 za bardzo wysokie wyniki sportowe otrzymał uczeń klasy 6 – Sebastian Garbowski
Dyplomy i puchary za wysokie wyniki sportowe otrzymali:
- Maciej Józefowicz, Mateusz Penar z klasy 6,
- Bartosz Kielar, Adam Józefowicz z klasy 5.
Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali również wszyscy uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.
Życzymy wszystkim radosnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji!
13
Pożegnanie ósmoklasistów
W dniu 23.06.2020 za pomocą komunikatora internetowego Zoom odbyła się uroczystość pożegnania ósmoklasistów. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Agnieszka Groblewska, która powitała wszystkich uczestników: uczniów klasy 8 i 7, rodziców i nauczycieli. Podczas swojego wystąpienia złożyła absolwentom gratulacje z okazji zakończenia nauki w szkole podstawowej, życzyła powodzenia i sukcesów w nowych szkołach oraz podziękowała uczniom za zaangażowanie w życie klasy i szkoły oraz sukcesy w konkursach.
Wśród uczniów, którzy wyróżniali się w konkursach przedmiotowych byli: Szymon Słowik i Zuzanna Wojtuń.
W konkursach wokalnych sukcesy odnosiła Magdalena Rygiel.
W sporcie wyróżniali się: Daniela Leśniak, Zuzanna Wojtuń, Filip Wójcik, Magdalena Rygiel.
W akcjach charytatywnych brali udział: Oliwia Brzęk, Oliwia Cypcar, Patrycja Kuś, Anna Puchalska, Magdalena Rygiel, Emilia Sznajder, Zuzanna Wojtuń, Jakub Zajdel, Bartosz Mroczkowski, Bartosz Jakubowicz.
Członkami pocztu sztandarowego byli: Jakub Zajdel, Oliwia Cypcar, Magdalena Rygiel.
Członkami pocztu flagowego byli: Bartosz Jakubowicz, Zuzanna Wojtuń, Patrycja Kuś.
W samorządzie szkolnym pracowali: Oliwia Cypcar, Jakub Zajdel, Zuzanna Wojtuń, Magdalena Rygiel,
W obradach Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie uczestniczył Jakub Zajdel jako wiceprzewodniczący Rady.
W pracach społecznych wyróżniały się: Oliwa Brzęk, Patrycja Kuś, Anna Puchalska, Emilia Sznajder, Zuzanna Wojtuń.
Przy nagłaśnianiu uroczystości i organizacji dyskotek pomagał: Jakub Zajdel.
Najwyższą średnią w klasie – 5,22 i tytuł Prymusa Klasy zdobyła Zuzanna Wojtuń.
Świadectwa z wyróżnieniem zdobyli również Emilia Sznajder ze średnią ocen 5,17, Szymon Słowik ze średnią ocen 5,06, i Magdalena Rygiel ze średnią 4,83.
Pani dyrektor pogratulowała rodzicom uczniów, którzy zdobyli wysokie wyniki w nauce i ukończyli szkołę w wyróżnieniem: państwu Sylwii i Piotrowi Wojtuń, państwu Urszuli i Pawłowi Słowik, państwu Danucie i Tadeuszowi Sznajder oraz państwu Annie i Dariuszowi Rygiel.
Następnie podziękowała rodzicom, którzy wspierali działania podejmowane przez szkołę, aktywnie działali w radzie rodziców, pomagali przy organizacji wycieczek i uroczystości szkolnych: pani Annie Cypcar, pani Annie Mroczkowskiej, pani Katarzynie Wójcik, pani Elżbiecie Jakubowicz, pani Elżbiecie Leśniak, pani Marii Kuczała i panu Piotrowi Wojtuniowi.
Po przemówieniu pani dyrektor głos zabrali ósmoklasiści, którzy poprzez wiersze i piosenkę podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie. Na końcu w imieniu całej społeczności szkolnej absolwentów pożegnali uczniowie klasy 7.
2
Konkursy KRUS
Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez KRUS w Krośnie. Szczegóły w załącznikach poniżej.
Dzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole podjętych zostało wiele działań mających na celu propagowanie bezpieczeństwa w sieci. Jednym z takich działań był konkurs literacki
i plastyczny „Bezpieczny Internet”.Ze względu na pandemię koronawirusa nie udało nam się rozstrzygnąć konkursu i wręczyć nagród w zaplanowanym terminie, w szkole. W związku z tym, wszyscy uczestnicy konkursu, podczas rozdania świadectw, otrzymają słodki upominek, a wyróżnieni uczniowie dyplom i nagrodę.
Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Gminy Rymanów.
Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych konkursów:
Konkurs plastyczny - wyróżnienia
Filip Słota I
Lena Klara I
Mikołaj Gazda I
Filip Michalak II
Kamila Juź II
Julia Kamila Nycz II
Franciszek Buczek II
Anna Wojtuń III
Szymon Folmer III
Jakub Cisek III
Klaudia Rajchel, Zuzanna Zięba, Milena Penar, Kornelia Bek IV
Szymon Krukar, Szymon Szymański IV
Alicja Kubas, Emilia Sokołowska V
Michał Sokołowski, Adam Józefowicz, Lucjan Rajchel V
Wiktoria Grysztar, Emilia Szymańska, Sebastian Garbowski VI
Zuzanna Wilusz, Zuzanna Kasperkowicz VI
Natalia Sołtysik VI
Konkurs literacki - wyróżnienia
Nikola Przybylska IV
Dawid Litwin IV
Kacper Litwin IV
Alicja Kubas V
Zuzanna Szarowska VI
Aleksandra Gazda VII
Kornelia Trybus VII
Dodał: Sławomir Kasperkowicz
4
Sukcesy w konkursie "Kangur Matematyczny"
Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w 6 kategoriach.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Corocznie dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.
W tym roku szkolnym w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs przeprowadzany był zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
W zmaganiach matematycznych z naszej szkoły uczestniczyło 22 uczniów. Ogromny sukces w konkursie uzyskali uczniowie klasy drugiej Filip Michalak i Michał Wilusz, którzy rozwiązali test bezbłędnie i zdobyli wyróżnienie w kategorii Żaczek.
W pozostałych kategoriach najlepsze wyniki uzyskali :
Wilusz Wojciech z klasy 3- kategoria Maluch
Kamil Kasperkowicz z klasy 4 – kategoria Maluch
Lena Saferna z klasy 5 – kategoria Beniamin
Maciej Józefowicz zs klasy 6 – kategoria Beniamin
Kornelia Trybus z klasy 7 – kategoria Kadet
Szymon Słowik z klasy 8 – kategoria Kadet
Serdecznie gratulujemy wymienionym uczniom wysokich wyników.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału w tych trudnych zmaganiach matematycznych i życzymy mile spędzonych chwil z układanką matematyczną Tangram.
Poniżej udostępniamy link do filmiku, który pokazuje jak korzystać z układanki.
https://www.kangur-mat.pl/image/upominek2020-film.mp4
Dodała: Beata Boczar
Sukcesy w gminnym konkursie "Sprawnie liczę"
W marcu bieżącego roku 16 uczniów z klas 6-8 uczestniczyło w konkursie „Sprawnie liczę” zorganizowanego przez ZSS w Rymanowie Zdroju.
Mistrzami w sprawnym liczeniu okazali się uczniowie klasy 6:
Maciej Józefowicz, który zdobył I miejsce,
Zuzanna Wilusz - III miejsce
Mateusz Wiernusz - wyróżnienie.
Uczeń klasy 8 Szymon Słowik uzyskał wyróżnienie.
Uczniów przygotowywały do konkursu pani Beata Boczar- klasa 8 i pani Agata Maśnik- klasa 6.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.
Dodała: Agata Maśnik
Sukcesy w konkursie "Rebusy z fizyki"
W marcu 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie fizycznym „Rebusy z fizyki” organizowanym przez ZSS w Rymanowie Zdroju. Uczestnicy w liczbie 12 przygotowali prace plastyczne w postaci rebusu, którego rozwiązaniem była nazwa zjawiska fizycznego. Najlepsze prace wykonali, a tym samym uzyskali:
Zuzanna Wojtuń klasa 8 II miejsce
Magdalena Rygiel klasa 8 III miejsce
Oliwia Cypcar klasa 8 wyróżnienie
Daniela Leśniak klasa 8 wyróżnienie
Jakub Zajdel klasa 8 wyróżnienie
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela fizyki pani Agaty Maśnik.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dodała: Agata Maśnik
Dzień Otwarty w LO Rymanów
Zapraszamy ósmoklasistów na Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie, który odbędzie się 24 czerwca 2020 w formie spotkania online poprzez komunikator internetowy Zoom.
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jak zostać uczniem LO, jak wygląda rekrutacja i jakie są atuty szkoły.
Szczegóły na stronie internetowej LO:
Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Przypominamy o terminach dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
- 12.06.2020 - piątek po Bożym Ciele
- 16.06.2020, 17.06.2020, 18.06.2020 - egzamin ósmoklasisty
- 24.06.2020, 25.06.2020 - dni przed zakończeniem roku szkolnego
W tych dniach nie będzie się odbywało kształcenie na odległość.
Egzamin ósmoklasisty - 16,17,18 czerwca 2020
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty:
Wtorek, 16.06.2020, godz. 9.00 - język polski
Środa, 17.06.2020, godz. 9.00 - matematyka
Czwartek, 18.06.2020, godz. 9.00 - język angielski
Prosimy o zapoznanie się z prezentacją opracowaną przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie Pomagamy_uczniom_w_przygotowaniu_do_EO_2020_praca_z_arkuszem_(1).pptx
Poniżej zamieszczamy również link do innych materiałów pomocniczych przygotowanych przez OKE Kraków.
http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20200529150446582
Przeprowadzanie_egzaminow_COVID_Wytyczne_pdf
O czym należy pamiętać podczas egzaminu:
Bezpłatny kurs języka angielskiego dla dorosłych
Drodzy Rodzice,
Na prośbę pani Anety Zajdel z Centrum Językowego Cosmopolitan z Krosna przedstawiamy poniżej ofertę dotyczącą bezpłatnej nauki języka angielskiego.
Bezpłatny kurs języka angielskiego
Zapraszamy osoby powyżej 25 roku życia, zarówno pracujące jak i bezrobotne (wykształcenie bez znaczenia) na kurs j. angielskiego w wymiarze 120h lekcyjnych, który rozpocznie się we wrześniu. Przewidujemy utworzenie grupy od podstaw, poziom A1.
Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu: 785559569 w godz.8-16, od poniedziałku do piątku.
Kurs będzie się odbywał w Klubie Senior+ w Klimkówce.
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
LO Rymanów – spotkajmy się online!
Spotkaj się z nami online 2 i 3 czerwca. Opowiemy Ci, jak zostać uczniem naszej szkoły, jak wygląda rekrutacja i co nas wyróżnia.
Spotkania odbędą się na platformie ZOOM. Żeby móc w nich uczestniczyć, ściągnij aplikację a następnie wpisz kody, które znajdują się pod każdym profilem.
Plan dnia otwartego daje możliwość uczestnictwa w spotkaniach dla kilku profili:2 czerwiec godz. 16.00 – profil matematyczno – fizyczny, geograficzno – matematyczny i informatyczno – robotyczny
Topic: Dzień otwarty - profil matematyczno-fizyczny, geograficzno-matematyczny i informatyczno-robotyczny
Time: Jun 2, 2020 04:00 PM Warsaw
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/75733518887?pwd=RTAwd25xMURMV1dWUVpWa0xOc1NSZz09
Meeting ID: 757 3351 8887
Password: 0vj2Wj
2 czerwiec godz. 17.00 – profil humanistyczno – prawniczy i lingwistyczno – medialny
Topic: Dzień otwarty - profil humanistyczno-prawniczy i lingwistyczno-medialny
Time: Jun 2, 2020 05:00 PM Warsaw
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/74214503949?pwd=TFhBcy9wNDIrZmdEV3hUQUgzdTE2UT09
Meeting ID: 742 1450 3949
Password: 7M143t
3 czerwiec godz. 16.00 – profil psychologiczno – pedagogiczny i medyczny
Topic: Dzień Otwarty LO w Rymanowie Godzina 16:00
Time: Jun 3, 2020 04:00 PM Warsaw
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/77257031245?pwd=bmR4VlZVeEFtVkhTWUNJWFFORk9DZz09
Meeting ID: 772 5703 1245
Password: 1S2szr
3 czerwiec godz. 17.00 – Oddział Przygotowania Wojskowego i Oddział Straży Pożarnej i Straży Granicznej
Topic: Dzień otwarty LO godz. 17.00
Time: Jun 3, 2020 05:00 PM Warsaw
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/72835311807?pwd=bFRydnVHRHQ0TU5KeGhlTHdRRjd1dz09
Meeting ID: 728 3531 1807
Password: 2W9FCB
Do zobaczenia 2 i 3 czerwca!
E-Dzień Dziecka
Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i TVP ABC na spędzenie Dnia Dziecka. Na podanej poniżej stronie internetowej znajdziecie m.in. przedstawienia teatralne, quizy, zabawy w programowanie, bajki dla dzieci, zajęcia sportowe, eksperymenty i kursy majsterkowania, warsztaty kulinarne i gry online. Zapraszamy do zabawy!
Dzień Dziecka tuż, tuż
Już niedługo Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciel świetlicy pani Justyna Barć przygotowała propozycję spędzenia czasu wolnego. Zachęcamy do zapoznania się.
https://view.genial.ly/5ecec443ca7e520d8ded7567/interactive-content-dzien-dziecka
Wyniki konkursu Maks matematyczny
W marcu w naszej szkole odbył się ogólnopolski interaktywny konkurs matematyczny MAKS. Brało w nim udział 12 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:
Nazwisko i imię klasa miejsce w województwie
- Słowik Szymon 8 9
- Gazda Aleksandra 7 14 Darmowy udział w X edycji
- Szarowska Zuzanna 6 15
- Wiernusz Mateusz 6 16
- Kasperkowicz Kamil 4 16
Nauczyciele prowadzący to Beata Boczar i Agata Maśnik.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dodała: Agata Maśnik
4
Informacja o funkcjonowaniu szkoły
Szanowni Rodzice,
Informuję że na terenie szkoły, po wcześniejszym zgłoszeniu przez rodziców, mogą się odbywać następujące zajęcia:
- od 18.05.2020 – zajęcia rewalidacyjne i zajęcia wczesnego wspomagania,
- od 25.05.2020 – zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w klasach 1-3,
- od 25.05.2020 – zajęcia opiekuńcze w punkcie przedszkolnym i oddziale przedszkolnym,
- od 25.05.2020 – konsultacje dla uczniów klasy 8,
- od 1.06.2020 – konsultacje dla uczniów pozostałych klas.
Wszystkie zajęcia prowadzone są na wniosek rodziców, za ich zgodą przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi GIS, MEN i MZ oraz procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole.
Wytyczne i procedury zostały Państwu wysłane poprzez moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym. Są również dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce „O szkole” – „Dokument szkolne”.
Agnieszka Groblewska – dyrektor szkoły
Konkurs plastyczny "Moja świątynia"
Gmina Rymanów zaprasza uczniów klas 0-VIII do udziału w konkursie plastycznym „Moja świątynia”. Konkurs organizowany jest w ramach projektu pt.: „Dziedzictwo i kultura małych ojczyzn na Transgranicznym Szlaku Świątyń Karpackich – wykorzystanie obiektów sakralnych do poprawy atrakcyjności turystycznej pogranicza polsko – słowackiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Konkurs skierowany jest do uczniów z terenu Gminy Rymanów i na Słowacji Obec: Kračúnovce, Giraltovce, Radoma.
Prace wraz z wypełnionym oświadczeniem należy dostarczyć do dnia 19.06.2020 do Zespółu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Rymanowie, ul. Dworska 42 lub do szkoły. Regulamin konkursu w załączniku.
Zachęcamy uczniów do licznego udziału w konkursie!
Zgłoś się do bezpłatnego projektu "Równać szanse"
FUNDACJA JAŚ WĘDROWNICZEK OGŁASZA NABÓR KANDYDATÓW / KANDYDATEK DO PROJEKTU realizowanego w programie „RÓWNAĆ SZANSE”
- Kto finansuje projekt?
Projekt jest realizowany w ramach działań Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, który od początku prowadzi Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.
- Jaki jest cel projektu?
- Tworzenie sytuacji w czasie których młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie rozwijać swoje zainteresowania.
- Działać w zespole.
-Poznawać walory środowiska z patrzeniem na własną przyszłości.
- Kto może uczestniczyć w projekcie?
Młodzi ludzie w wieku 13-19 lat z: Rymanowa, Rymanowa Zdroju, Klimkówki i Sieniawy.
Jakie są koszty uczestnictwa w projekcie?
Udział jest bezpłatny, przy niewielkim wsparciu sponsorów.
- Jaki jest okres realizacji?
od 1 września 2020 r. do 31 października 2021 r.
- Jakie są przewidziane działania?
Wstępna propozycja - krajoznawstwo i turystyka z towarzyszącymi umiejętnościami ( survival, fotografia...)
- Jak zgłosić uczestnictwo?
adres e-mail domroz@interia.pl
do 30 maja 2020 r.
Podziękowanie
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przedszkolakom, uczniom i ich rodzinom za wspaniały dar serca dla naszego Patrona z okazji 100. rocznicy Jego urodzin. Dziękuję za ogrom pracy jaki włożyliście w nagranie wspaniałych piosenek, wierszy i filmików, wykonanie przepięknych laurek i portretów św. Jana Pawła II oraz udekorowanie okien swoich domów. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i kreatywnych pomysłów.
Serdecznie dziękuję również uczniom, którzy odpowiadając na naukę Ojca Świętego, napisali i wysłali listy do chorych dzieci w ramach akcji „Marzycielska Poczta” oraz napisali podziękowania, listy i życzenia dla Papieża, które zostaną wydrukowane i zamieszczone w Księdze Pamiątkowej szkoły.
Swoje podziękowania i wyrazy wdzięczności kieruję również do nauczycieli, którzy zaangażowali się w organizację obchodów w szkole, wspierali i inspirowali uczniów oraz przygotowywali filmy, prezentacje i artykuły.
Dziękuję wszystkim jeszcze raz – Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom! Wspólnie stworzyliśmy piękny duchowy pomnik dla Ojca Świętego.
Jesteście Wielcy!
Agnieszka Groblewska – dyrektor szkoły
P.S. Jeśli, ktoś chciałby jeszcze napisać podziękowania lub swoje przemyślenia związane z naszym Patronem, to może to zrobić do końca roku szkolnego i przesłać je na adres e-mailowy szkoły: klimkowka@poczta.onet.pl. Tak jak pisałam wcześniej, podziękowania zostaną wydrukowane i zamieszczone w Księdze Pamiątkowej szkoły.
Wirtualny spacer po domu rodzinnym naszego Patrona
Zapraszamy na wirtualny spacer po domu rodzinnym św. Jana Pawła II w Wadowicach.
Link poniżej.
Jubileusz 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II
18 maja 2020r. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, Patrona Szkoły Podstawowej w Klimkówce.
Na temat postaci naszego Wielkiego Rodaka napisano już bardzo dużo, roztrząsając najdrobniejsze epizody Jego życia i pontyfikatu. Żadne słowa nie oddadzą jednak w pełni charyzmy św. Jana Pawła II, Jego ogromnej empatii, miłości, jaką darzył wszystkich ludzi i cały świat. Historia życia Karola Wojtyły to opowieść o artyście, filozofie, wychowawcy młodzieży, kapłanie, a także jedynym w swoim rodzaju polityku, mającym ogromny wpływ na kształt dzisiejszego świata.
Dla Niego zawsze najważniejszy był człowiek. Chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Rozumiał ludzi i ich problemy, wcielał w życie idee dialogu społecznego, międzykulturowego, ideologicznego. Zawsze podkreślał, że najważniejsze jest porozumienie ponad podziałami, a każdy człowiek ma do przejścia swoją indywidualną ścieżkę życia. W liście do artystów pisał: "Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki".
Mówiąc o sobie, o swojej drodze życiowej, naukowej i teologicznej wskazywał, że szukając swoich korzeni filozoficznych znalazł je w filozofii ks. prof. Kazimierza Waisa. To swoiste wyznanie jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ ks. prof. Wais pochodził z Klimkówki, a dom, w którym mieszkał, znajduje się w sąsiedztwie naszej szkoły.
Papież Polak wielkie nadzieje na nadejście nowego, lepszego świata, wolnego od nienawiści, przemocy i nierówności społecznej widział w dzieciach i młodzieży: "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta". O młodych ludziach mówił też: "Wy jesteście przyszłością świata […] Wy jesteście moją nadzieją".
Dzieci i młodzież z Klimkówki pamiętają o tych słowach i starają się nie zawieść pokładanych w nich nadziei, realizując w codziennym życiu naukę św. Jana Pawła II.
Obecna sytuacja w Polsce uniemożliwiła nam wspólne, uroczyste świętowanie wspaniałego Jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Postanowiliśmy jednak złożyć hołd św. Janowi Pawłowi II najlepiej jak umiemy. Szkoła Podstawowa w Klimkówce dołożyła wszelkich starań, by podziękować za wielki dar osoby św. Jana Pawła II.
Dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzinami i nauczycielami, wzięli udział w różnorodnych akcjach zorganizowanych dla uczczenia urodzin Papieża.
Wzorując się na św. Janie Pawle II, wielkim patriocie, dla którego Polska była zawsze sprawą najważniejszą, dzieci napisały wiersze na konkurs „Wokół symboli narodowych” oraz uczyły się poprzez zabawę, wykorzystując prezentację multimedialną „Jestem z Wami”.
Św. Jan Paweł II zawsze był blisko cierpiących i potrzebujących. Biorąc przykład z Papieża dzieci włączyły się także do akcji „Marzycielska Poczta”, polegającej na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek dla chorych dzieci z całej Polski, by sprawić im radość i wywołać uśmiech na ich twarzach.
W pontyfikat św. Jana Pawła II bardzo wyraźnie wpisał się symbol okna, dlatego uczniowie i ich rodziny postanowili udekorować okna swoich domów, dając tym wyraz pamięci o Ojcu Świętym.
Z dużym odzewem spotkała się także inicjatywa pod hasłem: Zagraj na koncercie dla naszego Patrona – „Śpiewamy dla Ciebie Ojcze Święty”, polegająca na zaśpiewaniu i nagraniu piosenki dla Ojca Świętego. Zaangażowały się w nią całe rodziny, pięknie prezentując swoje muzyczne talenty. Nie zabrakło również recytacji wierszy z dedykacją dla Papieża.
Ponadto nasi uczniowie rysowali portrety św. Jana Pawła II, wykorzystując różne techniki plastyczne, wykonywali laurki dla Papieża, pisali podziękowania, tworzyli filmy i prezentacje multimedialne, wykazując się ogromną kreatywnością i pomysłowością.
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i rodzicom, a także dyrekcji i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Klimkówce.
Patrząc z nadzieją i wiarą w przyszłość, powtórzmy za św. Janem Pawłem II: "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie".
Dziękujemy Ojcze Święty!
Dodała: Joanna Wójcik-Kaczor
246165
Marzycielska Poczta - listy wysłane!!!
Chcąc uczcić 100 Rocznicę Urodzin Św. Jana Pawła II nasza szkoła podjęła szereg różnorodnych działań. Jednym z nich była akcja Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Marzycielska Poczta wystartowała 12 października 2009 roku, jest akcją stałą, która nieustannie tętni życiem. Aktualnie pomaga ponad 50 chorym dzieciom. Są to dzieci z całej Polski i ważne jest, aby każde z nich otrzymywało wsparcie w nieprzerwany sposób. Dzieci z Marzycielskiej Poczty są zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.
Co bardzo cieszy, w akcji wzięli udział również uczniowie naszej szkoły, głównie klasy 2, ale pojawiły się też listy od uczniów klasy 4 i 7. Uczestnicy akcji napisali listy do wybranych przez siebie chorych dzieci przeglądając ich profile na stronie internetowej. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na listy, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent.
Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy wykazali się empatią oraz poświęcili swój czas na napisanie listów do chorych dzieci, które z niecierpliwością na nie czekają.
Dodała: Natalia Penar
13
Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do akcji "Fishmob - Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II", która będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Lednica2020 w dniu 17.05.2020 o godz. 14.55.
W programi uroczystości m.in.
14:55 - Rozpoczęcie transmisji LIVE na kanale YouTube Lednica2000.
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia na Polach Lednickich.
15:30 - Film – o. Jan W. Góra opowie o papieskim błogosławieństwie i Bramie-Rybie
15:40 - Tańce lednickie, podczas których będzie połączenie z Jasłem, Szymanowem, Zakopanem, Tarnowem, Szczecinem i Krakowem!Przypomniane zostaną tańce do pieśni m.in. Ojciec; Tak, tak Panie; Idź i kochaj!; Jestem Twój zbaw mnie. Amen!
Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=7s1jRNeI7Zc
Udekorujmy nasze okna z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II
Symbol okna często wpisywał się w pontyfikat papieża Jana Pawła II. Co niedzielę przemawiał do wiernych z okna w Pałacu Apostolskim na Placu Św. Piotra w Rzymie. Swoje okno miał też przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, gdzie prowadził pełne radości i humoru spotkania z młodymi. Teraz stoi w oknie Domu Ojca w niebie, patrzy na nas i nam błogosławi. Pokażmy, że o Nim pamiętamy i udekorujmy okna w naszych domach dla św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy Jego urodzin. Podziękujemy w ten sposób za życie i pontyfikat Jana Pawła II oraz damy świadectwo, że jesteśmy ze szkoły, której On patronuje.
Prosimy o przesyłanie zdjęć udekorowanych okien na adres boczar.spklimkowka@gmail.com. Dekoracje powinny nawiązywać do postaci naszego Patrona.
Zagraj na koncercie dla naszego Patrona - „Śpiewamy dla Ciebie Ojcze Święty”
Przedstawiamy następną propozycję działania dla upamiętnienia 100. rocznicy urodzin naszego Patrona. Tym razem zapraszamy do zaśpiewania i nagrania piosenki dla Ojca Świętego.
Wybierz piosenkę, która Twoim zdaniem spodobałaby się Ojcu św. – może to być piosenka religijna, patriotyczna, urodzinowa lub inna nawiązująca do nauczania Ojca św.
Zaśpiewaj piosenkę solo lub z innymi członkami rodziny, a capella lub z podkładem muzycznym. Nagraj swoje wykonanie i prześlij filmik na adres e-mailowy szkoły klimkowka@poczta.onet.pl w terminie do 15.05.2020.
W treści wiadomości podaj swoje imię i nazwisko, tytuł wykonywanej piosenki i jej autora.
Nadesłanie nagania zostaną zamieszczone m.in. na stronie internetowej szkoły i facebooku w celu promocji działań podejmowanych przez szkołę w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
Zapraszamy do licznego udziału.
Odpowiedz na naukę św. Jana Pawła II i wyślij list choremu dziecku!
Przed Wami kolejna propozycja zadania do wykonania dla naszego Patrona skierowana do uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków.
Odpowiedz na naukę św. Jana Pawła II i przyłącz się do akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta”, polegającej na pisaniu listów do chorych dzieci, których los był wyjątkowo bliski naszemu Papieżowi. Informacje na temat dzieci czekających na listy oraz ich adresy pocztowe można znaleźć na stronie internetowej: https://marzycielskapoczta.pl/wszystkie-profile-dzieci/.
Każdy uczeń, który zechce włączyć się w akcję proszony jest o napisanie i wysłanie listu do wybranego dziecka, jak również koniecznie o przesłanie swojego zdjęcia (podczas pisania lub z gotowym listem) na adres mailowy p. Natalii Penar: npenar.spklimkowka@gmail.com do dnia 15 maja.
W akcji mogą wziąć udział również przedszkolaki, które mogą „narysować” lub „namalować” swój list w formie laurki czy kartki.
Zachęcamy do licznego udziału, gdyż listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.
Dodała: Natalia Penar
"Jestem z Wami" - prezentacja multimedialna
Z okazji zbliżających się 100. urodzin św. Jana Pawła II nauczyciel świetlicy pani Justyna Barć przygotowała dla Was kilka propozycji zadań do wykonania w domu.
Zapoznaj się z prezentacją, postępuj zgodnie ze wskazówkami i pochwal się efektami swojej pracy wysyłając wiadomość na adres e-mailowy szkoły: klimkowka@poczta.onet.pl
Obchody 100. rocznicy urodzin naszego Patrona
Drodzy Uczniowie,
Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważny dla naszej społeczności szkolnej dzień – 18 maja, kiedy to przypada 100. rocznica urodzin naszego Patrona – św. Jana Pawła II. Aby uczcić to wyjątkowe święto mieliśmy zaplanowanych wiele działań, które niestety w obecnej sytuacji nie mogą się odbyć.
W związku z tym, zachęcam wszystkich uczniów, i tych młodszych i tych starszych, do włączenia się w upamiętnienie rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w sposób zdalny. W najbliższych dniach na stronie internetowej szkoły i w e-dzienniku będą się pojawiać różne zadania, które możecie wykonać sami lub z pomocą rodziców w domu. Niech to będzie Wasz dar serca dla św. Jana Pawła II – papieża, a przede wszystkim człowieka pełnego dobroci i serdeczności, kochającego ludzi i zachwycającego się przyrodą, który przeszedł długą i piękną drogę z Wadowic do Watykanu. Poprzez swoje życie pokazywał, że każdy może być świętym i każdy ma swoją własną, niepowtarzalną drogę do świętości.
Pokażmy, że o Nim pamiętamy, że Go cenimy i że jest dla nas ważny.
Na początek zachęcam do wysłuchania i zaśpiewania utworu autorstwa Romualda Lipki „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który stał się hymnem obchodów tego ważnego jubileuszu.
Pozdrawiam Was serdecznie,
Agnieszka Groblewska - dyrektor szkoły
Wyniki konkursu "Wokół symboli narodowych"
W ramach obchodów świąt majowych uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na ogłoszony przez świetlicę szkolną konkurs „Wokół symboli narodowych” polegający na napisaniu wiersza o wybranym symbolu narodowym.
Najpiękniejsze utwory, które podkreślają wartość flagi, godła i hymnu polskiego i są wyrazem patriotyzmu i szacunku wobec Ojczyzny napisali: Nikola Przybylska z klasy IV, Kamila Juź z klasy II oraz Szymon Juź z klasy VI.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie. Każdy z nich otrzyma dyplom będący wyróżnieniem i podziękowaniem za pielęgnowanie wartości patriotycznych polskich symboli narodowych.
Zapraszamy do zapoznania się z patriotyczną twórczością młodych poetów. Wiersze dostępne są również na profilu szkoły na Facebooku.
Dodała: Justyna Barć
Polskie symbole narodowe
Mimo panującej epidemii koronawirusa wszyscy staramy się aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach szkolnych. Niedawno obchodziliśmy święta majowe, w których upamiętnienie włączyli się uczniowie naszej szkoły. Uczennice klasy 2 zaprezentowały symbole narodowe wykonane według własnego pomysłu. Dzieci z klasy 5 i 6 w ramach zajęć z techniki wykonały godła, flagi, kotyliony, kokardy, patriotyczne drzewka, serca i mapy naszej Ojczyzny wykazując się przy tym dużą kreatywnością i pomysłowością. Dzieci ze świetlicy oraz klasa 4 w ramach kółka historycznego wzięli udział w quizie „Polska moja Ojczyzna”. Swoim zaangażowaniem uczniowie pokazali, że łączy nas miłość i szacunek do Ojczyzny nawet w sytuacji, gdy nie możemy się spotkać i wspólnie na żywo zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dodała: Justyna Barć
29
Oferta edukacyjna LO w Rymanowie
Zachęcamy wszystkich ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie. Poniżej prezentujemy plakat i folder zawierający szczegółowe informacje.
Realizacja programu "Bieg po zdrowie"
W roku szkolnym 2019/2020 od marca do kwietnia, uczniowie klasy 4 naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji programu „Bieg po zdrowie”. Zajęcia odbywały się w nieco innej formie niż dotychczas, ponieważ prowadzone były zdalnie. Jednak mimo utrudnień uczniowie zrealizowali cały program dzięki zróżnicowanym metodom aktywizującym, które dostosowano do wieku uczniów.
Podczas cyklu zajęć dzieci m.in. liczyły koszty jakie generuje palenie papierosów, pracowały przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, komiksów, przeprowadzali wywiad z osobami niepalącymi. Wyświetlony był również krótki film profilaktyczny pt. ”Zastanów się czy warto”. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień.
Był to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, realizowany w szkole z ramienia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krośnie. Nadrzędnym jego celem było zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów, zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
Dodała: Sylwia Piwowar
7
Zrób to sam! Pajacyki z plastikowych butelek
Kształtowanie postaw proekologicznych rozpoczyna się już od najmłodszych lat, aby dziecko wzrastało w świadomości roli środowiska w życiu człowieka i odpowiedzialności za jego ochronę. Uczniowie klasy I podczas zdalnych zajęć kształtowali postawę świadomego konsumenta oraz umiejętności efektywnego gospodarowania odpadami. Dzieci dowiedziały się, jak należy segregować odpady i jakie korzyści płyną z ich segregacji. Następnie z plastikowej butelki, starej skarpety, papieru i ścinków materiałów wykonały bardzo ładne i pomysłowe zabawki-pajacyki.
Przekazywanie wiedzy na temat ekologii i uświadamianie dzieci o wpływie naszych działań na środowisko, nie tylko uczy je wrażliwości, ale także odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest Ziemia.
Dodała: Lucyna Nogaj
8
Informacja o czasowym zawieszeniu działalności punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce informuje, że od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 24 maja 2020 r. zawiesza się prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Punktu Przedszkolnego „Kolorowe Przedszkole” i oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
W okresie czasowego zawieszenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zadania punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Agnieszka Groblewska – dyrektor szkoły
Zapisy do Szkoły Muzycznej w Rymanowie
Zachęcamy do udziału w konkursie "Wokół symboli narodowych"
Z okazji zbliżających się świąt majowych świetlica szkolna zachęca uczniów do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”.
Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej i polega na samodzielnym napisaniu krótkiego wiersza o wybranym symbolu narodowym. Wiersze przesłane na konkurs nie mogą być kopią prac innych osób.
Wiersze należy napisać w dokumencie Word, podpisać podając imię i nazwisko oraz klasę i jako załącznik przesłać na adres emailowy szkoły: klimkowka@poczta.onet.pl w terminie do 8 maja 2020r.
Z udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy, a najpiękniejsze wiersze zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły i profilu szkoły na Facebooku.
Zachęcamy do licznego udziału!
DO HYMNU! #zostańwdomu i weź udział w konkursie!
Zachęcamy do udziału w konkursie "Do Hymnu!" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.
Szczegóły na stronie internetowej organizatora.
Dla mojej Ojczyzny - propozycje zadań dla najmłodszych uczniów
Z okazji zbliżających się Świąt Majowych, o których pisaliśmy w poprzednim artykule, nauczyciele świetlicy przygotowali dla naszych najmłodszych uczniów kilka propozycji zadań do wykonania w domu. Są to m.in. prace plastyczne, krzyżówka i quiz związany z tematyką świąt majowych. Można również obejrzeć filmiki i zaśpiewać piosenkę o tematyce patriotycznej.
Zachęcamy dzieci do zapoznania się i wykonywania proponowanych zadań. Zachęcamy również do pochwalenia się efektami swojej pracy i przesłania zdjęć wykonanych prac plastycznych na adres e-mailowy szkoły: klimkowka@poczta.onet.pl w terminie do 8.08.2020.
Link do zadań:
https://view.genial.ly/5ea9d378656b4b0d7fe27de9/interactive-image-interactive-image
Dodała: Justyna Brać
Święta Majowe - dni, o których należy pamiętać
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są trzy ważne święta:
1 maja - Święto Pracy
2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja – Święto Konstytucji 3 MajaDzień 1 maja to Święto Pracy, które nazywane jest również Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. Jest to więc święto wszystkich ludzi pracy obchodzone corocznie od 1890 roku na świecie. W Polsce zostało ustanowione świętem państwowym w 1950 roku.
W sobotę 2 maja będziemy świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To polskie święto, które wprowadzone zostało w 2004 roku. Flaga jest znakiem symbolizującym suwerenność państwową lub narodową. Jej wygląd nawiązuje do tradycji historycznej państwa. Warto wiedzieć, że kolor czerwony naszej flagi to karmazyn, a biały jest srebrnobiały – nie śnieżnobiały. Kolor biały oznacza czystość, kolor czerwony symbolizuje odwagę i waleczność.
2 maja obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja. Obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, rocznica Konstytucji została ustanowiona świętem narodowym dzięki uchwale z 29 kwietnia 1919 roku Sejmu Ustawodawczego. Po II wojnie światowej władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania rocznicy Konstytucji 3 Maja. Święto to zostało oficjalne zniesione ustawą z 18 stycznia 1951 o dniach wolnych. Narodowe Święto 3 Maja przywrócono ustawą z 6 kwietnia 1990.
Każde z tych świąt nierozerwalnie łączy się z naszym poczuciem tożsamości i przynależności do narodu polskiego.
Dodała: Justyna Brać
Zdjęcie pochodzi ze strony: http://sp1tarnow.pl/2020/04/25/swieta-majowe-kreatywne-zajecia-o-tematyce-patriotycznej/
Konkurs na znaczek Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie plastycznym na znaczek XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce, a patronat honorowy objął m.in. Minister Edukacji Narodowej i Podkarpacki Kurator Oświaty . Konkurs przebiegać będzie pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „TOTUS TUUS”.
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach termin nadsyłania prac został wydłużony do 29.05.2020.
Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie przygotowują samodzielnie pracę zgodnie z wymaganiami konkursowymi. Zdjęcie wykonanej pracy wysyłają na adres e-mailowy szkoły klimkowka@poczta.onet.pl w terminie do 15 maja 2020. Na etap ogólnopolski zostanie wysłana najlepsza praca (oryginał – nie zdjęcie) wyłoniona przez szkolne jury. O tym, jak dostarczyć zwycięską pracę do szkoły poinformujemy w późniejszym terminie.
Wymogi techniczne ustalone przez organizatora konkursu:
- Projekt znaczka powinien być wykonany na kartce formatu A4 i mieć kształt koła o maksymalnej średnicy 18 cm (docelowo 56 mm)
- Na znaczku należy umieścić tekst: „Totus Tuus” oraz XX Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II
- Całość można dopełnić informacją: Jasna Góra, 7-8.10.2020r.
- Liczba kolorów dowolna
- Technika: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa, collage
- Dla prac wykonanych na komputerze wymagane jest przesłanie wydruku kolorowego wraz z zapisem na płycie w jednym z formatów cdr, ai, pdf, jpg, png.
- Znaczek powinien zawierać połączenie elementów: graficznego i literniczego
- Praca powinna być czytelna i łatwa do zapamiętania oraz identyfikowania z ideą Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
- Wzbudzać pozytywne emocje
Pozostałe szczegóły dotyczące konkursu zamieszczamy poniżej. Prosimy o zapoznanie się.
Jak skutecznie uczyć się w domu?
Zachęcamy do zapoznania się z poradami przygotowanymi przez naszego psychologa, panią Paulinę Błaszczak na temat tego jak skutecznie uczyć się w domu.
Profil Pedagog/Logopeda Sylwia Piwowar
Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do przeglądania profilu na Facebooku, który prowadzi pedagog i logopeda z naszej szkoły pani Sylwia Piwowar. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych wskazówek i porad na temat tego jak sobie radzić w obecnej sytuacji oraz propozycji ćwiczeń i pomysłów na zabawy w domu. Zapraszamy do zapoznania się!
https://www.facebook.com/pg/Pedagog-Logopeda-Sylwia-Piwowar-104522077864421/posts/
Uczniowie naszej szkoły „zaświecili” na niebiesko dla autyzmu
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem.
Z inicjatywy nauczycielek pani Katarzyny Kasperkowicz i pani Pauliny Błaszczak nasza szkoła postanowiła uczcić ten ważny dzień i przyłączyła się do globalnej akcji „Zaświeć się na niebiesko” walcząc w ten sposób z dyskryminacją i izolacją, jakie stają się udziałem tych osób.
W czwartek w Polsce niebieskie światło można było zobaczyć m.in. na Pałacu Kultury i Nauki, Moście Śląsko-Dąbrowskim, Spodku w Katowicach, czy Ratuszu w Kaliszu. Niebieski można było także dostrzec na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszych wspaniałych uczniów. Dali oni w ten sposób wyraz solidarności, tolerancji dla osób dotkniętych zaburzeniem ze spektrum autyzmu – a zdjęcia są tego najlepszym dowodem.
Autyzm objawia się odmiennym od typowego rozwojem w zakresie komunikacji, rozumienia relacji społecznych, wyrażania emocji. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata, jest ono po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. Warto podkreślić, że każda osoba dotknięta tym zaburzeniem jest indywidualnością, każda jest wyjątkowa.
Chyba najważniejszym słowem, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest – TOLERANCJA. Powinna ona nam towarzyszyć nie tylko 2 kwietnia, ale każdego dnia.
W tym wypadku tolerancja powinna oznaczać wyrozumiałość i cierpliwość dla czyjegoś zachowania, postępowania, które różni się od naszego.
Dla przykładu – tolerancją z naszej strony będzie to, kiedy uszanujemy, że osoba ze spektrum autyzmu (ta konkretna) nie lubi dotyku, nie lubi poklepywania po ramieniu, czyli czegoś co w naszym odczuciu jest normą, może jest wyrazem uznania. Dla Niej natomiast – jest to fizyczny ból związany z nadwrażliwością sensoryczną. Pomimo tego, że brzmi to dość banalnie, czasem może być trudne. Jednak wiemy o tym, że ważne rzeczy z reguły wymagają od nas pracy nad sobą, zaangażowania, ale też pokory. Warto to robić. Najtrudniej jest chyba zaakceptować nieodpowiednie zachowania osób ze spektrum autyzmu, które mogą „po swojemu” zinterpretować jakieś sytuacje i zareagować zbyt pochopnie. Czasem i tak się może zdarzyć. Ale komu z nas nie zdarza się postąpić niewłaściwie, najpierw zrobić, a potem pomyśleć?
Pamiętajmy o tym, że osoby z autyzmem wkładają dużo wysiłku i pracy, aby dobrze funkcjonować w świecie pełnym bodźców, kolorów, hałasu.
Człowiek jako istota społeczna potrzebuje być w grupie. Poczucie akceptacji, tolerancji, przyjaźni i bycia częścią grupy, społeczeństwa jest bardzo ważne dla każdego człowieka.
Dodała: Katarzyna Kasperkowicz
19
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Wiosenna przerwa świąteczna
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia 2020r. będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W tych dniach nie odbędą się zajęcia z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Nie będą się również odbywać zajęcia dla dzieci w punkcie i oddziale przedszkolnym.
Informacja o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wniosek o przyjęcie do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy 1 na rok szkolny 2020/2021 zostały przyjęte.
Uczniowie klasy 4 przygotowują makietę skrzyżowania
Uczniowie klasy IV w ramach zdalnych lekcji techniki wykonywali makiety skrzyżowania. Klasa IV przygotowuje się do bardzo ważnego testu jakim jest egzamin uprawniający do kierowania rowerem po drogach publicznych „Karta rowerowa”. Makieta posłuży im do nauki zachowania się kierowców na skrzyżowaniu. Dzięki tej pomocy edukacyjnej wykonanej samodzielnie będą mogli rozstrzygać kwestie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.
Dodał: Sławomir Kasperkowicz
9
Zapalmy świecę o godz. 21.37
Dzisiaj, tj. 2.04.2020 przypada 15. rocznica śmierci naszego Patrona św. Jana Pawła II, który zmarł 2 kwietnia 2005 roku, o godz. 21.37 w wieku 84 lat.
Kardynał Stanisław Dziwisz tak wspomina tamten czas „Gdy 15 lat temu św. Jan Paweł II odchodził do domu Ojca, na placu św. Piotra w Watykanie, w kościołach i kaplicach całego świata, na miejskich placach i przy przydrożnych krzyżach trwało wielkie modlitewne czuwanie milionów ludzkich serc. Nasze ulice i świątynie wypełniał cichy szept rozmodlonych ludzi, którzy pragnęli być w tych dniach razem i jednoczyli się przy umierającym Papieżu, by towarzyszyć mu swoją miłością i w ten sposób podziękować za dar jego życia i świętości. On wiedział o tym, że odchodzi otoczony wielką rodziną, jak ojciec wśród kochających dzieci” (za: misyjne.pl)
Kard. Dziwisz apeluje również i dzisiaj o tę duchową łączność i zachęca, aby o godz. 21.37 zapalić w naszych oknach świece i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się o ustanie pandemii koronawirusa.
Bądźmy dzisiaj razem! Przyłączmy się do apelu kard. Dziwisza!
Włącz się do akcji „Zaświeć na niebiesko”. Czekamy na Wasze zdjęcia!
„Zaświeć się na niebiesko” (Light it up blue) to ogólnoświatowa akcja zainaugurowana w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks i co roku obchodzona w dniu 2 kwietnia. Ma ona na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu, a także walkę z dyskryminacją i izolacją, jakie stają się udziałem tych osób.
W tym dniu w ramach solidarności ludzie ubierają się na niebiesko, a w wielu krajach ważne budynki podświetlane są na ten kolor. My również chcielibyśmy aby ten dzień był okazją do kształtowania empatii oraz tolerancji wobec rówieśników, którzy rozwijają się inaczej.
Zachęcamy wszystkich, do włączenia się w akcję, założenia w tym dniu ubrania w kolorze niebieskim, sfotografowania się i podzielenia się zdjęciem, które opublikujemy na naszej szkolnej stronie. Zdjęcia możecie przesyłać na adres: kkasperkowicz.spklimkowka@gmail.com
Pokażmy tym małym gestem wyraz naszej jedności z osobami ze spektrum autyzmu.
Nauka zdalna od 25.03.2020r.
Szanowni Rodzice,
Informuję, że poprzez zakładkę "wiadomości" w e-dzienniku zostały wysłane informacje dla rodziców dotyczące organizacji nauczania zdalnego od dnia 25.03.2020. Proszę o zapoznanie się.
Agnieszka Groblewska - dyrektor szkoły
Jak sprawić żeby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem?
Drogi Rodzicu, jeżeli chciałbyś zmotywować swoje dziecko do nauki i wesprzeć je – przeczytaj.
Jak sprawić żeby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem?
- Zapewnij dziecku poczucie bezpieczeństwa – do tej pory to szkoła strukturyzowała dzień, była źródłem rutyny. Dzięki czemu dzieci czuły się lepiej, miały nadany kierunek swoich zachowań i wiedziały co robić. Teraz sytuacja zmieniła się, dlatego potrzebny jest nowy plan dnia.
- Rodzicu doceniaj każde osiągnięcie dziecka, nawet najmniejsze – to bardzo ważne. Doceniaj także to ile wysiłku włożyło w wykonanie zadania, a nie tyko sam efekt.
- Zadbaj o to, aby kształtować postawę wiary we własne siły i możliwości u swojego dziecka. Pomóż mu budować poczucie wartości, skup się na jego zaletach i mocnych stronach.
- Pamiętaj o tym, że Twoje dziecko jest wyjątkowe, dlatego nie porównuj go do innych. Jeżeli chcesz je zmotywować i zachęcić da dalszej pracy odnoś się do umiejętności – wcześniejszych i aktualnych – doceń progres.
- Pokaż, że nauka może być ciekawa i interesująca .
- Warto mieć cel, do którego dziecko będzie dążyć, np. dostanie się do określonej szkoły ponadpodstawowej w przypadku starszych dzieci.
- Bądź na bieżąco (zadany materiał, obowiązki szkolne).
- Ustaw dobrze poprzeczkę, ponieważ zbyt wysoka powoduje presję, zaś zbyt niska – brak chęci na rozwój i rozleniwienie. Skąd wiedzieć, na jakiej wysokości poprzeczka powinna się znajdować? Decyduje o tym dobra znajomość swojego dziecka (mocne i słabe strony).
- Daj dziecku swoją uwagę – regularna – sprawia, że dziecko ma poczucie ważności swoich działań. Możesz to zrobić choćby poprzez codzienne rozmowy i aktywne (uważne) słuchanie.
- Naucz swoje dziecko systematyczności. Niech przeznaczy konkretne godziny np. na odrabianie zadania, przeczytanie notatek. W ten sposób tworzą się nawyki i pewne rzeczy „wchodzą w krew”.
- Zawsze akceptuj uczucia swojego dziecka, które poza radością i zadowoleniem, ma prawo do uczucia smutku, czy zniechęcenia – pozwól mu na to, nie zaprzeczaj tym przykrym emocjom. Najważniejsze jest przekazanie zrozumienia, pomóż dziecku nazwać jego uczucia , okaż wsparcie. Wbrew pozorom dzieci same potrafią znaleźć świetne rozwiązania, kiedy czują akceptację i wsparcie najbliższych.
- To, że rodzic chce pomóc swojemu dziecku jest rzeczą naturalną. Często jednak chęć pomagania sprawia, że pracujemy za dzieci, wykonujemy ich obowiązki (np. zadania domowe) – nie powinno tak być. Rodzicu jeżeli chcesz pomóc – wspieraj, a nie wyręczaj. Znajdź czas, podpowiedz, nakieruj – to wystarczy. Naucz swoje dziecko bycia odpowiedzialnym, dzięki temu nauczy się ważnej zależności: podjęcie wysiłku, zaangażowanie - efekt - wiara we własne siły. Jeżeli popełni błąd, nic nie szkodzi, przecież wszyscy uczymy się na błędach (pamiętaj, aby i w tym przypadku docenić włożony wysiłek).
- Słowo klucz – akceptacja, czyli docenianie dziecka takim jakie jest, a nie takim, jakie chcielibyśmy żeby było. Rodzicu bądź blisko, poznaj potrzeby córki/syna, spędzajcie razem czas. Jeżeli dasz swojemu dziecku miłość i akceptację, to zbudujesz jego poczucie wartości, pewności siebie oraz postawę radzenia sobie z problemami i wyzwaniami.
Paulina Błaszczak – psycholog szkolny
Dostęp do konta ucznia w e-dzienniku
Drodzy Rodzice,
Jeśli Wasze dziecko do tej pory nie korzystało ze swojego konta w e-dzienniku, możecie Państwo sami na swoim koncie Synergia (konto rodzica) wygenerować nowe hasło dla ucznia (górne menu -> Uczeń -> Informacje -> Konto ucznia). W tym miejscu widoczny jest również login konta ucznia. Czynności tej nie można dokonać z poziomu aplikacji mobilnej zainstalowanej np. na telefonie.
Link do logowania do e-dziennika dla rodziców i uczniów:
https://portal.librus.pl/rodzina/synergia/loguj
Przypominam również, że w razie pytań i wątpliwości oraz w przypadku problemów z logowaniem się do e-dziennika można kontaktować się ze szkołą za pośrednictwem e-maila: klimkowka@poczta.onet.pl lub telefonicznie: 13 43 55 393, 789 128 881.
Agnieszka Groblewska – dyrektor szkoły
Jak rozmawiać z dziećmi - wskazówki psychologa
Poniżej prezentujemy informację przygotowaną przez psychologa na temat tego jak powinniśmy rozmawiać z dziećmi o aktualnych wydarzeniach. Zachęcamy do zapoznania się.
Zdalne lekcje - kolejne materiały MEN
Kolejene materiały edukacyjne do wykorzystania do samodzielnej nauki w domu znajdują się na stronie www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Zadania egzaminacyjne dla ósmoklasistów
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl
Dyktanda online - ćwicz zasady pisowni
Aplikacja dyktanda.online jest aplikacją do ćwiczenia ortografii poprzez rozwiązywanie dyktand. Jest przeznaczona głównie dla uczniów klas 1-6. Korzystanie z aplikacji oraz jej funkcjonalności jest bezpłatne.
LearnEnglish Kids - nauka języka angielskiego
Czas na język angielski. Zachęcamy do wejścia na stronę internetową British Council przeznaczoną dla dzieci uczących się języka angielskiego. Na stronie znajdują się gry i zabawy językowe, quizy, filmy, piosenki i wiele innych ciekawych ćwiczeń.
Matzoo.pl - nauka matematyki
Poniżej prezentujemy link do storny internetowej www.matzoo.pl poświęconej nauce matematyki. Strona ta dedykowana jest uczniom szkoły podstawowej i wykorzystywana zarówno przy poznawaniu nowego materiału jak i utrwalaniu znanego. Zachęcamy do ćwiczeń!
Pasmo edukacyjne w TVP Kultura
W ostatnim czasie TVP Kultura uruchomiło specjalne pasmo edukacyjne dla młodszych i starszych widzów. Znajdziecie w nim adaptacje szkolnych lektur, koncerty i spektakle Teatru Telewizji.
Obejrzycie m.in. "Szatana z siódmej klasy", spektakl "Tango" w reż. Macieja Englerta, "Twojego Vincenta" w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz "Małego księcia" w reż. Marca Osborne'a, "Poczet królów polskich" i "Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki historii".
Wszystkie pozycje będą dostępne również w serwisie vod.tvp.pl i tvp.pl.
Zapraszamy codziennie w godzinach od 13:00 do 17:00 - dobra telewizja bez reklam!
Z TVP Kultura nie będziecie się nudzić!
Materiały do samodzielnej nauki w domu
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
Zgodnie ze stanowiskiem MEN przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. W tym czasie uczniowie mogą samodzielnie poszerzać swoje wiadomości i umiejętności korzystając z edukacyjnych zasobów internetowych takich jak np. epodręczniki.pl.
W najbliższych dniach nauczyciele będą również sukcesywnie za pomocą e-dziennika wysłać do rodziców wiadomości zawierające zakres materiału przeznaczony do samodzielnej pracy uczniów w domu. Zachęcam wszystkich do systematycznego logowania się do e-dziennika i sprawdzania wiadomości oraz w razie potrzeby do kontaktu z nauczycielami za pośrednictwem e-dziennika.
Szczególnie gorąco apeluję do uczniów klasy 8, aby nie marnowali czasu i wykorzystali przerwę m.in. na powtórki przed egzaminem i rozwiązywanie testów egzaminacyjnych. Przykładowe arkusze egzaminacyjne znajdują się np. na stronie https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/arkusze/2019
W razie pytań i wątpliwości oraz w przypadku problemów z logowaniem się do e-dziennika proszę o kontakt e-mailowy: klimkowka@poczta.onet.pl lub telefoniczny: 13 43 55 393, 789 128 881.
Agnieszka Groblewska – dyrektor szkoły
Apel do rodziców
Szanowni Rodzice,
W związku z pojawiającymi się informacjami o przebywaniu dzieci i młodzieży w galeriach handlowych i innych miejscach publicznych w okresie zawieszenia zajęć w szkołach i placówkach oświatowych, w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty informuję, że za bezpieczeństwo dzieci w tym czasie odpowiedzialni są rodzice.
Przypominam o konieczności zachowania w obecnej sytuacji szczególnej ostrożności i bezwzględnego stosowania się do zaleceń służb sanitarnych. Proszę zadbać o to, aby dzieci przebywały w domu, unikały miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi takich jak komunikacja publiczna, kino, teatr czy centra handlowe.
Proszę nie traktować przymusowej przerwy w nauce jako okresu ferii i czasu wolnego. Jest to przede wszystkim okres kwarantanny.
Agnieszka Groblewska – dyrektor szkoły
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w punkcie przedszkolnym, oddziale przedszkolnym i szkole podstawowej
Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i w trosce o zdrowie dzieci informuję, że od dnia 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone.
W dniach 12 marca i 13 marca 2020r. w godzinach od 8.00 do 15.30 szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu. Pozostali uczniowie i przedszkolaki nie przychodzą na zajęcia do szkoły.
Od poniedziałku 16 marca 2020r. szkoła nie organizuje zajęć opiekuńczych ani dydaktyczno-wychowawczych. Uczniowie i przedszkolaki nie przychodzą do szkoły.
W czasie gdy nie będzie lekcji w szkole zachęcam uczniów do samodzielnej nauki w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
Informacje o dalszym funkcjonowaniu szkoły będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej szkoły i w e-dzienniku.
Proszę również śledzić na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Agnieszka Groblewska - dyrektor szkoły
Linki do informacji MEN
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej
Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa przygotowane na podstawie rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
1. Przestrzegamy podstawowych zasad higieny, w tym np.:
- często myjemy ręce z użyciem ciepłej wody i mydła,
- unikamy dotykania rękami oczu, nosa i ust,
- zasłaniamy usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką kiedy kaszlemy lub kichamy.2. Nie posyłamy przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.
3. Nie mamy powodu do obaw jeśli nie mieliśmy kontaktu z osobą chorą.
4. Jeśli dziecko w ciągu ostatnich 14 dni wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne (gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem), rodzic:
- bezzwłocznie powiadamia telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie – tel. 606 251 637
lub
- w przypadku nasilonych objawów zgłasza się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.Najbliższe oddziały zakaźne:
Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Jaśle, ul. Lwowska 22, tel. - 13 44 375 29
Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Sanoku, ul. 800-lecia 26, tel. - 13 46 56 2455. Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 1368) w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko do 8 roku życia, pracownikowi należy się zasiłek opiekuńczy z tytułu zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem. Jest to zasiłek, który przysługuje jednemu z pracujących rodziców. Zasiłek wypłacany jest – tak jak świadczenie chorobowe.
Aktualne informacje dla osób powracających z regionów, w których stwierdzono występowanie koronawirusa znajdują się na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia czy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie.
Całodobowa infolinia NFZ - tel. 800 190 590
Informacja_Glownego_Inspektora_Sanitarnego
Co musisz wiedzieć o koronawirusie
Informujemy, że na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie zostały zamieszczone informacje o tym jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.
Link do informacji https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
Uczniowie na wyprawie matematycznej w Lego Education Innovation Studio w Stalowej Woli
3 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Agatą Maśnik oraz Beatą Boczar uczestniczyli w Wyprawie Matematycznej w ramach projektu Rozwój edukacji w regionie Gminy Rymanów współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wyprawa matematyczna obejmowała pięciogodzinne warsztaty edukacyjne pt.: Naukowy Zawrót Głowy zorganizowane w Lego Education Innovation Studio w Stalowej Woli.
Zajęcia rozpoczęły się od pokazów fizycznych. Doświadczenia dotyczyły ciśnienia atmosferycznego, siły ciężkości i siły tarcia oraz Prawa Archimedesa. Następnie uczniowie brali udział w grze „Giełda matematyczna”, która polegała na analizowaniu i interpretowaniu wykresów matematycznych, zakupie akcji na giełdzie oraz obliczeniu zysku jaki uzyskali po kilku rundach.
Po krótkiej przerwie rozpoczęły się zajęcia z programowania. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z krótką historią firmy Lego oraz z założeniami programu edukacyjnego Lego Education. W czasie zajęć mieli zbudować pojazd zgodnie z instrukcją oraz stworzyć program, który go uruchomi. Uczniowie mieli wymyślić sposób, jak poprawić pojazd aby poruszał się z większą prędkością. Kolejna godzina warsztatów przeznaczona była na zaprogramowaniu pojazdu przy użyciu aplikacji w tablecie, tak by wydawał głos i zatrzymywał się przed przeszkodą, a następnie wrócił na linię startu. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali problemy matematyczne związane z budowaniem np. jak najwyższej wieży czy też budowaniem figury płaskiej o określonym polu z użyciem podstawowego zestawu klocków o nazwie Smart.
Wyprawa matematyczna była bardzo ciekawą formą przekazywania wiedzy poza szkołą, uczyła pracy w grupie, kreatywności , innego spojrzenia na zjawiska matematyczne i fizyczne w otaczającym nas świecie.
Dodały: Beata Boczar i Agata Maśnik
57
Wyróżnienie Zuzanny Wojtuń w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy „Jan Szczepanik – polski Edison i jego epoka”
Dnia 28.02.2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce pod opieką nauczyciela historii pani Ewy Drybały udali się do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr.1 im Jana Szczepanika w Krośnie. W ZSP rozegrany został II etap konkursu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy na szczeblu szkolnym konkursu uzyskali największą ilość punktów , co stanowiło warunek do dalszych kwalifikacji.
Były to uczennice: Aleksandra Gazda kl. VII, Patrycja Kuś kl. VIII , Emilia Sznajder kl. VII, Zuzanna Wojtuń kl. VIII oraz uczeń Szymon Słowik kl. VIII.
Po dokonaniu formalności zgłoszeniowych zostaliśmy poproszeni do sali gimnastycznej, gdzie przywitał nas dyrektor szkoły pan Andrzej Grzegorczyk.
Następnie miał miejsce występ szkolnej grupy rekonstrukcyjnej kierowanej przez panią Ewę Kłos . Uczennice z ZSP w Krośnie ubrane w średniowieczne suknie dworskie odtańczyły taniec dworski. Uczniowie zaś zaprezentowali zbroje średniowiecznych rycerzy. Zaprezentowano również stroje z pozostałych epok.
Po występie grupy rekonstrukcyjnej nastąpiły zmagania konkursowe. Uczestnicy konkursu wiedzy w liczbie 30 osób zostali podzieleni na dwie grupy i poproszeni do sal, w których odbywał się konkurs. Zadania konkursowe polegały na udzieleniu odpowiedzi na 25 pytań dotyczących biografii Jana Szczepanika i epoki, w której żył.
Ponieważ w dniu 28.02.2020r. w ZSP nr 1 w Krośnie obchodzono „Dzień Zawodowca” uczniowie podczas sprawdzania prac konkursowych w asyście starszych koleżanek i kolegów uczniów ZSP zostali zaproszeni do zwiedzenia klasopracowni.
Gdy zadania konkursowe zostały poprawione zebraliśmy się ponownie w sali gimnastycznej. Tutaj zostały ogłoszone wyniki. Nasza uczennica Zuzanna Wojtuń została w konkursie wyróżniona dyplomem oraz nagrodą książkową. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy oraz słodycze. Konkurs zakończył pokaz mody współczesnej. Stroje zostały zaprojektowane przez uczennice z klasy kreator mody, ponieważ w tutejszym technikum można zdobyć ten zawód.
Dziękujemy pani Agnieszce Gazda i panu Michałowi Nyczowi za udostępnienie środków transportu dzięki, którym mogliśmy udać się do Krosna.
Dodała: Ewa Drybała
4
Dzień otwarty w punkcie i oddziale przedszkolnym
27 lutego w „ Kolorowym przedszkolu” odbyły się zajęcia otwarte dla nowych przedszkolaków. Na maluszków czekało wiele atrakcji. Wszystkich przybyłych gości powitała pani dyrektor Agnieszka Groblewska, wychowawczyni Grażyna Byra oraz przedszkolaki.
Podczas spotkania przyszli wychowankowie oraz ich rodzice i babcie mieli możliwość usłyszeć jak dzieci śpiewają, recytują wiersze, odgadują zagadki, a także zobaczyć jak, z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zabawach ruchowych. Maluszki chętnie włączyły się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielkę, a także do swobodnych zabaw z grupą przedszkolaków. Rodzice mogli porozmawiać z wychowawczynią grupy i dowiedzieć się na temat organizacji przedszkola, obejrzeć wystawę prac dzieci. Największą atrakcją były zabawy w sali gimnastycznej.
Był to dzień wesoły, kolorowy i pełen wrażeń. Każdy maluszek na koniec otrzymał pamiątkowy medal.
Zajęcia odbyły się również w oddziale przedszkolnym, adekwatnie do zaplanowanego dnia i realizacji zadań w grupie 6-latków. Dzień był bardzo interesujący i przebiegał jak zwykle w miłej atmosferze.
Dodały: Grażyna Byra i Teresa Janas
82
Sukcesy matematyczne w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus
W dniu 8 listopada 2019 r. 19 uczniów z naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym –OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS.
Najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie:
Miłosz Rygiel, klasa 3 - Laureat I stopnia
Zuzanna Wilusz, klasa 6 - Laureat II stopnia
Kornelia Bek , klasa 4 - Laureat II stopnia
Bartosz Łopuszański, klasa 6 - Laureat IV stopnia
Maciej Józefowicz, klasa 6 - Laureat IV stopnia
Mikołaj Brzęk , klasa 4 -Laureat IV stopnia
Zofia Krukar, klasa 3 - Laureat V stopnia
Kamil Kasperkowicz , klasa 4 - Laureat V stopnia
Natalia Sołtysik, klasa 6 - Laureat V stopniaUczniowie pracowali pod kierunkiem pani Beaty Boczar, Agata Maśnik, Kingi Bardowskiej.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
5
Organizujemy klasowy sklep z zabawkami
Gry i zabawy dydaktyczne są ważną metodą nauczania matematyki. Wywierają pozytywny wpływ na przyswajanie treści matematycznych, stymulują poznawczą i społeczno-emocjonalną aktywność dzieci oraz wzbudzają motywację do nauki. Na kółku matematycznym w klasie II uczniowie wraz z nauczycielem zorganizowali sklep z zabawkami. Podczas wesołej zabawy dzieci doskonaliły umiejętności matematyczne, obliczały wartość zakupów, wydawały resztę. Uczyły się także odpowiednich ról i zachowań społecznych, wcielając się w rolę klienta i sprzedawcy. Wszyscy świetnie się bawili, czas na takich zajęciach upłynął bardzo szybko. Była to przyjemna lekcja matematyki.
Dodała: Lucyna Nogaj
32
Wyjazd na spektakl pt. Mitologia grecka
25.02.br. uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli wspólnie z opiekunami w spektaklu pt. Mitologia grecka przygotowanym przez aktorów Teatru Bohema z Bielska – Białej a zaprezentowanym na scenie krośnieńskiego Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W widowisku opartym na fragmentach Mitologii Jana Parandowskiego zaprezentowano świat wierzeń starożytnych Greków, wykorzystując konwencję Teatru w teatrze. Ten nieco inny sposób uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym pozwolił spojrzeć zza kulis na pracę twórców teatralnych. Przyglądaliśmy się pracy reżysera dającego wskazówki aktorom, zwracaliśmy uwagę na układy choreograficzne, rolę oświetlenia i rekwizytów w tworzeniu scenografii. Po spektaklu pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Dodała: Agata Barzyk
Dzień Języka Ojczystego w klasie 6
24.02.br. uczniowie klasy VI wspólnie z wychowawczynią zorganizowali Dzień Języka Polskiego. Język ojczysty jest naszym skarbem narodowym a dbałość o jego poprawność jest wyrazem naszej miłości do Ojczyzny. Na lekcji drugiej i czwartej dzieci rozwiązywały zagadki językowe, prezentowały wierszyki o języku, rymowanki ortograficzne, układały scrabble. W obchody Dnia Języka Polskiego włączyli się także uczniowie klasy V, chętnie rozwiązując łamigłówki językowe i dzielnie zmagając się z łamańcami językowymi. Dzieci, miło spędzając czas, miały okazję uświadomić sobie, jak cennym skarbem jest nasz język ojczysty i wszyscy powinniśmy dokładać starań, by dbać o jego poprawność i bogactwo.
Przygotowując się do obchodów Dnia Języka Polskiego, uczniowie klasy VI wzięli udział w przygotowaniu plakatów, które później zostały zaprezentowane na gazetce klasowej.
Dodała: Agata Barzyk
12
Program stypendialny dla ósmoklasistów
Do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego "Horyzonty" skierowanego do ósmoklasistów.
Program Fundacji EFC i FRS oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, wycieczek szkolnych, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów.
Program jest skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych pochodzących z niezamożnych rodzin, mieszkających w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach.
Na Podkarpaciu fundatorzy stypendium współpracują z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Program Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.
W całej Polsce w programie wzięło udział już 667 uczniów szkół średnich.
Aby móc ubiegać się o stypendium "Horyzonty", należy spełniać poniższe kryteria:
- planować naukę w jednej ze szkół ponadpodstawowych współpracujących z Fundacją EFC,
- mieć dobre lub rokujące na przyszłość wyniki w nauce,
- pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,
- średni dochód w rodzinie nie może przekraczać 1000 zł na osobę.
Więcej szczegółów na temat warunków otrzymania stypendium oraz zasad rekrutacji można znaleźć na www.efc.edu.pl, facebooku (@fundacja.czerneckiego) lub bezpośrednio u koordynatorki województwa podkarpackiego Marii Starzewskiej mstarzewska@efc.edu.pl, tel. 881 775 252.
Sebastian Garbowski przewodnikiem biegaczy narciarskich
Zachęcamy do poczytania o kolejnych sukcesach naszego ucznia Sebastiana Garbowskiego, tym razem jako przewodnika biegaczy narciarskich z dysfunkcją wzroku. Sebastian - jesteśmy pod dużym wrażeniem i gratulujemy! Gratulujemy również tacie - panu Piotrowi, który niestrudzenie wspiera pasję Sebastiana i jednocześnie sam odnosi ogromne sportowe sukcesy. Brawo!!!
Link do tekstu: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge
Nie wszyscy jesteśmy tacy sami
Uczniowie klasy VI na lekcji języka polskiego rozmawiali na temat przyczyn różnic kulturowych i odpowiedniego zachowania się podczas wizyty w obcym państwie, definiując przy tym wyrażenie ambasador własnego kraju. Po zajęciach przygotowywali prace projektowe na temat kraju, który chcieliby odwiedzić, uwzględniając informacje o: położeniu państwa, lokalnej kuchni, zwyczajach mieszkańców i ciekawych miejscach. Praca nad projektem pozwoliła wyzwolić potencjał twórczy uczniów, ucząc ich współdziałania w grupie i dostarczając przy tym wiele radości.
Dodała: Agata Barzyk
10
Informacja dla rodziców o "Programie dla szkół"
„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.
Program ma propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z poniższym listem.
Sukces Karola Kozaka i Mai Stapińskiej w gminnym konkursie "Zapobiegajmy pożarom"
20 lutego 2020r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową oraz tradycjami środowisk strażackich.
W konkursie wzięła udział bardzo liczna grupa uczniów z klas 1-7 oraz przedszkolaki. Spośród prac zgłoszonych z naszej szkoły jury konkursowe wyróżniło prace dzieci z punktu przedszkolnego - Karola Kozaka, który zajął II miejsce oraz Mai Stapińskiej, która zdobyła III miejsce.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kubki. Nagrody zostały wręczone przez zastępcę Burmistrza Gminy Rymanów - pana Grzegorza Wołczańskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druha Jana Kilara.
Gratulujemy uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!
14
Pasowanie na czytelnika
Dnia 25 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości, oprócz pierwszoklasistów, brały udział: pani dyrektor Agnieszka Groblewska, pani bibliotekarka Ewa Drybała i wychowawczyni pani Lucyna Nogaj. Na początku spotkania uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny o bohaterach z „Książkowej Krainy”. Na klasowej scenie pojawili się: Wróbelek Elemelek, Miś Uszatek, Kaczka Dziwaczka, Królowa Śniegu i Pinokio, którzy w interesujący sposób przedstawili treść książek, których są bohaterami. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wierszyki i zaśpiewały piosenkę pt.”Dzień Książki dla Dzieci”.
Po występie dzieci przystąpiły do wykonywania zadań, które miały sprawdzić, czy mogą już stać się pełnoprawnymi czytelnikami. Uczniowie układali tytuły książek z rozsypanek wyrazowych i odpowiadali na wylosowane pytania. Wszystkie zadania wykonali wyśmienicie i wykazali się umiejętnością czytania. Następnie przyszli czytelnicy naszej szkolnej biblioteki zostali zaznajomieni z regulaminem wypożyczania i prośbami książek.
W dalszej kolejności dzieci złożyły przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania zakładką każdego ucznia. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci.
Dodały: Ewa Drybała i Lucyna Nogaj
40
Rekrutacja do punktu / oddziału przedszkolnego i klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021
W nawiązaniu do zarządzenia nr 14/2020 Burmistrza Gminy Rymanów z dnia 30 stycznia 2020 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce ogłasza zapisy dzieci do punktu przedszkolnego „Kolorowe przedszkole”, oddziału przedszkolnego i klasy 1 szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021:
a) do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie
(roczniki 2017, 2016, 2015, 2014)b) do klasy 1 szkoły podstawowej dzieci 7-letnie (rocznik 2013)
Terminy rekrutacji do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego:
03.02.2020 - 13.02.2020
- złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym przez dzieci uczęszczające do punktu/oddziału przedszkolnego
24.02.2020 - 12.03.2020
- złożenie wniosku o przyjęcie do punktu/oddziału przedszkolnego
24.03.2020 – 31.03.2020
- potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do punktu/oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia
Terminy rekrutacji do klasy 1 szkoły podstawowej:
03.02.2020 - 12.03.2020
- zgłoszenie dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce zamieszkałego w obwodzie szkoły
- złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce zamieszkałego poza obwodem szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym30.03.2020 - 03.04.2020
- potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce w postaci pisemnego oświadczenia
Wszystkie deklaracje, wnioski i karty zgłoszeń są dostępne w sekretariacie szkoły.
Zapisów należy dokonać osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach pracy sekretariatu:
poniedziałek: 8.00 – 11.30
wtorek: 8.00 – 14.00
środa: 9.00 – 12.30
czwartek 8.00 – 11.30
piątek: 8.00 – 11.30Przy zapisie konieczne jest okazanie dowodu osobistego rodzica.
Zapisy na świetlicę na rok szkolny 2020/2021
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce ogłasza zapisy uczniów szkoły podstawowej na świetlicę na rok szkolny 2020/2021.
Terminy zapisu na świetlicę: 03.02.2020 - 12.03.2020
Karta zgłoszenia dziecka na świetlicę jest dostępna w sekretariacie szkoły.
Zapisów należy dokonać w sekretariacie szkoły w godzinach pracy sekretariatu:
poniedziałek: 8.00 – 11.30
wtorek: 8.00 – 14.00
środa: 9.00 – 12.30
czwartek 8.00 – 11.30
piątek: 8.00 – 11.30
Rekrutacja 2020/2021 w Gminie Rymanów
Burmistrz Gminy Rymanów informuje o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rymanów na rok szkolny 2020/2021, dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnianych kryteriów oraz liczbie punktów możliwych do uzyskania za spełnienie poszczególnych kryteriów, a także o terminach postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych przedszkoli, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rymanów.
Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji znajdują się na stronie: rymanow.pl
Uczennice naszej szkoły w półfinale XX Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach
Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym, we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zorganizowali XX Regionalną Olimpiadę Wiedzy o Wielkich Polakach, poświęconą w roku szkolnym 2019/2020 św. Janowi Pawłowi II, w 100 - letnią rocznicę Jego urodzin.
20 lutego 2020 r. w MZSP w Miejscu Piastowym odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy VII: Kornelia Trybus i Andżelika Litwin. Konkurs poprzedziła Msza św. w Sanktuarium, w której aktywnie uczestniczyły nasze uczennice: Andżelika pięknie zaśpiewała Psalm, natomiast w wykonaniu Kornelii usłyszeliśmy Czytanie z Listu Świętego Jakuba Apostoła. Następnie uczestnicy, opiekunowie i organizatorzy zgromadzili się w auli MZSP, gdzie po krótkiej modlitwie, przedstawieniu Jury i rozdaniu testów ponad 110 uczestników zaczęło zmagania z trudnymi pytaniami. Spośród wszystkich uczestników konkursu 6 osób zakwalifikowało się do II etapu, który odbędzie się w maju w Parafii pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie.
Dziękujemy naszym uczennicom za poświęcony czas na przygotowanie się do olimpiady i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach wiedzy o św. Jan Paweł II.
Dodała: Lucyna Nogaj
9
Sebastian Garbowski mistrzem województwa w narciarstwie biegowym
15 lutego 2020r. na trasie usytuowanej na szczycie góry Holica w Ustianowej Górnej przeprowadzono Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w narciarstwie biegowym. W bardzo dobrych warunkach śniegowych, przy lekkim mrozie na znakomicie przygotowanych trasach rywalizowało 191 zawodników i zawodniczek z naszego województwa. Wśród nich byli również nasi zawodnicy.
Drużyna chłopców kl. V-VI w składzie Sebastian Garbowski, Maciej Józefowicz, Mateusz Penar, Bartosz Kielar i Adam Józefowicz spisała się znakomicie zajmując zespołowo II miejsce.
Indywidualnie złoty medal i tytuł mistrza województwa w narciarstwie biegowym zdobył Sebastian Garbowski.
Pozostałe miejsca naszych drużyn:
V miejsce dziewczyny kl.V-VI (Klaudia Barć, Sandra Stapińska, Wiktoria Grysztar, Julia Hanus)
IV miejsce dziewczyny kl.VII-VIII (Daniela Leśniak, Andżelika Litwin, Aleksandra Gazda, Zuzanna Wojtuń)
W biegach indywidualnych bardzo dobrze spisali się również uczniowie klasy VII Wiktor Krukar i Szymon Penar.
Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Dodał: Jacek Penar
7
I miejsce naszej drużyny na Gminnych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym
14 lutego 2020r. nasza szkoła była organizatorem Gminnych Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. W turnieju udział wzięli uczniowie z Królika Polskiego, Głębokiego, Milczy i Klimkówki. Niektóre pojedynki były szczególnie zacięte i mogły dostarczyć wiele emocji.
Wyniki zawodów – chłopcy:
I miejsce – SP Klimkówka
II miejsce – SP Milcza
III miejsce – SP Głębokie
IV miejsce – SP Królik PolskiWyniki zawodów – dziewczyny:
I miejsce – SP Królik Polski
II miejsce – SP Głębokie
III miejsce – SP MilczaNaszą szkołę w zawodach reprezentowali Mateusz Penar i Bartosz Łopuszański z kl. VI.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Dodał: Jacek Penar
4
Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu
Jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci, pod okiem nauczycielek, przygotowały wspaniały Koncert Życzeń. Maluszki i starsze przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dzieci w słowach wierszy i piosenek dziękowały babciom i dziadkom za cierpliwość, opiekę i czas jaki poświęcają swoim wnukom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się swoim wnukom, nagradzając ich wielkimi brawami.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Kolejnym etapem obchodów Dnia Babci i Dziadka był bal w restauracji Świtezianka w Rymanowie Zdroju. Wszystkich gości powitała pani Dyrektor Agnieszka Groblewska oraz panie Teresa Janas i Grażyna Byra. Wspaniała zabawa urozmaicona została występami tancerzy.
Specjalnie dla Babć i Dziadziów wystąpiły dwie wspaniałe pary taneczne trenujące w krośnieńskiej Szkole Tańca K-STUDIO pod okiem aktualnych mistrzów Polski par zawodowych, akademickich mistrzów Europy oraz wicemistrzów świata Kamila Kędry oraz Aleksandry Froń. W tańcach latynoamerykańskich zaprezentowali się Mikołaj Tereszkiewicz oraz Alicja Farbaniec - medaliści mistrzostw Polski, mistrzowie okręgu, finaliści cyklu Grand Prix Polski, natomiast w tańcach standardowych: Jan Jarosz i Wiktoria Dudek, mistrzowie okręgu podkarpackiego, finaliści prestiżowych międzynarodowych turniejów tańca oraz finaliści cyklu Europen Grand Prix.
Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za wspólną, wesołą zabawę.
Dodały: Teresa Janas i Grażyna Byra
61
Walentynki nie tylko dla zakochanych
W związku z obchodzonymi 14 lutego Walentynkami Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole akcję „Poczta walentynkowa” oraz ogłosił ten dzień Dniem Życzliwości. Przez dwa tygodnie wszyscy uczniowie mieli możliwość napisania listu lub kartki dla swojej sympatii czy bliskiego przyjaciela i wrzucenia ich do specjalnie na tę okazję przygotowanej skrzynki.
Poczta została rozdana przez walentynkowych listonoszy, którzy zadbali również o to, by każdy uczeń otrzymał papierowe serduszko z miłym słowem.
Ponadto w związku ze świętem uczniowie mogli liczyć na dodatkowy prezent – mianowicie każdy, kto w tym dniu miał na sobie czerwony element stroju, nie był odpytywany i nie pisał niezapowiedzianych kartkówek.
Dodała: Natalia Penar
25
Moja babcia i mój dziadzio to wspaniali są dziadkowie…
Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Jest to święto, które daje naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości.
W dniu 14 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która został przygotowana przez uczniów klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawczyni Kingi Bardowskiej. Wszyscy zaproszeni goście wraz z panią dyrektor Agnieszką Groblewską zgromadzili się w małej sali gimnastycznej. Na początku uroczystości trzecioklasiści wraz z dziewczynkami z klasy czwartej powitali babcie i dziadków i zaprosili na program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich.
Były to wzruszające wiersze i piosenki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa mierzone pod ich adresem. Dzieci poprzez wiersze i piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucie oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec dzieci wręczyły upominki i odśpiewały tradycyjne „100 lat”. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Groblewska, która złożyła wszystkim dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a dzieciom podziękowała za piękny występ. W dalszej kolejności głos zabrał pan Krukar, który w imieniu zebranych gości podziękował pani dyrektor za zaproszenie do szkoły i dzieciom za czułe i wzruszające słowa.
Ten piękny i miły dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice uczniów, za co serdecznie wyrażam podziękowanie.
Dodała: Kinga Bardowska
61
Gry komputerowe – zagrożenie czy wyzwanie?
W naszej szkole działania profilaktyczne dotyczące poziomu bezpieczeństwa w Sieci podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tego przedsięwzięcia, 12 lutego 2020r., w klasach 4-8 zorganizowane zostało spotkanie z panem Grzegorzem Urbankiem mające na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych i gier komputerowych.
Prowadzący w ciekawy sposób dokonał klasyfikacji gier komputerowych, omówił ich oznaczenia oraz zapoznał uczniów z bezpiecznymi stronami, na których znajdują się gry dostosowane do wieku użytkownika. Podsumowaniem spotkania było stworzenie przez uczniów listy zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z gier oraz sposobów radzenia sobie z uzależnieniem od nich.
Dodał: Sławomir Kasperkowicz
6
Nie hejtuję - reaguję!
W dniu 12 lutego 2020 podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej pn. „Nie hejtuję – reaguję” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Guzylak – bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Miejscu Piastowym. Podczas zajęć dzieci m.in. obejrzały filmik „Szanuj innych w sieci”, omówiły 10 zasad antyhejtowych, bawiły się w kalambury oraz poznawały bezpieczny Internet za pomocą quizu „Sieciomat losujący” ze strony sieciaki.pl/quizy. Celem zajęć było poznanie tego czym jest hejt, jak sobie z nim radzić oraz omówienie sposobów reagowania w sytuacji zetknięcia się z hejtem i cyberprzemocą – zarówno przez ofiarę jak i przez świadka.
Dziękujemy pani Agnieszce za ciekawe i pouczające zajęcia!
28
Styczeń na świetlicy szkolnej
W pierwszym tygodniu stycznia wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali kalendarzową zimę. Oczekując na pierwszy śnieg wykonali liczne prace plastyczne. W całej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Płatki śniegowe wyklejone plasteliną i zimowe obrazki pojawiły się na wystawce świetlicowej, a bałwanek i choinki na gazetce świetlicowej. Pierwszy tydzień stycznia to również czas podsumowania 2019 roku. Dzieci wraz z wychowawcą rozmawiały o sukcesach i porażkach oraz zapisywały noworoczne postanowienia. Na zakończenie wspólnie wykonały kalendarz na 2020 rok.
W kolejny tydzień stycznia przebiegał z myślą o zbliżających się feriach zimowych. Dzieci wypowiadały się na temat, jak chciałyby spędzić ten czas. Kolorowały scenki obrazkowe na temat zachowań niepożądanych w czasie ferii. Zostały im przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz numery alarmowe użyteczne w sytuacjach zagrożenia.
W styczniu na świetlicy szkolnej dzieci pamiętały również o swoich babciach i dziadkach. Wykonywały różnymi technikami ich portrety oraz wykonywały dla nich kolorowe laurki.
Dodała: Justyna Barć
44
Archiwum Aktualności